50 Breaststroke Women - Prelims (Sunday 1 April 2018 - 10h11) | ||||||||||
1. | JULIA Mélanie | 2002 | FRA | NEPTUNE CLUB DE FRANCE | 00:33.96 | 1153 pts | ||||
2. | CIMKAUSKAS Shana | 2004 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:36.73 | 1009 pts | ||||
3. | BESSON Chloé | 2001 | FRA | CN ANDRESY | 00:37.53 | 969 pts | ||||
4. | CATAYEE-BELINY Britany | 2002 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:37.63 | 964 pts | ||||
5. | DETAIS Laurine | 2000 | FRA | USO BEZONS | 00:37.84 | 954 pts | ||||
6. | DANINTHE Laurine | 2000 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 00:38.03 | 945 pts | ||||
7. | BOLEC Elina | 2003 | FRA | A.S PLESSIS-SAVIGNY | 00:38.04 | 944 pts | ||||
8. | BRUNEAU Leonie | 2002 | FRA | RSC MONTREUIL | 00:38.06 | 943 pts | ||||
9. | ROUDI Selma | 2004 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 00:38.15 | 939 pts | ||||
10. | DUMAY Agathe | 2003 | FRA | AMICALE VILLENEUVE-LA-GARENNE | 00:38.20 | 936 pts | ||||
11. | BENNACER Assia | 2001 | FRA | AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY | 00:38.26 | 933 pts | ||||
12. | MARTINS Daphnee | 2004 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:38.34 | 929 pts | ||||
13. | DUHOT Camille | 2003 | FRA | S.M MONTROUGE | 00:38.47 | 923 pts | ||||
14. | BOUTIN-FERNANDEZ Océane | 2002 | FRA | CN VAL MAUBUEE | 00:38.66 | 914 pts | ||||
15. | STRUILLOU Julie | 1999 | FRA | OLYMPIQUE LA GARENNE-COLOMBES | 00:38.70 | 912 pts | ||||
16. | GRANDJEAN Helene | 2004 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:38.98 | 899 pts | ||||
17. | ABDELHAFIDH Sara | 2004 | FRA | ANTONY NATATION | 00:39.41 | 878 pts | ||||
18. | BROSSEAU Lola | 2004 | FRA | YERRES NATATION | 00:39.69 | 865 pts | ||||
19. | LEMAIRE Irina | 2004 | FRA | NEPTUNE CLUB DE FRANCE | 00:39.74 | 863 pts | ||||
20. | BRAULT Lucile | 2003 | FRA | CSN GUYANCOURT | 00:39.76 | 862 pts | ||||
20. | TALLON Hermine | 2003 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:39.76 | 862 pts | ||||
22. | SADEQ Fatima | 2003 | FRA | RSC MONTREUIL | 00:40.04 | 849 pts | ||||
23. | BASILE Helene | 2004 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:40.07 | 848 pts | ||||
24. | SAULIN Léa | 2004 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:40.10 | 846 pts | ||||
25. | CARBONNEL-BRUNET Melisande | 2004 | FRA | RSC MONTREUIL | 00:40.12 | 845 pts | ||||
26. | COLAS-BARA Eve | 2004 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:40.18 | 843 pts | ||||
27. | DASSOT Liza | 2004 | FRA | NEPTUNE CLUB DE FRANCE | 00:40.25 | 839 pts | ||||
28. | BOUBTANE Anais | 2004 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:40.43 | 831 pts | ||||
29. | DETAIS Louane | 2004 | FRA | USO BEZONS | 00:40.62 | 823 pts | ||||
30. | CELMA Lilly-Flore | 2003 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:40.76 | 816 pts | ||||
31. | CHALMET Manon | 2003 | FRA | CN POISSY | 00:40.79 | 815 pts | ||||
32. | VODDEN Ella | 2004 | GBR | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:40.93 | 808 pts | ||||
33. | MOUNIER Ilona | 2004 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:40.99 | 806 pts | ||||
34. | SAMID Inès | 2004 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:41.18 | 797 pts | ||||
35. | MUREZ Anastasia | 2003 | FRA | AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY | 00:41.52 | 782 pts | ||||
36. | MARKUS LE COLLEN Noémie | 2004 | FRA | STADE DE VANVES | 00:42.27 | 749 pts | ||||
--- | MARTINS Chloe | 2001 | FRA | US JEUNESSE MITRY-MORY | DSQ |
--- |