50 Breaststroke Women - Final A (Saturday 24 Mars 2018 - 19h32) | ||||||||||
1. | HERVE Nolwenn | 1999 | FRA | ASPTT MONTPELLIER | 00:32.69 | +0.70 | 1223 pts | |||
2. | BEN KHELIL Farah | 1998 | TUN | AQUA GRIMPE MILLAU GRANDS CAUSSES | 00:33.68 | +0.80 | 1168 pts | |||
3. | MATTHEWS Rebecca | 1993 | GBR | SU AGEN | 00:33.92 | +0.65 | 1155 pts | |||
4. | SERRAMOGLIA Kelia | 1995 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:33.99 | +0.63 | 1152 pts | |||
5. | GREGET Manon | 2002 | FRA | CN NARBONNE | 00:34.00 | +0.66 | 1151 pts | |||
6. | ESCANDE Mélanie | 1993 | FRA | CN BERGERAC | 00:34.10 | +0.75 | 1146 pts | |||
7. | DELOUES Julia | 2001 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:34.86 | +0.66 | 1105 pts | |||
8. | CHEMOUNI Lison | 1998 | FRA | NAUTIC CLUB NÎMES | 00:35.08 | +0.71 | 1094 pts | |||
50 Breaststroke Women - Final B (Saturday 24 Mars 2018 - 19h30) | ||||||||||
1. | BRAUN Chloé | 2004 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:34.57 | +0.61 | 1121 pts | |||
2. | CORDIER Alexandra | 1999 | FRA | MONTPELLIER METROPOLE NATATION | 00:34.82 | +0.72 | 1107 pts | |||
3. | RAUX Zoé | 2002 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:34.97 | +0.70 | 1100 pts | |||
4. | CHAVAGNAC Stéphanie | 2000 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE | 00:34.99 | +0.67 | 1098 pts | |||
5. | DUCRET Zoé | 2001 | FRA | MONTPELLIER PAILLADE NATATION | 00:35.17 | +0.61 | 1089 pts | |||
6. | DEMARVILLE Chloé | 2000 | FRA | ANGOULEME N CHARENTE | 00:35.30 | +0.71 | 1082 pts | |||
7. | ROURE CAMBE Romane | 2000 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:35.31 | +0.74 | 1082 pts | |||
8. | CARRERE Lea | 2000 | FRA | DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE | 00:35.38 | +0.63 | 1078 pts | |||
50 Breaststroke Women - Final C Dames 13/15 ans : 13-15 ans (Saturday 24 Mars 2018 - 19h29) | ||||||||||
1. | OROS Klara | 2003 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:34.85 | +0.70 | 1106 pts | |||
2. | SCHNEIDER Axelle | 2003 | FRA | CASTRES SPORTS NAUTIQUES | 00:35.28 | +0.71 | 1083 pts | |||
2. | GIRAUDEAU Melina | 2003 | FRA | BIARRITZ OLYMPIQUE | 00:35.28 | +0.70 | 1083 pts | |||
4. | PEREZ Emma | 2003 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:35.32 | +0.73 | 1081 pts | |||
5. | FOURCADIER Agathe | 2003 | FRA | GRAND RODEZ NATATION | 00:35.40 | +0.61 | 1077 pts | |||
6. | BOUGLON Maxine | 2003 | FRA | BORDEAUX ÉTUDIANTS CLUB | 00:35.55 | +0.65 | 1069 pts | |||
7. | CANO Maela | 2004 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:35.79 | +0.70 | 1057 pts | |||
8. | HARISBOURE Ambre | 2004 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE BRIVE | 00:35.81 | +0.69 | 1056 pts | |||
50 Breaststroke Women - Prelims (Saturday 24 Mars 2018 - 11h13) | ||||||||||
1. | HERVE Nolwenn | 1999 | FRA | ASPTT MONTPELLIER | 00:33.02 | +0.69 | 1204 pts | QFA | ||
2. | MATTHEWS Rebecca | 1993 | GBR | SU AGEN | 00:33.56 | +0.68 | 1175 pts | QFA | ||
3. | GREGET Manon | 2002 | FRA | CN NARBONNE | 00:33.93 | +0.69 | 1155 pts | QFA | ||
4. | BEN KHELIL Farah | 1998 | TUN | AQUA GRIMPE MILLAU GRANDS CAUSSES | 00:34.20 | +0.81 | 1140 pts | QFA | ||
5. | ESCANDE Mélanie | 1993 | FRA | CN BERGERAC | 00:34.42 | +0.76 | 1129 pts | QFA | ||
6. | SERRAMOGLIA Kelia | 1995 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:34.46 | +0.64 | 1127 pts | QFA | ||
7. | CHEMOUNI Lison | 1998 | FRA | NAUTIC CLUB NÎMES | 00:34.73 | +0.66 | 1112 pts | QFA | ||
8. | DELOUES Julia | 2001 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:34.77 | +0.67 | 1110 pts | QFA | ||
9. | ROURE CAMBE Romane | 2000 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:34.78 | +0.73 | 1110 pts | QFB | ||
10. | CORDIER Alexandra | 1999 | FRA | MONTPELLIER METROPOLE NATATION | 00:34.82 | +0.72 | 1107 pts | QFB | ||
11. | CARRERE Lea | 2000 | FRA | DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE | 00:34.86 | +0.61 | 1105 pts | QFB | ||
12. | DUCRET Zoé | 2001 | FRA | MONTPELLIER PAILLADE NATATION | 00:34.89 | +0.58 | 1104 pts | QFB | ||
