50 Breaststroke Men - Final A Jeunes 3 : 14 ans (Sunday 11 Mars 2018 - 15h56) | ||||||||||
1. | BERTINELLI Enzo | 2004 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:37.22 | 793 pts | ||||
2. | KEROUANI Hissam | 2004 | FRA | AC DÉCINES | 00:37.85 | 766 pts | ||||
3. | TOMUSIAK Paul | 2004 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:38.81 | 724 pts | ||||
4. | VALLA Quentin | 2004 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:41.82 | 602 pts | ||||
5. | RASOAMIARAMANANA Guillaume | 2004 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:43.93 | 524 pts | ||||
6. | COLOMB Jimmy | 2004 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:44.51 | 503 pts | ||||
7. | BELOUANNAS Ilyan | 2004 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:44.53 | 502 pts | ||||
8. | LAIDOUNI Sofiane | 2004 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:46.66 | 430 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final A Jeunes 1 et 2 : 12-13 ans (Sunday 11 Mars 2018 - 15h53) | ||||||||||
1. | HESSINI Ahmed | 2005 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:42.25 | 586 pts | ||||
2. | MICHEL Raphael | 2006 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:42.89 | 562 pts | ||||
3. | VICINI Mateo | 2005 | FRA | AC DÉCINES | 00:43.01 | 557 pts | ||||
4. | BENFAFA Abdel-Majid | 2005 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:46.94 | 421 pts | ||||
5. | BOULON Enzo | 2005 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:49.66 | 338 pts | ||||
6. | STACHOWICZ Anton | 2006 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:49.95 | 329 pts | ||||
7. | TIGHZERT Ryad | 2005 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:50.18 | 323 pts | ||||
8. | CROZET Mathéis | 2006 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:51.75 | 280 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final A Avenirs : 9-11 ans (Sunday 11 Mars 2018 - 15h51) | ||||||||||
1. | BEAUDRY Axel | 2008 | FRA | AC DÉCINES | 00:49.59 | 340 pts | ||||
2. | BONJEAN Jorys | 2008 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE BRIVE | 00:50.00 | 328 pts | ||||
3. | STACHOWICZ Aurel | 2008 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:53.49 | 236 pts | ||||
4. | BONJEAN Nathan | 2009 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE BRIVE | 00:54.10 | 221 pts | ||||
5. | BARITHEL Matieu | 2007 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:57.41 | 151 pts | ||||
6. | DUCHEZ Hugo | 2007 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:58.95 | 122 pts | ||||
7. | AUDIGIER Joris | 2007 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 01:01.08 | 88 pts | ||||
--- | ICHALAL Zakaria | 2007 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | DNS dec |
--- | ||||
50 Breaststroke Men - Prelims (Sunday 11 Mars 2018 - 10h49) | ||||||||||
1. | BERTINELLI Enzo | 2004 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:38.25 | 748 pts | QFA | |||
2. | KEROUANI Hissam | 2004 | FRA | AC DÉCINES | 00:38.30 | 746 pts | QFA | |||
3. | TOMUSIAK Paul | 2004 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:38.92 | 720 pts | QFA | |||
4. | VALLA Quentin | 2004 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:42.05 | 594 pts | QFA | |||
5. | HESSINI Ahmed | 2005 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:43.32 | 546 pts | QFA | |||
6. | BELOUANNAS Ilyan | 2004 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:44.04 | 520 pts | QFA | |||
7. | RASOAMIARAMANANA Guillaume | 2004 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:44.88 | 490 pts | QFA | |||
8. | COLOMB Jimmy | 2004 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:44.89 | 490 pts | QFA | |||
9. | MICHEL Raphael | 2006 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:44.93 | 488 pts | QFA | |||
10. | VICINI Mateo | 2005 | FRA | AC DÉCINES | 00:45.22 | 478 pts | QFA | |||
11. | LAIDOUNI Sofiane | 2004 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:46.37 | 440 pts | QFA | |||
12. | BEKHA Kyllian | 2004 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:47.74 | 395 pts | ||||
13. | BENFAFA Abdel-Majid | 2005 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:48.25 | 380 pts | QFA | |||
14. | BOULON Enzo | 2005 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:49.69 | 337 pts | QFA | |||
15. | TIGHZERT Ryad | 2005 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:49.75 | 335 pts | QFA | |||
16. | BEAUDRY Axel | 2008 | FRA | AC DÉCINES | 00:50.22 | 322 pts | QFA | |||
17. | BENFEDDA Khalil | 2004 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:50.32 | 319 pts | ||||
18. | STACHOWICZ Anton | 2006 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:50.75 | 307 pts | QFA | |||
19. | BONJEAN Jorys | 2008 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE BRIVE | 00:51.17 | 295 pts | QFA | |||
20. | CROZET Mathéis | 2006 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:51.77 | 279 pts | QFA | |||
21. | GOUCHENE Massyl | 2004 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:53.23 | 242 pts | ||||
22. | STACHOWICZ Aurel | 2008 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:53.39 | 238 pts | QFA | |||
23. | BONJEAN Nathan | 2009 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE BRIVE | 00:56.77 | 163 pts | QFA | |||
24. | BARITHEL Matieu | 2007 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:57.42 | 151 pts | QFA | |||
25. | ICHALAL Zakaria | 2007 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:57.56 | 148 pts | QFA | |||
26. | AUDIGIER Joris | 2007 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:59.21 | 118 pts | QFA | |||
27. | EPINAT Lucas | 2006 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:59.59 | 112 pts | ||||
28. | DUCHEZ Hugo | 2007 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 01:00.54 | 96 pts | QFA | |||
29. | CHAVAS Ilian | 2007 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 01:03.32 | 58 pts | ||||
30. | BOUANANI Ayoub | 2009 | FRA | AC DÉCINES | 01:03.59 | 55 pts | ||||
31. | MERABET Ali | 2008 | FRA | AC DÉCINES | 01:05.26 | 37 pts | ||||
32. | KADRI Elias | 2008 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 01:07.34 | 20 pts | ||||
33. | GUILLAUME Nils | 2007 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 01:09.67 | 7 pts | ||||
33. | BENAZZOUZ LAPORTE Elies | 2007 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 01:09.67 | 7 pts | ||||
35. | GAUDARD Matthieu | 2007 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 01:14.96 | 1 pts | ||||
36. | BECHAR Naël | 2009 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 01:20.42 | 1 pts |