50 Backstroke Women - Final A (Friday 27 April 2018 - 17h18) | ||||||||||
1. | GHEORGHIU Camille | 1996 | FRA | MONTPELLIER METROPOLE NATATION | 00:28.82 | 1255 pts | ||||
2. | TOUILI Lila | 2000 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:30.05 | 1185 pts | ||||
3. | CARO Emma | 2000 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:30.57 | 1155 pts | ||||
4. | PODEVIN Anaïs | 1997 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:30.79 | 1143 pts | ||||
4. | JULIEN Camille | 1997 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:30.79 | 1143 pts | ||||
6. | COUSSON Bertille | 2002 | FRA | CN ANTIBES | 00:31.26 | 1117 pts | ||||
7. | PIGREE Analia | 2001 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:31.96 | 1079 pts | ||||
8. | TREGOAT Angeline | 2002 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:32.24 | 1064 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final B Juniors 3-4 : 16-17 ans (Friday 27 April 2018 - 17h16) | ||||||||||
1. | COSTA Noane | 2001 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:31.78 | 1089 pts | ||||
2. | JEHL Marina | 2001 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:32.04 | 1075 pts | ||||
3. | FONT Meritxell | 2001 | ESP | GIROSONA | 00:32.08 | 1073 pts | ||||
4. | DESJARDINS Léa | 2001 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:32.15 | 1069 pts | ||||
5. | AULINAS Clara | 2001 | ESP | GIROSONA | 00:33.47 | 999 pts | ||||
6. | MAYOLAS Laia | 2002 | ESP | GIROSONA | 00:33.58 | 994 pts | ||||
7. | CARAYON Charline | 2002 | FRA | SPORTING CLUB GRAULHET | 00:33.88 | 978 pts | ||||
8. | RUBIO Laia | 2002 | ESP | GIROSONA | 00:34.19 | 962 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final C Juniors 1-2 : 14-15 ans (Friday 27 April 2018 - 17h14) | ||||||||||
1. | HEMBERGER Carla | 2004 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:32.85 | 1032 pts | ||||
2. | ANDRIAMIHAFY Fitie | 2003 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:33.22 | 1012 pts | ||||
3. | TISSANDIE Camille | 2004 | FRA | CASTRES SPORTS NAUTIQUES | 00:33.29 | 1009 pts | ||||
4. | VAN BEEK Léane | 2004 | FRA | CN CUGNAUX | 00:33.36 | 1005 pts | ||||
5. | GARRIDO Júlia | 2003 | ESP | GIROSONA | 00:33.82 | 981 pts | ||||
6. | COUZI Juliette | 2003 | FRA | TOULOUSE OLYMPIQUE AÉRO | 00:34.14 | 965 pts | ||||
7. | BARTANUSZ Ljuba | 2004 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:34.65 | 939 pts | ||||
8. | RAYNAUD Lea | 2004 | FRA | CNS ST-ESTÈVE | 00:35.21 | 911 pts | ||||
50 Backstroke Women - Prelims (Friday 27 April 2018 - 09h00) | ||||||||||
1. | GHEORGHIU Camille | 1996 | FRA | MONTPELLIER METROPOLE NATATION | 00:29.38 | 1223 pts | QFA | |||
2. | TOUILI Lila | 2000 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:29.91 | 1193 pts | QFA | |||
3. | CARO Emma | 2000 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:30.44 | 1163 pts | QFA | |||
4. | PODEVIN Anaïs | 1997 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:30.52 | 1158 pts | QFA | |||
5. | COUSSON Bertille | 2002 | FRA | CN ANTIBES | 00:31.12 | 1125 pts | QFA | |||
6. | PIGREE Analia | 2001 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:31.45 | 1107 pts | QFA | |||
7. | JULIEN Camille | 1997 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:31.56 | 1101 pts | QFA | |||
8. | TREGOAT Angeline | 2002 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:32.00 | 1077 pts | QFA | |||
9. | COSTA Noane | 2001 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:32.04 | 1075 pts | QFB | |||
10. | JEHL Marina | 2001 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:32.40 | 1056 pts | QFB | |||
11. | FONT Meritxell | 2001 | ESP | GIROSONA | 00:32.43 | 1054 pts | QFB | |||
12. | ANDRIAMIHAFY Fitie | 2003 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:32.50 | 1050 pts | QFC | |||
13. | DESJARDINS Léa | 2001 | FRA | PAYS D'AIX NATATION | 00:32.69 | 1040 pts | QFB | |||
