50 Backstroke Men - Prelims (Sunday 15 April 2018 - 10h57) | ||||||||||
1. | VIALLON Nino | 2004 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:34.33 | +0.71 | 770 pts | |||
2. | LOMBARDO Adrien | 2005 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:35.12 | +0.73 | 733 pts | |||
3. | REIBEL Matthias | 2004 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:35.60 | +0.75 | 710 pts | |||
4. | MONMONCEAU Noah | 2004 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:35.89 | +0.70 | 696 pts | |||
5. | LUX Adrien | 2006 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:36.39 | +0.67 | 674 pts | |||
6. | ZAEPFFEL Theophane | 2004 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:36.95 | +0.67 | 648 pts | |||
7. | FAURE Benoit | 2005 | FRA | CN OSTWALD | 00:37.13 | +0.71 | 640 pts | |||
8. | KINTZ Thibault | 2005 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:37.70 | +0.73 | 615 pts | |||
9. | FIGARD Killian | 2005 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:37.82 | +0.77 | 610 pts | |||
10. | DELAMARRE Max | 2005 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:38.13 | +0.80 | 597 pts | |||
11. | DISS Ilias | 2006 | FRA | CN OSTWALD | 00:38.52 | +0.63 | 580 pts | |||
12. | GERMAIN Leo | 2004 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:39.02 | 559 pts | ||||
13. | SCHOENENBERGER Florent | 2005 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:39.21 | +0.75 | 551 pts | |||
14. | QUIGNON Alexandre | 2004 | FRA | CN OSTWALD | 00:39.24 | +0.79 | 550 pts | |||
15. | SIMON Evan | 2006 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:39.57 | +0.64 | 537 pts | |||
16. | MULLER Guillaume | 2004 | FRA | CN OSTWALD | 00:40.05 | +0.86 | 517 pts | |||
16. | PFRIMMER Alexandre | 2004 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:40.05 | +1.05 | 517 pts | |||
18. | RISSER Luc | 2005 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:40.23 | +0.86 | 510 pts | |||
19. | MORGERE FARISSIER Yoan | 2006 | FRA | CN OSTWALD | 00:40.29 | +0.77 | 508 pts | |||
20. | BOUZIDI Mohamed | 2005 | FRA | CN OSTWALD | 00:40.33 | +0.82 | 506 pts | |||
21. | MATTER Louis | 2006 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:40.43 | +0.76 | 502 pts | |||
22. | BOHBOT Yarone | 2005 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:40.62 | +0.88 | 495 pts | |||
23. | ANGUENOT Lucas | 2006 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:40.79 | +0.69 | 488 pts | |||
24. | AGHABABYAN Simon | 2006 | ARM | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:41.69 | +0.64 | 454 pts | |||
25. | FESSLER Romain | 2005 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:41.77 | +0.79 | 451 pts | |||
26. | SIMON Mathieu | 2005 | FRA | CN OSTWALD | 00:42.31 | +0.86 | 431 pts | |||
27. | RELLE Lucas | 2005 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:42.76 | 415 pts | ||||
28. | VERHILLE Arnaud | 2006 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:43.45 | +0.72 | 391 pts | |||
29. | EHRET Guillaume | 2006 | FRA | CN OSTWALD | 00:44.08 | +0.72 | 369 pts | |||
30. | MEZIANE Salim | 2004 | FRA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:45.47 | +0.72 | 324 pts | |||
31. | OURAMDANE Mayès | 2006 | FRA | CN OSTWALD | 00:45.56 | 321 pts | ||||
32. | SCHAUINGER Arthur | 2005 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | 00:47.22 | +0.77 | 271 pts | |||
33. | DURAND Charles | 2006 | FRA | SC SÉLESTAT | 00:47.82 | +0.63 | 254 pts | |||
34. | EISELE Gauthier | 2006 | FRA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:48.33 | +0.81 | 240 pts | |||
35. | GUVENCE Ablay | 2006 | FRA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:48.39 | +0.70 | 238 pts | |||
36. | PECK Jules | 2006 | FRA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:49.68 | +0.69 | 205 pts | |||
37. | HANOYAN Hakob | 2006 | ARM | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:49.72 | +0.87 | 204 pts | |||
38. | BRUNOIS Clément | 2004 | FRA | SC SÉLESTAT | 00:49.73 | +0.96 | 204 pts | |||
39. | WEIL Yan | 2006 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:51.16 | +0.85 | 169 pts | |||
40. | WERNERT David | 2006 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:51.81 | +0.93 | 155 pts | |||
41. | MOTA Hervé | 2006 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:52.14 | +0.72 | 148 pts | |||
42. | BOISSON Valentin | 2006 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:55.60 | +0.92 | 83 pts | |||
43. | LABDAI Yassine | 2006 | FRA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:56.74 | +0.79 | 66 pts | |||
--- | HIRLI Baptiste | 2005 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | DNS dec |
--- | ||||
--- | PHILIPP Jules | 2006 | FRA | SN HAGUENAU | DSQ |
--- |