50 Breaststroke Women - Final A (Saturday 24 Mars 2018 - 18h58) | ||||||||||
1. | CAZIER Chloé | 1998 | FRA | BEAUVAISIS AQUATIC CLUB | 00:33.46 | +0.68 | 1180 pts | |||
2. | GRANDJEAN Juline | 2001 | FRA | TROYES ON | 00:34.18 | 1141 pts | ||||
3. | LINDAUER Emma | 2003 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:34.22 | +0.71 | 1139 pts | |||
4. | REMY Adeline | 2000 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:34.43 | +0.71 | 1128 pts | |||
CE - HAUTS-DE-FRANCE / AMIENS | ||||||||||
5. | DUSSART Melissa | 2002 | FRA | ST-AMAND NAT PORTE DU HAINAUT | 00:34.59 | +0.66 | 1120 pts | |||
6. | QUINT Chloé | 2002 | FRA | AMIENS METROPOLE NAT. | 00:34.78 | +0.67 | 1110 pts | |||
7. | KAELBEL Mathilde | 2001 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:34.95 | 1101 pts | ||||
8. | LENTE Valentine | 2001 | FRA | SC ABBEVILLOIS NATATION TRIATHLON | 00:35.32 | +0.75 | 1081 pts | |||
50 Breaststroke Women - Final B (Saturday 24 Mars 2018 - 18h56) | ||||||||||
1. | BASTIEN Lola | 2002 | FRA | SN METZ | 00:34.93 | +0.80 | 1102 pts | |||
2. | JOFFROY Amandine | 2000 | FRA | CN SÉZANNE | 00:35.04 | +0.55 | 1096 pts | |||
3. | PORADA Chloe | 2003 | FRA | CN NEVERS | 00:35.45 | +0.78 | 1074 pts | |||
4. | LINDAUER Clémence | 2002 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:35.56 | +0.80 | 1069 pts | |||
5. | DEBARD Pauline | 2000 | FRA | CN NEVERS | 00:35.58 | +0.69 | 1068 pts | |||
6. | MENNESSON Juliette | 2002 | FRA | REIMS CHAMPAGNE NATATION | 00:35.84 | 1054 pts | ||||
7. | REID Victoria | 1997 | GBR | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:35.97 | +0.73 | 1048 pts | |||
8. | RAMBUR Alizé | 1995 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:36.15 | +0.75 | 1038 pts | |||
50 Breaststroke Women - Final C Dames 13/15 ans : 13-15 ans (Saturday 24 Mars 2018 - 18h55) | ||||||||||
1. | SCHRYVE Lou | 2004 | FRA | US ST-ANDRÉ | 00:36.50 | 1021 pts | ||||
2. | THEILMANN Oria | 2004 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | 00:36.58 | +0.70 | 1017 pts | |||
3. | MAGNIER Adele | 2004 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:36.70 | 1010 pts | ||||
4. | TALLAS Iman | 2003 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:36.71 | +0.52 | 1010 pts | |||
5. | KELLER Léa | 2003 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:36.93 | +0.69 | 999 pts | |||
6. | PINEL Romane | 2004 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:37.04 | +0.65 | 993 pts | |||
7. | LETELLIER Juliette | 2003 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:37.10 | 990 pts | ||||
8. | HUMBERT Tea | 2003 | FRA | TCN CHAMPIGNEULLES | 00:37.75 | +0.83 | 958 pts | |||
50 Breaststroke Women - Prelims (Saturday 24 Mars 2018 - 11h18) | ||||||||||
1. | CAZIER Chloé | 1998 | FRA | BEAUVAISIS AQUATIC CLUB | 00:33.29 | +0.69 | 1190 pts | QFA | ||
2. | GRANDJEAN Juline | 2001 | FRA | TROYES ON | 00:34.35 | +0.45 | 1132 pts | QFA | ||
3. | REMY Adeline | 2000 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:34.51 | +0.74 | 1124 pts | QFA | ||
CE - HAUTS-DE-FRANCE / AMIENS | ||||||||||
4. | DUSSART Melissa | 2002 | FRA | ST-AMAND NAT PORTE DU HAINAUT | 00:34.58 | +0.64 | 1120 pts | QFA | ||
5. | LINDAUER Emma | 2003 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:34.62 | 1118 pts | QFA | |||
6. | QUINT Chloé | 2002 | FRA | AMIENS METROPOLE NAT. | 00:35.07 | +0.62 | 1094 pts | QFA | ||
7. | LENTE Valentine | 2001 | FRA | SC ABBEVILLOIS NATATION TRIATHLON | 00:35.09 | 1093 pts | QFA | |||
8. | KAELBEL Mathilde | 2001 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:35.21 | +0.33 | 1087 pts | QFA | ||
9. | LINDAUER Clémence | 2002 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:35.36 | +0.81 | 1079 pts | QFB | ||
10. | BASTIEN Lola | 2002 | FRA | SN METZ | 00:35.41 | +0.84 | 1077 pts | QFB | ||