14. | HUETE Lidia | 1996 | ESP | GIROSONA | 00:32.91 | 1029 pts | ||||
15. | AULINAS Clara | 2001 | ESP | GIROSONA | 00:33.15 | 1016 pts | QFB | |||
16. | TISSANDIE Camille | 2004 | FRA | CASTRES SPORTS NAUTIQUES | 00:33.19 | 1014 pts | QFC | |||
17. | VAN BEEK Léane | 2004 | FRA | CN CUGNAUX | 00:33.22 | 1012 pts | QFC | |||
18. | HEMBERGER Carla | 2004 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:33.43 | 1001 pts | QFC | |||
19. | CARAYON Charline | 2002 | FRA | SPORTING CLUB GRAULHET | 00:33.44 | 1001 pts | QFB | |||
20. | RUBIO Laia | 2002 | ESP | GIROSONA | 00:33.56 | 995 pts | QFB | |||
21. | MAYOLAS Laia | 2002 | ESP | GIROSONA | 00:33.60 | 993 pts | QFB | |||
22. | ROURE CAMBE Romane | 2000 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:33.80 | 982 pts | ||||
23. | AMIAR Sana | 2002 | FRA | CN CUGNAUX | 00:33.88 | 978 pts | ||||
24. | VIDAL Berta | 2002 | ESP | GIROSONA | 00:34.13 | 965 pts | ||||
25. | CADOT-BURILLET Florentine | 2002 | FRA | TOULOUSE OLYMPIQUE AÉRO | 00:34.20 | 962 pts | ||||
26. | DURAN-CARRERE Ingrid | 2002 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 00:34.33 | 955 pts | ||||
26. | SCHNEIDER Alyzée | 2001 | FRA | CASTRES SPORTS NAUTIQUES | 00:34.33 | 955 pts | ||||
28. | ROQUES Celine | 2001 | FRA | SPORTING CLUB GRAULHET | 00:34.41 | 951 pts | ||||
29. | GILBERT Ines | 2000 | FRA | TOULOUSE ATHLETIC CLUB | 00:34.55 | 944 pts | ||||
30. | COUZI Juliette | 2003 | FRA | TOULOUSE OLYMPIQUE AÉRO | 00:34.64 | 940 pts | QFC | |||
31. | NEGUERUELA Noémie | 2000 | FRA | CN CUGNAUX | 00:34.67 | 938 pts | ||||
32. | PAZOS Lara | 2000 | ESP | GIROSONA | 00:34.72 | 936 pts | ||||
33. | BIGÉ Maélinn | 2001 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:34.84 | 930 pts | ||||
34. | RAYNAUD Lea | 2004 | FRA | CNS ST-ESTÈVE | 00:34.92 | 926 pts | QFC | |||
35. | GESSE Delphine | 2000 | FRA | CNS ST-ESTÈVE | 00:35.15 | 914 pts | ||||
36. | BARTANUSZ Ljuba | 2004 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:35.26 | 909 pts | QFC | |||
37. | GARRIDO Júlia | 2003 | ESP | GIROSONA | 00:35.34 | 905 pts | QFC | |||
38. | ESPIGOL Judith | 2002 | ESP | GIROSONA | 00:35.53 | 895 pts | ||||
39. | ARTIGAS Judit | 2003 | ESP | GIROSONA | 00:35.72 | 886 pts | ||||
40. | ICHE Clémence | 2004 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:35.77 | 884 pts | ||||
41. | ROIG Catalina | 2003 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:35.80 | 882 pts | ||||
42. | DONARD Nicola | 2003 | FRA | CN AUCH | 00:35.84 | 880 pts | ||||
43. | ZAHAF KHADRA Nihed | 2002 | FRA | CN CUGNAUX | 00:36.07 | 869 pts | ||||
44. | DE GASPERI Monica | 2004 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:36.19 | 863 pts | ||||
45. | GALY Lara | 2003 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:36.26 | 860 pts | ||||
46. | BACHELLERIE Thalia | 2004 | FRA | CN BALMA | 00:36.49 | 849 pts | ||||
47. | ALCOCK Isabella | 2004 | GBR | CN CUGNAUX | 00:36.65 | 841 pts | ||||
48. | COGNIEUX Aurore | 2004 | FRA | CN CUGNAUX | 00:36.98 | 826 pts | ||||
49. | BRAVO Carla | 2003 | ESP | GIROSONA | 00:37.24 | 813 pts | ||||
49. | MAISSIN Maëlle | 2004 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:37.24 | 813 pts | ||||
51. | THOUVENOT Auriane | 2001 | FRA | CN BALMA | 00:37.44 | 804 pts | ||||
52. | GOURDON Amandine | 2002 | FRA | AC TRÈBES | 00:37.69 | 792 pts | ||||
53. | MALBOSC Perrine | 2002 | FRA | CN VILLEFRANCHE-DE-ROUERGUE | 00:37.73 | 791 pts | ||||
54. | MARCHANT Roxane | 2001 | FRA | TOULOUSE OLYMPIQUE AÉRO | 00:38.38 | 761 pts | ||||
55. | SLAMNIA Sana | 2003 | FRA | TOULOUSE OLYMPIQUE AÉRO | 00:38.41 | 760 pts | ||||
56. | POUSTIS Chloé | 2004 | FRA | DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE | 00:39.35 | 718 pts | ||||
57. | KEMP Abigail | 2004 | GBR | TOULOUSE OLYMPIQUE AÉRO | 00:39.46 | 713 pts |