50 Backstroke Women - Prelims Jeunes : 11-13 ans (Sunday 17 June 2018 - 14h30) | ||||||||||
1. | MORAND Leila | 2007 | FRA | US JOIGNY | 00:41.01 | 647 pts | ||||
2. | CORNUCHE Manon | 2005 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:41.79 | 614 pts | ||||
3. | BAILLY Julie | 2005 | FRA | CA AVALLON | 00:42.37 | 591 pts | ||||
4. | PEPIN Manon | 2006 | FRA | AS TONNERRE | 00:42.75 | 576 pts | ||||
5. | THIBAULT Camille | 2006 | FRA | US JOIGNY | 00:44.19 | 521 pts | ||||
6. | YILMAZ Myriam | 2006 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:45.14 | 486 pts | ||||
7. | LABAUZE Auxane | 2006 | FRA | MIGENNES NATATION | 00:45.86 | 460 pts | ||||
8. | ROSSIGNOL Zelie | 2007 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:45.94 | 457 pts | ||||
9. | MARROT Emma | 2005 | FRA | CA AVALLON | 00:46.28 | 445 pts | ||||
10. | BOUROUMA Lina | 2005 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:46.85 | 426 pts | ||||
11. | JOLIMET Enza | 2006 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:47.13 | 416 pts | ||||
12. | LEGRAND Marion | 2007 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:47.47 | 405 pts | ||||
13. | VERDONCK Florène | 2006 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:48.59 | 369 pts | ||||
14. | BIANCONI Chloé | 2005 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:48.70 | 366 pts | ||||
15. | CERMAK Zoé | 2006 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:50.71 | 305 pts | ||||
16. | LEGRAND Capucine | 2007 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:52.31 | 261 pts | ||||
17. | COROUGE Sarah | 2005 | FRA | CA AVALLON | 00:52.65 | 252 pts | ||||
18. | NICAISE Cecilia | 2005 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:52.71 | 251 pts | ||||
19. | BARILLET Lucie | 2006 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:53.31 | 235 pts | ||||
20. | JOUVENET Lucie | 2006 | FRA | SENS NATATION | 00:53.61 | 228 pts | ||||
21. | THOUVIOT Pauline | 2006 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:54.11 | 216 pts | ||||
22. | HELARD Lola | 2006 | FRA | CA AVALLON | 00:54.21 | 213 pts | ||||
23. | REY-ROBERT Jade | 2006 | FRA | CA AVALLON | 00:54.30 | 211 pts | ||||
24. | OUICHA Aliya | 2007 | FRA | SENS NATATION | 00:54.60 | 204 pts | ||||
25. | AMIR Yasmine | 2005 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:54.77 | 200 pts | ||||
26. | CHAISY Cléa | 2006 | FRA | AS TONNERRE | 00:55.13 | 192 pts | ||||
27. | VILLATTE Loëla | 2007 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:55.43 | 185 pts | ||||
28. | LIEGE Elina | 2006 | FRA | AS TONNERRE | 00:56.16 | 169 pts | ||||
29. | RACHIDI Ilyane | 2006 | FRA | SENS NATATION | 00:56.53 | 161 pts | ||||
30. | GLOVACKI Tessa | 2007 | FRA | SENS NATATION | 00:56.64 | 159 pts | ||||
31. | ARTISSON Talia | 2007 | FRA | SENS NATATION | 00:58.75 | 118 pts | ||||
32. | MARLY Meline | 2006 | FRA | CA AVALLON | 01:00.50 | 89 pts | ||||
33. | GADON Clara-Lou | 2006 | FRA | CA AVALLON | 01:01.47 | 75 pts | ||||
34. | MAIRE Sidonie | 2006 | FRA | AS TONNERRE | 01:02.75 | 58 pts | ||||
35. | DAMOISEAU Elise | 2007 | FRA | AS TONNERRE | 01:03.88 | 44 pts |