11. | JOFFROY Amandine | 2000 | FRA | CN SÉZANNE | 00:35.42 | +0.66 | 1076 pts | QFB | ||
12. | PORADA Chloe | 2003 | FRA | CN NEVERS | 00:35.53 | 1070 pts | QFB | |||
13. | REID Victoria | 1997 | GBR | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:35.78 | +0.71 | 1057 pts | QFB | ||
14. | DEBARD Pauline | 2000 | FRA | CN NEVERS | 00:35.85 | +0.67 | 1054 pts | QFB | ||
15. | RAMBUR Alizé | 1995 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:35.86 | +0.74 | 1053 pts | QFB | ||
16. | MENNESSON Juliette | 2002 | FRA | REIMS CHAMPAGNE NATATION | 00:35.92 | +0.57 | 1050 pts | QFB | ||
17. | VANDEWALLE Lea | 2002 | FRA | CN CAMBRAI | 00:36.08 | 1042 pts | ||||
18. | ANDRIEU Nathalie | 2002 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 00:36.12 | +0.69 | 1040 pts | |||
19. | BRUZZO Aurore | 2000 | FRA | SENS NATATION | 00:36.36 | 1028 pts | ||||
20. | TALLAS Iman | 2003 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:36.47 | 1022 pts | QFC | |||
21. | BIGOT Mélanie | 2001 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:36.64 | 1013 pts | ||||
22. | SCHRYVE Lou | 2004 | FRA | US ST-ANDRÉ | 00:36.68 | 1011 pts | QFC | |||
23. | GEORGES Delphine | 2002 | FRA | LILLE UC NATATION | 00:36.69 | +0.72 | 1011 pts | |||
24. | DEVILLARD Léna | 2001 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:36.73 | +0.75 | 1009 pts | |||
25. | DELAHAYE Valentine | 2002 | FRA | PERONNE NATATION | 00:36.84 | +0.78 | 1003 pts | |||
26. | FONTAINE Elise | 2000 | FRA | CHARLEVILLE-MÉZIÈRES NATATION | 00:36.86 | +0.70 | 1002 pts | |||
26. | FOURNERET Julie | 2001 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:36.86 | +0.67 | 1002 pts | |||
28. | LETELLIER Juliette | 2003 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:36.91 | +0.73 | 1000 pts | QFC | ||
29. | BONNOT Leslie | 2002 | FRA | MONTCEAU ON | 00:36.93 | +0.72 | 999 pts | |||
30. | KELLER Léa | 2003 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:37.03 | +0.69 | 994 pts | QFC | ||
31. | PINEL Romane | 2004 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:37.09 | +0.66 | 991 pts | QFC | ||
32. | THEILMANN Oria | 2004 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | 00:37.10 | +0.68 | 990 pts | QFC | ||
33. | JOLY Cloe | 2002 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:37.22 | +0.79 | 984 pts | |||
34. | BOISSON Chaïma | 2004 | FRA | VEXIN NATATION CLUB | 00:37.23 | +0.77 | 984 pts | QFC | ||
35. | HUMBERT Tea | 2003 | FRA | TCN CHAMPIGNEULLES | 00:37.26 | +0.86 | 982 pts | QFC | ||
36. | MAGNIER Adele | 2004 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:37.30 | 980 pts | ||||
37. | THIEBAUT Lucie | 2003 | FRA | CN EPINAL | 00:37.62 | +0.70 | 965 pts | |||
38. | DELAIRE Anaelle | 2004 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:37.63 | +0.46 | 964 pts | |||
39. | BOHLER Rina | 2003 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:37.71 | +0.68 | 960 pts | |||
40. | VILLAYES Olivia | 2003 | FRA | CN CAMBRAI | 00:37.82 | 955 pts | ||||
41. | REMY-BARRE Justine | 2004 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:37.91 | +0.41 | 950 pts | |||
42. | DELATTRE Garance | 2002 | FRA | RACING CLUB ARRAS | 00:37.94 | +0.69 | 949 pts | |||
43. | BELL Jenny | 2003 | FRA | ASPTT NANCY | 00:38.06 | +0.80 | 943 pts | |||
44. | DEBENEY Clémence | 2000 | FRA | LILLE UC NATATION | 00:38.07 | +0.69 | 943 pts | |||
45. | DELVALLEE Lea | 2003 | FRA | ST-AMAND NAT PORTE DU HAINAUT | 00:38.11 | +0.62 | 941 pts | |||
46. | SAVOYE Lilou | 2003 | FRA | P.V GRANDVILLIERS NATATION | 00:38.50 | 922 pts | ||||
47. | LEROY Maud | 2003 | FRA | MOREUIL NATATION | 00:38.83 | +0.65 | 906 pts | |||
48. | GERARD Perrine | 2001 | FRA | SR COLMAR | 00:38.94 | 901 pts | ||||
--- | MARTINKOVA Tereza | 1992 | CZE | CN FOURMIES | DNS dec |
--- |