13. | BRAUN Chloé | 2004 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:34.91 | +0.63 | 1103 pts | QFB | ||
14. | CHAVAGNAC Stéphanie | 2000 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE | 00:35.11 | +0.65 | 1092 pts | QFB | ||
15. | DEMARVILLE Chloé | 2000 | FRA | ANGOULEME N CHARENTE | 00:35.13 | +0.74 | 1091 pts | QFB | ||
16. | RAUX Zoé | 2002 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:35.18 | +0.64 | 1089 pts | QFB | ||
17. | HARISBOURE Ambre | 2004 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE BRIVE | 00:35.27 | +0.65 | 1084 pts | QFC | ||
18. | GRANDEMANGE Clélia | 2001 | FRA | STADE MONTOIS NATATION | 00:35.28 | +0.79 | 1083 pts | |||
19. | SCHNEIDER Axelle | 2003 | FRA | CASTRES SPORTS NAUTIQUES | 00:35.31 | +0.70 | 1082 pts | QFC | ||
20. | AUBOIN Thais | 2001 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:35.32 | +0.71 | 1081 pts | |||
21. | LASSERRE Elsa | 2000 | FRA | CN CUGNAUX | 00:35.33 | +0.69 | 1081 pts | |||
22. | PEREZ Emma | 2003 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:35.43 | +0.77 | 1075 pts | QFC | ||
23. | BEAUVILLIERS Leana | 2001 | FRA | CNS ST-ESTÈVE | 00:35.47 | +0.72 | 1073 pts | |||
24. | GIRAUDEAU Melina | 2003 | FRA | BIARRITZ OLYMPIQUE | 00:35.48 | +0.72 | 1073 pts | QFC | ||
25. | BOUGLON Maxine | 2003 | FRA | BORDEAUX ÉTUDIANTS CLUB | 00:35.54 | +0.66 | 1070 pts | QFC | ||
26. | DELOUVRIER Ashley | 2002 | FRA | ALBI NATATION | 00:35.64 | +0.68 | 1065 pts | |||
27. | OROS Klara | 2003 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:35.68 | +0.72 | 1063 pts | QFC | ||
28. | MAUREL Sarah | 2001 | FRA | MONTPELLIER METROPOLE NATATION | 00:36.01 | +0.68 | 1046 pts | |||
29. | FOUQUET Margot | 1999 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:36.26 | +0.75 | 1033 pts | |||
30. | CANO Maela | 2004 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:36.28 | +0.67 | 1032 pts | QFC | ||
31. | SEYLLER Ilona | 2002 | FRA | ALBI SPORTS AQUATIQUES | 00:36.37 | +0.72 | 1027 pts | |||
32. | REMY Agathe | 2001 | FRA | MONTPELLIER METROPOLE NATATION | 00:36.39 | +0.68 | 1026 pts | |||
33. | FOURCADIER Agathe | 2003 | FRA | GRAND RODEZ NATATION | 00:36.41 | +0.66 | 1025 pts | QFC | ||
34. | CASELLAS Chloé | 2003 | FRA | AQUA GRIMPE MILLAU GRANDS CAUSSES | 00:36.47 | +0.71 | 1022 pts | |||
34. | COSTE Mathilde | 2003 | FRA | AS AMBARÈS | 00:36.47 | +0.68 | 1022 pts | |||
36. | PIAUGEARD Laowen | 2004 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SAINTES | 00:36.56 | +0.53 | 1018 pts | |||
37. | OLIVA Ambre | 2004 | FRA | CERCLE AQUATIQUE PISCENOIS | 00:36.71 | +0.67 | 1010 pts | |||
38. | LIALY Emma | 2004 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SAINTES | 00:36.79 | +0.52 | 1006 pts | |||
39. | BENTALEB Sarah | 2004 | FRA | AQUA GRIMPE MILLAU GRANDS CAUSSES | 00:36.89 | +0.78 | 1001 pts | |||
39. | PIAUGEARD Morgane | 2002 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SAINTES | 00:36.89 | +0.69 | 1001 pts | |||
41. | PIAUGEARD Gwendoline | 2002 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SAINTES | 00:36.90 | +0.72 | 1000 pts | |||
42. | GARACOTCHE Tabata | 2002 | FRA | BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS | 00:36.91 | +0.74 | 1000 pts | |||
43. | CROS Tiphaine | 2002 | FRA | NAUTIC CLUB NÎMES | 00:36.96 | +0.58 | 997 pts | |||
44. | AUBIN Enora | 2002 | FRA | ASPTT MONTPELLIER | 00:37.05 | +0.78 | 993 pts | |||
45. | GRIMAUD Nolwenn | 2002 | FRA | UNION ST-BRUNO BORDEAUX | 00:37.17 | +0.66 | 987 pts | |||
46. | PETIOT Orane | 2003 | FRA | CN CUGNAUX | 00:37.21 | +0.75 | 985 pts | |||
47. | DJOUDI Inès | 2002 | FRA | SPN POITIERS | 00:37.29 | +0.69 | 981 pts | |||
48. | HERAUD Julia | 2004 | FRA | BEAUCAIRE TARASCON AC | 00:37.84 | +0.68 | 954 pts | |||
49. | BRUEL Emma | 2003 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:37.92 | +0.63 | 950 pts | |||
--- | LEDUC Ambre | 1997 | FRA | ASPTT TOULOUSE | DNS dec |
--- | ||||
--- | ESTEREZ Marie | 2002 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | DSQ |
--- | ||||
--- | GUEZENEC Maéva | 2002 | FRA | CN LUNEL | DSQ |
--- |