50 Backstroke Women - Final A (Sunday 6 May 2018 - 15h58) | ||||||||||
1. | CINI Mathilde | 1994 | FRA | VALENCE TRIATHLON | 00:28.94 | 1248 pts | R GPJB | |||
2. | MAHIEU Pauline | 1999 | FRA | US ST-ANDRÉ | 00:29.87 | 1195 pts | ||||
3. | SCRIVIN Julia | 1992 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:29.91 | 1193 pts | ||||
4. | EGOROVA Valériya | 2001 | FFN | MONTPELLIER METROPOLE NATATION | 00:30.09 | 1182 pts | ||||
5. | GOURAUD Agathe | 2001 | FRA | NANTES NATATION | 00:30.37 | 1167 pts | ||||
6. | ROGEON Axelle | 1999 | FRA | SPN POITIERS | 00:32.11 | 1071 pts | ||||
7. | GRANDJEAN Ilona | 2002 | FRA | BORDEAUX ÉTUDIANTS CLUB | 00:32.59 | 1046 pts | ||||
8. | CARTI Amandine | 2003 | FRA | BORDEAUX ÉTUDIANTS CLUB | 00:32.63 | 1043 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final B (Sunday 6 May 2018 - 15h56) | ||||||||||
1. | CLERC Enola | 2003 | FRA | CHARENTE-MARITIME | 00:32.96 | 1026 pts | ||||
2. | CONTAL Esther | 2004 | FRA | NOUVELLE-AQUITAINE | 00:33.81 | 982 pts | ||||
2. | RICHARDEAU Pauline | 2001 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:33.81 | 982 pts | ||||
4. | BEC Anabel | 2004 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:33.92 | 976 pts | ||||
5. | CUISINIER Manon | 2005 | FRA | ASCPA PESSAC NATATION | 00:34.01 | 972 pts | ||||
6. | BESNARD Célia | 1995 | FRA | ORLEANS VAL DE LOIRE NATATION | 00:34.31 | 956 pts | ||||
7. | ESSEL Manguy | 2002 | FRA | ANGOULEME N CHARENTE | 00:34.66 | 939 pts | ||||
--- | BROUX Léa | 2001 | FRA | A.C AGGLOMERATION PERIGUEUX | DNS dec |
--- | ||||
50 Backstroke Women - Prelims (Sunday 6 May 2018 - 10h10) | ||||||||||
1. | CINI Mathilde | 1994 | FRA | VALENCE TRIATHLON | 00:29.19 | 1234 pts | QFA | R GPJB | ||
2. | MAHIEU Pauline | 1999 | FRA | US ST-ANDRÉ | 00:30.04 | 1185 pts | QFA | |||
3. | GOURAUD Agathe | 2001 | FRA | NANTES NATATION | 00:30.27 | 1172 pts | QFA | |||
4. | EGOROVA Valériya | 2001 | FFN | MONTPELLIER METROPOLE NATATION | 00:30.35 | 1168 pts | QFA | |||
5. | SCRIVIN Julia | 1992 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:30.54 | 1157 pts | QFA | |||
6. | GRANDJEAN Ilona | 2002 | FRA | BORDEAUX ÉTUDIANTS CLUB | 00:32.81 | 1034 pts | QFA | |||
7. | CARTI Amandine | 2003 | FRA | BORDEAUX ÉTUDIANTS CLUB | 00:32.89 | 1030 pts | QFA | |||
8. | ROGEON Axelle | 1999 | FRA | SPN POITIERS | 00:33.15 | 1016 pts | QFA | |||
9. | CLERC Enola | 2003 | FRA | CHARENTE-MARITIME | 00:33.22 | 1012 pts | QFB | |||
10. | CUISINIER Manon | 2005 | FRA | ASCPA PESSAC NATATION | 00:33.35 | 1006 pts | QFB | |||
11. | CAUSSADE Sarah | 2000 | FRA | LOURDES NATATION | 00:33.43 | 1001 pts | QFB | |||
12. | BEC Anabel | 2004 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:33.73 | 986 pts | QFB | |||
13. | CONTAL Esther | 2004 | FRA | NOUVELLE-AQUITAINE | 00:33.88 | 978 pts | QFB | |||
14. | RICHARDEAU Pauline | 2001 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:34.03 | 971 pts | QFB | |||
15. | BESNARD Célia | 1995 | FRA | ORLEANS VAL DE LOIRE NATATION | 00:34.09 | 967 pts | QFB | |||
