50 Breaststroke Women - Final A Juniors/Seniors : 14 ans et plus (Sunday 1 April 2018 - 15h59) | ||||||||||
1. | BARACHON Albane | 1999 | FRA | ASCPA PESSAC NATATION | 00:34.66 | 1116 pts | ||||
2. | GREMILLON Coline | 2003 | FRA | ASCPA PESSAC NATATION | 00:38.07 | 943 pts | ||||
3. | LEFEBVRE Lilou | 2003 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:38.66 | 914 pts | ||||
4. | BOIROUX Clara | 2001 | FRA | CN NIORT | 00:39.06 | 895 pts | ||||
5. | BUCCO Clara | 2001 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 00:39.46 | 876 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final A Jeunes : 11-13 ans (Sunday 1 April 2018 - 15h54) | ||||||||||
1. | FOUCHE SUHARD Emmanuelle | 2005 | FRA | DEUX-SÈVRES | 00:41.86 | 767 pts | ||||
2. | RIVIERE Lilou | 2005 | FRA | DEUX-SÈVRES | 00:41.97 | 762 pts | ||||
3. | ASSAOUA Ilma | 2005 | FRA | DAUPHINS CHÂTELLERAULT | 00:43.98 | 677 pts | ||||
4. | MAHISTRE Manon | 2005 | FRA | DEUX-SÈVRES | 00:44.33 | 662 pts | ||||
5. | MADIER Camille | 2005 | FRA | CS MELLE | 00:47.04 | 556 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final A Avenirs : 9-10 ans (Sunday 1 April 2018 - 15h49) | ||||||||||
1. | EYMARD Lou-Ann | 2008 | FRA | DAUPHINS CHÂTELLERAULT | 00:56.33 | 263 pts | ||||
2. | GARNIER Zoé | 2008 | FRA | CN NIORT | 01:00.65 | 164 pts | ||||
3. | PREVOTE Maeliss | 2009 | FRA | CN NIORT | 01:02.18 | 134 pts | ||||
4. | CINAR Sudé | 2009 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 01:02.86 | 122 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Prelims (Sunday 1 April 2018 - 11h02) | ||||||||||
1. | BARACHON Albane | 1999 | FRA | ASCPA PESSAC NATATION | 00:37.87 | 952 pts | QFA | |||
2. | GREMILLON Coline | 2003 | FRA | ASCPA PESSAC NATATION | 00:37.90 | 951 pts | QFA | |||
3. | BUCCO Clara | 2001 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 00:38.91 | 902 pts | QFA | |||
4. | LEFEBVRE Lilou | 2003 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:39.29 | 884 pts | QFA | |||
5. | BOIROUX Clara | 2001 | FRA | CN NIORT | 00:39.45 | 877 pts | QFA | |||
6. | DUPEUX Candice | 2002 | FRA | CN MONTMORILLON | 00:39.49 | 875 pts | ||||
7. | AMIEL Noa | 2002 | FRA | ASCPA PESSAC NATATION | 00:39.96 | 853 pts | ||||
8. | MATROL Alice | 2004 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 00:40.09 | 847 pts | ||||
9. | FOUCHE SUHARD Emmanuelle | 2005 | FRA | DEUX-SÈVRES | 00:41.47 | 784 pts | QFA | |||
10. | POTOCZNY Emy | 2002 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 00:42.67 | 732 pts | ||||
11. | GREFFIER Marie | 2001 | FRA | US CHAUVIGNY | 00:42.81 | 726 pts | ||||
12. | RIVIERE Lilou | 2005 | FRA | DEUX-SÈVRES | 00:44.11 | 671 pts | QFA | |||
13. | DUPIN Emma | 2003 | FRA | US CHAUVIGNY | 00:44.62 | 651 pts | ||||
14. | PREVOTE Chloe | 2003 | FRA | CN NIORT | 00:45.04 | 634 pts | ||||
15. | MAHISTRE Manon | 2005 | FRA | DEUX-SÈVRES | 00:45.72 | 607 pts | QFA | |||
16. | ASSAOUA Ilma | 2005 | FRA | DAUPHINS CHÂTELLERAULT | 00:46.20 | 588 pts | QFA | |||
17. | MADIER Camille | 2005 | FRA | CS MELLE | 00:46.28 | 585 pts | QFA | |||
18. | LANNEAU Eglantine | 2007 | FRA | CN MONTMORILLON | 00:47.42 | 542 pts | ||||
19. | BERGER Cassandre | 2005 | FRA | US CHAUVIGNY | 00:47.54 | 538 pts | ||||
20. | MORISSEAU Prune | 2005 | FRA | CN NIORT | 00:48.42 | 506 pts | ||||
21. | LAURENT--ODDOART Raphaëlle | 2005 | FRA | US CHAUVIGNY | 00:48.73 | 495 pts | ||||
22. | EL BADRI Safaa | 2005 | FRA | DAUPHINS CHÂTELLERAULT | 00:49.02 | 485 pts | ||||
23. | ZAPATA Jeanne | 2006 | FRA | US CHAUVIGNY | 00:51.70 | 396 pts | ||||
24. | BURET Gabrielle | 2005 | FRA | CS MELLE | 00:52.63 | 367 pts | ||||
25. | MEUNIER Jade | 2007 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 00:56.21 | 266 pts | ||||
26. | EYMARD Lou-Ann | 2008 | FRA | DAUPHINS CHÂTELLERAULT | 01:00.12 | 175 pts | QFA | |||
27. | AUGER Sana | 2001 | FRA | DAUPHINS CHÂTELLERAULT | 01:01.31 | 151 pts | ||||
28. | SALIN LE ROI Ambre | 2007 | FRA | DAUPHINS CHÂTELLERAULT | 01:02.28 | 132 pts | ||||
29. | CINAR Sudé | 2009 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 01:03.41 | 113 pts | QFA | |||
30. | PREVOTE Maeliss | 2009 | FRA | CN NIORT | 01:03.62 | 109 pts | QFA | |||
31. | GARNIER Zoé | 2008 | FRA | CN NIORT | 01:03.87 | 105 pts | QFA |