50 Breaststroke Men - Prelims (Sunday 24 June 2018 - 09h31) | ||||||||||
1. | MOUILLON Justin | 2004 | FRA | CN BEAUNE | 00:35.59 | 867 pts | ||||
2. | ALIX Axel | 2004 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:35.89 | 853 pts | ||||
3. | RAMAUX Lucas | 2004 | FRA | CN DOLE & REG | 00:36.01 | 848 pts | ||||
4. | SEGUIN Thomas | 2004 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:36.13 | 842 pts | ||||
5. | KOUMA Alexien | 2005 | MLI | CN BEAUNE | 00:36.58 | 822 pts | ||||
6. | LE BOUEDEC Mathéo | 2004 | FRA | CN BEAUNE | 00:37.70 | 772 pts | ||||
6. | BRUZZO Axel | 2006 | FRA | SENS NATATION | 00:37.70 | 772 pts | ||||
8. | ISELIN Louis | 2004 | FRA | US SOCHAUX NATATION | 00:38.51 | 737 pts | ||||
9. | BRENOT Victor | 2005 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:38.98 | 717 pts | ||||
10. | FICHOT--CORGERON Elvin | 2004 | FRA | MIGENNES NATATION | 00:39.19 | 708 pts | ||||
11. | OUDOT Charles | 2005 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:39.55 | 693 pts | ||||
12. | COMTET Alexis | 2004 | FRA | MACON NATATION | 00:39.67 | 688 pts | ||||
13. | BERTOMEU Tom | 2004 | FRA | NATATION VESOUL-NOIDANS | 00:39.88 | 680 pts | ||||
14. | ANTOINE Augustin | 2005 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | 00:40.20 | 667 pts | ||||
15. | DAUDIER Antonin | 2004 | FRA | CN NEVERS | 00:40.62 | 650 pts | ||||
16. | DELABROUILLE-ANGLARET François | 2006 | FRA | SENS NATATION | 00:41.39 | 619 pts | ||||
17. | VARLET Minh-Hoang | 2004 | FRA | US JOIGNY | 00:41.55 | 613 pts | ||||
18. | LAURENT ATTHALIN Gaspard | 2006 | FRA | MACON NATATION | 00:42.01 | 595 pts | ||||
19. | REMAUD Lukas | 2006 | FRA | CN NEVERS | 00:42.07 | 593 pts | ||||
20. | ZIELINSKI Quentin | 2004 | FRA | ES ST-FLORENTIN | 00:42.09 | 592 pts | ||||
21. | MOUGIN Léo | 2004 | FRA | NATATION VESOUL-NOIDANS | 00:42.30 | 584 pts | ||||
22. | BAYRAT Ethan | 2006 | FRA | MACON NATATION | 00:42.68 | 570 pts | ||||
23. | LOPES VIEIRA Mathis | 2005 | FRA | ASA VAUZELLES | 00:42.97 | 559 pts | ||||
24. | GREGOIRE Paulin | 2004 | FRA | MACON NATATION | 00:43.10 | 554 pts | ||||
25. | CONDETTE Mathis | 2006 | FRA | CN BEAUNE | 00:43.61 | 535 pts | ||||
26. | JACQUES Antonin | 2006 | FRA | A.S MONTBELIARD NATATION | 00:43.83 | 527 pts | ||||
27. | DA SILVA-LENGLET Auxence | 2006 | FRA | SENS NATATION | 00:44.01 | 521 pts | ||||
28. | POILLOT Axel | 2005 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:44.08 | 518 pts | ||||
29. | LEBREF Justin | 2005 | FRA | ASA VAUZELLES | 00:44.68 | 497 pts | ||||
30. | DAMPENON Vincent | 2004 | FRA | NATATION VESOUL-NOIDANS | 00:45.40 | 472 pts | ||||
31. | BIERRY Nathael | 2006 | FRA | UCS COSNE-SUR-LOIRE | 00:46.37 | 440 pts | ||||
32. | GEOFFROY Alexis | 2006 | FRA | AS TONNERRE | 00:46.62 | 431 pts | ||||
33. | PRIEUR Rémi | 2004 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:46.79 | 426 pts | ||||
34. | DOLE Matteo | 2005 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:46.83 | 424 pts | ||||
--- | AUBRY Lenny | 2005 | FRA | A.S MONTBELIARD NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | MOREY Erwan | 2004 | FRA | US SOCHAUX NATATION | DNS dec |
--- |