16. | CASTEL Ainhoa | 2001 | FRA | UNION ST-BRUNO BORDEAUX | 00:34.11 | 966 pts | QFB | |||
17. | ESSEL Manguy | 2002 | FRA | ANGOULEME N CHARENTE | 00:34.27 | 958 pts | ||||
18. | BESNARD Auriane | 2001 | FRA | CHARTRES METROPOLE NAT | 00:34.32 | 956 pts | ||||
19. | BROUX Léa | 2001 | FRA | A.C AGGLOMERATION PERIGUEUX | 00:34.33 | 955 pts | ||||
20. | FERNANDEZ Léa | 2001 | FRA | ASSOCIATION ORNON NATATION | 00:35.12 | 916 pts | ||||
21. | COLAS Zahra | 2001 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:35.24 | 910 pts | ||||
22. | RODRIGUEZ CHAUSSON Loreto | 2003 | ESP | CN HENDAYE | 00:35.38 | 903 pts | ||||
23. | LOBRE Alexia | 2003 | FRA | UNION ST-BRUNO BORDEAUX | 00:35.56 | 894 pts | ||||
24. | DOMINGUEZ Clara | 2002 | FRA | ANGOULEME N CHARENTE | 00:35.88 | 878 pts | ||||
25. | GUELLEC Fanny | 2001 | FRA | SCN BLAGNAC | 00:36.16 | 865 pts | ||||
26. | RICHARDEAU Agathe | 2004 | FRA | NOUVELLE-AQUITAINE | 00:36.18 | 864 pts | ||||
27. | VARAJAO Sandy | 2001 | FRA | ASCPA PESSAC NATATION | 00:37.00 | 825 pts | ||||
28. | DUPEUX Juliette | 2003 | FRA | CN ST-ASTIER | 00:37.19 | 816 pts | ||||
28. | VASCO Anaïs | 2003 | FRA | CN BERGERAC | 00:37.19 | 816 pts | ||||
30. | VIELFAURE Sarah | 2004 | FRA | CMO BASSENS NATATION | 00:37.32 | 810 pts | ||||
31. | LASTERE Chloé | 2002 | FRA | CMO BASSENS NATATION | 00:37.41 | 805 pts | ||||
32. | ROBERT Flora | 2003 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:37.54 | 799 pts | ||||
33. | GALVAO-CANO Salome | 2005 | FRA | SB BORDEAUX BASTIDE | 00:37.62 | 796 pts | ||||
34. | ROBERT Solene | 2002 | FRA | BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS | 00:37.90 | 783 pts | ||||
35. | EHRET Eve | 2002 | FRA | ANDERNOS ESPADONS THALASSA | 00:37.96 | 780 pts | ||||
36. | GANIZATE Lou | 2004 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:38.02 | 777 pts | ||||
37. | ROLLAND Leanne | 2003 | FRA | A.C AGGLOMERATION PERIGUEUX | 00:38.52 | 755 pts | ||||
38. | ABADIA Anita | 2003 | FRA | A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE | 00:38.54 | 754 pts | ||||
39. | NAUD Louane | 2004 | FRA | CLUB DAUPHINS COGNAC | 00:38.81 | 742 pts | ||||
40. | GANTOU Leelou | 2004 | FRA | BIARRITZ OLYMPIQUE | 00:39.24 | 722 pts | ||||
41. | DREAN Amy | 2006 | FRA | CN ST-ASTIER | 00:39.86 | 695 pts | ||||
42. | JACHNA Laura | 2003 | FRA | CLUB DAUPHINS COGNAC | 00:40.19 | 681 pts | ||||
43. | MENARD Viviane | 2003 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:40.24 | 679 pts | ||||
44. | FAGAULT Jade | 2006 | FRA | CN BISCARROSSE | 00:40.53 | 667 pts | ||||
45. | BOUTON Elina | 2002 | FRA | CN ST-ASTIER | 00:40.70 | 660 pts | ||||
46. | MOREAU Lilou | 2003 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:41.16 | 640 pts | ||||
47. | LABRO Emmy | 2004 | FRA | CMO BASSENS NATATION | 00:41.43 | 629 pts | ||||
48. | BENARD Fanny | 2003 | FRA | SCN BLAGNAC | 00:43.40 | 551 pts | ||||
--- | EGOROVA Anna | 1998 | FFN | MONTPELLIER METROPOLE NATATION | DNS dec |
--- |