50 Backstroke Women - Final A (Saturday 30 June 2018 - 19h57) | ||||||||||
1. | BOURSE Claire | 1998 | FRA | CN BREST | 00:30.18 | 0.00 | 1177 pts | |||
2. | LE GUEN Ilona | 2001 | FRA | CN BREST | 00:30.63 | 0.00 | 1152 pts | |||
3. | TREGOAT Angeline | 2002 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:30.87 | 0.00 | 1139 pts | |||
4. | HITA Orlane | 1999 | FRA | CN BREST | 00:31.03 | 0.00 | 1130 pts | |||
5. | ORMIERES Séphora | 2002 | FRA | CN BREST | 00:31.28 | 0.00 | 1116 pts | |||
6. | DONVAL Eléane | 2004 | FRA | UN PLOËRMEL | 00:31.30 | 0.00 | 1115 pts | |||
7. | GAUTIER Klervi | 2002 | FRA | CN GUINGAMP | 00:31.62 | 0.00 | 1098 pts | |||
8. | THOMAS Doriane | 2001 | FRA | PLOEMEUR NATATION | 00:32.10 | 0.00 | 1072 pts | |||
50 Backstroke Women - Final B (Saturday 30 June 2018 - 19h55) | ||||||||||
1. | MALFER Daïka | 2001 | FRA | LORIENT NATATION | 00:31.74 | 0.00 | 1091 pts | |||
2. | SAVART Coralie | 2004 | FRA | ST-MALO NATATION | 00:31.75 | 0.00 | 1091 pts | |||
3. | QUELENNEC Erin | 2001 | FRA | CN BREST | 00:31.91 | 0.00 | 1082 pts | |||
4. | GIRAUDEAU Clara | 2004 | FRA | CN BREST | 00:31.96 | 0.00 | 1079 pts | |||
5. | RAGUENES Laly | 2003 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:32.52 | 0.00 | 1049 pts | |||
6. | MHUN Lena | 2001 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:32.87 | 0.00 | 1031 pts | |||
7. | MAUGET Sarah | 2004 | FRA | CN BREST | 00:33.18 | 0.00 | 1014 pts | |||
8. | MALIVET Anaëlle | 2004 | FRA | PLOEMEUR NATATION | 00:33.60 | 0.00 | 993 pts | |||
50 Backstroke Women - Final C DAMES 15 ans et moins : 14-15 ans (Saturday 30 June 2018 - 19h53) | ||||||||||
1. | LECOMTE Marine | 2003 | FRA | LANNION NATATION | 00:32.50 | 0.00 | 1050 pts | |||
2. | CANTIN Camille | 2003 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:33.70 | 0.00 | 987 pts | |||
3. | LAUTREDOUX Lisa | 2003 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:33.89 | 0.00 | 978 pts | |||
4. | LEHN Romane | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:33.95 | 0.00 | 975 pts | |||
5. | HIRRIEN Tifenn | 2004 | FRA | LANNION NATATION | 00:34.08 | 0.00 | 968 pts | |||
6. | DEBROISE Leena | 2004 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:34.18 | 0.00 | 963 pts | |||
7. | MOUNIER Sasha | 2004 | FRA | ST-MALO NATATION | 00:34.42 | 0.00 | 951 pts | |||
8. | GILBERT Emma | 2003 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:34.47 | 0.00 | 948 pts | |||
50 Backstroke Women - Prelims (Saturday 30 June 2018 - 15h45) | ||||||||||
1. | BOURSE Claire | 1998 | FRA | CN BREST | 00:30.36 | +0.58 | 1167 pts | QFA | ||
2. | ORMIERES Séphora | 2002 | FRA | CN BREST | 00:31.08 | +0.73 | 1127 pts | QFA | ||
3. | TREGOAT Angeline | 2002 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:31.14 | +0.61 | 1124 pts | QFA | ||
4. | HITA Orlane | 1999 | FRA | CN BREST | 00:31.34 | +0.61 | 1113 pts | QFA | ||
5. | LE GUEN Ilona | 2001 | FRA | CN BREST | 00:31.35 | +0.64 | 1112 pts | QFA | ||
6. | DONVAL Eléane | 2004 | FRA | UN PLOËRMEL | 00:31.86 | +0.61 | 1085 pts | QFA | ||
7. | THOMAS Doriane | 2001 | FRA | PLOEMEUR NATATION | 00:32.04 | +0.66 | 1075 pts | QFA | ||
8. | GAUTIER Klervi | 2002 | FRA | CN GUINGAMP | 00:32.16 | +0.63 | 1068 pts | QFA | ||
9. | QUELENNEC Erin | 2001 | FRA | CN BREST | 00:32.33 | +0.62 | 1059 pts | QFB | ||
10. | SAVART Coralie | 2004 | FRA | ST-MALO NATATION | 00:32.50 | +0.63 | 1050 pts | QFB | ||
11. | MHUN Lena | 2001 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:32.53 | +0.66 | 1049 pts | QFB | ||
12. | GIRAUDEAU Clara | 2004 | FRA | CN BREST | 00:32.72 | +0.65 | 1039 pts | QFB | ||
13. | MALFER Daïka | 2001 | FRA | LORIENT NATATION | 00:32.76 | +0.58 | 1037 pts | QFB | ||
14. | RAGUENES Laly | 2003 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:33.11 | 1018 pts | QFB | |||
