50 Breaststroke Women - Final A (Saturday 28 April 2018 - 16h02) | ||||||||||
1. | GRENOUILLAT Alexia | 2000 | FRA | FOS NATATION | 00:33.97 | 1153 pts | ||||
2. | PEYRIEUX Farah | 2000 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:34.75 | 1111 pts | ||||
3. | ROUBY Giulia | 2004 | FRA | FOS NATATION | 00:36.76 | 1007 pts | ||||
4. | GRAND Axelle | 2001 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:37.45 | 973 pts | ||||
5. | GABRIELE Paloma | 2003 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:37.98 | 947 pts | ||||
6. | MANCA Marlene | 2004 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:38.91 | 902 pts | ||||
7. | HUMBERT Tea | 2003 | FRA | TCN CHAMPIGNEULLES | 00:38.93 | 901 pts | ||||
8. | MURE Manon | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:39.38 | 880 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final B (Saturday 28 April 2018 - 16h00) | ||||||||||
1. | COUZON Aude | 2001 | FRA | CN ST-CHAMOND | 00:38.84 | 905 pts | ||||
2. | DEPORTE Coline | 2004 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:39.22 | 887 pts | ||||
3. | PRAS Daphne | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:39.46 | 876 pts | ||||
4. | GUARNACCIA Soledad | 2003 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:39.65 | 867 pts | ||||
5. | BOUTTERIN Armelle | 2001 | FRA | USN VEDENE | 00:42.78 | 727 pts | ||||
6. | FANTAUZZA Justine | 2003 | FRA | CN ST-CHAMOND | 00:43.36 | 703 pts | ||||
7. | PADOU Elisa | 2006 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:43.70 | 688 pts | ||||
8. | ZAMMIT Gioia | 2006 | FRA | USN VEDENE | 00:43.86 | 682 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final C JEUNE : 11-13 ans (Saturday 28 April 2018 - 15h58) | ||||||||||
1. | CLASADONTE Carla | 2005 | FRA | TCN CHAMPIGNEULLES | 00:43.97 | 677 pts | ||||
2. | FAUCHET Léonie | 2006 | FRA | USM SARAN | 00:44.00 | 676 pts | ||||
3. | GENDRE Zoé | 2006 | FRA | USM SARAN | 00:44.09 | 672 pts | ||||
4. | GERVASONI Léane | 2005 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:45.21 | 627 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Prelims (Friday 27 April 2018 - 17h24) | ||||||||||
1. | GRENOUILLAT Alexia | 2000 | FRA | FOS NATATION | 00:33.85 | 1159 pts | QFA | |||
2. | PEYRIEUX Farah | 2000 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:35.76 | 1058 pts | QFA | |||
3. | ROUBY Giulia | 2004 | FRA | FOS NATATION | 00:37.12 | 989 pts | QFA | |||
4. | GRAND Axelle | 2001 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:37.44 | 973 pts | QFA | |||
5. | GABRIELE Paloma | 2003 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:37.85 | 953 pts | QFA | |||
6. | HUMBERT Tea | 2003 | FRA | TCN CHAMPIGNEULLES | 00:38.58 | 918 pts | QFA | |||
7. | MANCA Marlene | 2004 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:38.89 | 903 pts | QFA | |||
8. | MURE Manon | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:39.36 | 881 pts | QFA | |||
9. | DEPORTE Coline | 2004 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:39.67 | 866 pts | QFB | |||
10. | COUZON Aude | 2001 | FRA | CN ST-CHAMOND | 00:39.77 | 862 pts | QFB | |||
11. | PRAS Daphne | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:39.79 | 861 pts | QFB | |||
12. | GUARNACCIA Soledad | 2003 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:40.46 | 830 pts | QFB | |||
13. | BOUTTERIN Armelle | 2001 | FRA | USN VEDENE | 00:43.66 | 690 pts | QFB | |||
14. | FANTAUZZA Justine | 2003 | FRA | CN ST-CHAMOND | 00:43.77 | 686 pts | QFB | |||
15. | ZAMMIT Gioia | 2006 | FRA | USN VEDENE | 00:43.86 | 682 pts | QFB | |||
16. | PADOU Elisa | 2006 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:44.11 | 671 pts | QFB | |||
17. | GENDRE Zoé | 2006 | FRA | USM SARAN | 00:44.34 | 662 pts | QFC | |||
18. | PIVET Clara | 2003 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:44.59 | 652 pts | ||||
19. | CLASADONTE Carla | 2005 | FRA | TCN CHAMPIGNEULLES | 00:45.78 | 605 pts | QFC | |||
20. | GARCIA Carla | 2004 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:45.96 | 598 pts | ||||
21. | GERVASONI Léane | 2005 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:45.97 | 597 pts | QFC | |||
22. | FAUCHET Léonie | 2006 | FRA | USM SARAN | 00:46.31 | 584 pts | QFC | |||
--- | SARCIAT Manon | 2006 | FRA | MARTIGUES NATATION | DNS dec |
--- |