50 Backstroke Women - Prelims (Sunday 27 May 2018 - 10h00) | ||||||||||
1. | LE MEUR Léa | 2004 | FRA | CN BREST | 00:35.18 | 913 pts | ||||
2. | MASURE Anaïs | 2002 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:36.03 | 871 pts | ||||
3. | TREMODEUX Alix | 2001 | FRA | CN BREST | 00:36.37 | 855 pts | ||||
4. | CALANDO Camille | 1999 | FRA | CN BREST | 00:36.72 | 838 pts | ||||
5. | GOURHANT Alexandra | 2003 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 00:36.82 | 833 pts | ||||
6. | MABILLOT Lou-Anne | 2003 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:37.19 | 816 pts | ||||
7. | ESVAN Lauriane | 2003 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:37.26 | 812 pts | ||||
8. | LE RUDULIER Line | 2004 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:37.40 | 806 pts | ||||
9. | MOREAU Lena | 2000 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:37.66 | 794 pts | ||||
10. | THEBAUD Anne | 2004 | FRA | CN BREST | 00:38.02 | 777 pts | ||||
11. | MERCIER Océane | 2002 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 00:38.71 | 746 pts | ||||
12. | LE CORRE Himane | 2004 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:38.72 | 746 pts | ||||
13. | TARDIVEL Leonie | 2004 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:39.85 | 696 pts | ||||
14. | SZEKELY Sandra | 2004 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:40.36 | 674 pts | ||||
15. | TARDIVEL Marie | 2001 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:41.00 | 647 pts | ||||
16. | CHOLLOIS LAGADEC Yaëll | 2006 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:41.12 | 642 pts | ||||
17. | LE GUEN Emma | 2002 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 00:41.28 | 635 pts | ||||
18. | BERNICOT Gwenn | 2003 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:41.96 | 608 pts | ||||
19. | PERROT Amelie | 2003 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:42.26 | 595 pts | ||||
20. | JONCOUR Justine | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:43.88 | 532 pts | ||||
21. | JOSSELIN Léa | 2001 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:44.10 | 524 pts | ||||
22. | KERBAUL Enora | 2001 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 00:44.12 | 523 pts | ||||
23. | PLIQUET Bonnie | 2005 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:44.31 | 516 pts | ||||
24. | STEPHANT QUERE Llouise | 2006 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:45.59 | 470 pts | ||||
25. | CRIMI Lenaïg | 2007 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:49.90 | 329 pts | ||||
26. | JEZEQUEL Marie | 2003 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:50.34 | 316 pts | ||||
27. | DUPUY Lucie | 2004 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 00:50.72 | 305 pts | ||||
28. | BOUFAKRANE Imane | 2007 | FRA | CN BREST | 00:51.06 | 295 pts | ||||
29. | KAIGRE Margaux | 2007 | FRA | CN BREST | 00:51.32 | 288 pts | ||||
30. | DEMANECHE Lavande | 2007 | FRA | CN BREST | 00:51.90 | 272 pts | ||||
31. | LE BIHAN Loryne | 2000 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 00:52.07 | 267 pts | ||||
32. | GLOAGUEN Cloé | 2007 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:53.32 | 235 pts | ||||
33. | DERRENDINGER Luna | 2007 | FRA | CN BREST | 00:55.53 | 183 pts | ||||
34. | KERVAREC Raphaelle | 2006 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 01:01.42 | 75 pts |