15. | MAUGET Sarah | 2004 | FRA | CN BREST | 00:33.38 | +0.61 | 1004 pts | QFB | ||
16. | MALIVET Anaëlle | 2004 | FRA | PLOEMEUR NATATION | 00:33.41 | +0.62 | 1002 pts | QFB | ||
17. | LAUTREDOUX Lisa | 2003 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:33.46 | +0.59 | 1000 pts | QFC | ||
18. | LECOMTE Marine | 2003 | FRA | LANNION NATATION | 00:33.47 | +0.73 | 999 pts | QFC | ||
19. | RANNOU Caroline | 1998 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:34.18 | +0.65 | 963 pts | |||
20. | LAINE Alienor | 1997 | FRA | CN FOUGÈRES | 00:34.40 | 952 pts | ||||
21. | GAIGNON Léna | 2001 | FRA | CN FOUGÈRES | 00:34.49 | +0.75 | 947 pts | |||
22. | PERROT Noémie | 2001 | FRA | CNP LOUDÉAC | 00:34.53 | +0.67 | 945 pts | |||
23. | HIRRIEN Tifenn | 2004 | FRA | LANNION NATATION | 00:34.57 | +0.70 | 943 pts | QFC | ||
24. | DEBROISE Leena | 2004 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:34.60 | +0.09 | 942 pts | QFC | ||
25. | MOYOU Elsa | 2001 | FRA | CN MORLAIX | 00:34.71 | +0.63 | 936 pts | |||
26. | CANTIN Camille | 2003 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:34.73 | -0.58 | 935 pts | QFC | ||
26. | LACHEVER Alizée | 2004 | FRA | ST-MALO NATATION | 00:34.73 | +0.68 | 935 pts | QFC | ||
28. | MOUNIER Sasha | 2004 | FRA | ST-MALO NATATION | 00:34.93 | +0.62 | 925 pts | QFC | ||
29. | DUPRE Sarah | 2001 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:34.98 | +0.64 | 923 pts | |||
30. | LEHN Romane | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:35.01 | +0.67 | 921 pts | QFC | ||
31. | GILBERT Emma | 2003 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:35.02 | +0.58 | 921 pts | |||
32. | QUINIOU Agathe | 2003 | FRA | LORIENT NATATION | 00:35.05 | +0.74 | 919 pts | |||
33. | NAOUR Aziliz | 2004 | FRA | DINARD OLYMPIQUE N | 00:35.06 | +0.63 | 919 pts | |||
34. | VANDEKERCHOVE Lénaïg | 2001 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:35.09 | 917 pts | ||||
35. | LE PAGE Esther | 2003 | FRA | CN VITRÉ | 00:35.22 | +0.71 | 911 pts | |||
36. | MASSE Eve | 2003 | FRA | LANNION NATATION | 00:35.25 | +0.66 | 909 pts | |||
37. | HAROUTEL Inès | 2004 | FRA | LANNION NATATION | 00:35.29 | -0.88 | 907 pts | |||
38. | SADRAOUI Lyna | 2002 | FRA | CERCLE DES NAGEURS ST-BRIEUC | 00:35.31 | +0.67 | 906 pts | |||
39. | MAUXION Pauline | 2003 | FRA | AURAY NATATION | 00:35.48 | +0.58 | 898 pts | |||
40. | RIOU Anaïs | 2003 | FRA | CN GUINGAMP | 00:35.62 | +0.66 | 891 pts | |||
41. | ABIVEN Camille | 2001 | FRA | LANNION NATATION | 00:35.68 | +0.62 | 888 pts | |||
42. | RABIN Ysoline | 2004 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:35.72 | -1.34 | 886 pts | |||
43. | GAYET Noëlig | 2003 | FRA | UN PLOËRMEL | 00:35.80 | +0.54 | 882 pts | |||
44. | LOLICHON Justine | 2003 | FRA | LANVAUX OC GRANDCHAMP | 00:35.93 | -1.27 | 876 pts | |||
45. | GILBERT Lucie | 2001 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:35.98 | 873 pts | ||||
46. | BIHAN Tanya | 2004 | FRA | CERCLE DES NAGEURS ST-BRIEUC | 00:36.49 | +0.63 | 849 pts | |||
47. | MENANT Yuna | 2002 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:36.55 | 846 pts | ||||
48. | MICHEL Juliette | 2004 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:36.61 | +1.15 | 843 pts | |||
49. | LE BRETON Margot | 2003 | FRA | CERCLE DES NAGEURS ST-BRIEUC | 00:36.72 | +0.79 | 838 pts | |||
50. | TROCHET Annagwen | 2000 | FRA | C REDON NATATION | 00:36.76 | +0.69 | 836 pts | |||
51. | RUELLAND Clély | 2003 | FRA | CNP LOUDÉAC | 00:37.09 | 820 pts | ||||
52. | JEGARD Morgane | 2004 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:37.37 | 807 pts | ||||
53. | PROUTEAU Noémie | 2004 | FRA | LANNION NATATION | 00:37.39 | 806 pts | ||||
54. | RENAULT Lola | 2004 | FRA | CN LAMBALLE | 00:37.99 | +0.63 | 779 pts | |||
--- | BEUCHARD Susie | 2004 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | DSQ |
--- |