50 Butterfly Men - Prelims (Sunday 24 June 2018 - 11h06) | ||||||||||
1. | ANTOINE Oscar | 2004 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | 00:29.72 | 915 pts | ||||
2. | BAYRAT Aksel | 2004 | FRA | MACON NATATION | 00:29.77 | 912 pts | ||||
3. | RAMAUX Lucas | 2004 | FRA | CN DOLE & REG | 00:30.02 | 897 pts | ||||
4. | SAAIDIA Sulayman | 2004 | SUI | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:30.20 | 886 pts | ||||
5. | RAVINET Yann | 2004 | FRA | MACON NATATION | 00:30.44 | 872 pts | ||||
6. | CUENIN Lucas | 2004 | FRA | NATATION VESOUL-NOIDANS | 00:30.62 | 862 pts | ||||
7. | GILLET Dorian | 2005 | FRA | MACON NATATION | 00:31.11 | 833 pts | ||||
8. | VEYRAT Dylan | 2004 | FRA | CN NEVERS | 00:31.21 | 828 pts | ||||
9. | ANDREOLI Luca | 2005 | FRA | AS TONNERRE | 00:31.27 | 824 pts | ||||
10. | BRENOT Victor | 2005 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:31.68 | 801 pts | ||||
11. | BERTOMEU Tom | 2004 | FRA | NATATION VESOUL-NOIDANS | 00:31.97 | 785 pts | ||||
12. | PETITE Yanis | 2004 | FRA | CN PONTARLIER | 00:31.99 | 784 pts | ||||
13. | SEGUIN Thomas | 2004 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:32.10 | 777 pts | ||||
14. | GRANDPIERRE Jules | 2004 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:32.25 | 769 pts | ||||
15. | BOVAY Théo | 2005 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | 00:33.08 | 724 pts | ||||
16. | GERMAIN Victor | 2004 | FRA | MONTCEAU ON | 00:33.29 | 713 pts | ||||
17. | ADAMI Louis | 2004 | FRA | CN BEAUNE | 00:33.36 | 709 pts | ||||
18. | ROBLIN Nathan | 2005 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:33.39 | 708 pts | ||||
18. | BRUZZO Axel | 2006 | FRA | SENS NATATION | 00:33.39 | 708 pts | ||||
20. | CHAHMA Nael | 2005 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:33.61 | 696 pts | ||||
21. | VILLEMINOT Jules | 2004 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:33.63 | 695 pts | ||||
22. | LE BOUEDEC Mathéo | 2004 | FRA | CN BEAUNE | 00:33.68 | 692 pts | ||||
23. | AMAT Enguerrand | 2005 | FRA | US LA CHARITE NATATION | 00:33.87 | 682 pts | ||||
24. | ROLET Adan | 2006 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:34.09 | 671 pts | ||||
25. | QUERLIN-ORILLARD Tristan | 2006 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | 00:34.14 | 668 pts | ||||
26. | MARTIN Loïc | 2004 | FRA | MACON NATATION | 00:34.20 | 665 pts | ||||
27. | LAMBERT Marius | 2004 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | 00:34.76 | 637 pts | ||||
28. | SKIER Tom | 2005 | FRA | A.S MONTBELIARD NATATION | 00:35.43 | 604 pts | ||||
29. | FICHOT--CORGERON Elvin | 2004 | FRA | MIGENNES NATATION | 00:35.50 | 600 pts | ||||
30. | PETITJEAN Malo | 2006 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:35.67 | 592 pts | ||||
30. | MIGNOT Basile | 2005 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:35.67 | 592 pts | ||||
32. | GUETTOUCHE Yanis | 2004 | FRA | A.S MONTBELIARD NATATION | 00:36.04 | 574 pts | ||||
33. | GREUSARD Nathan | 2005 | FRA | CN PONTARLIER | 00:36.12 | 570 pts | ||||
34. | REMAUD Lukas | 2006 | FRA | CN NEVERS | 00:36.54 | 551 pts | ||||
35. | GERMAIN Augustin | 2006 | FRA | CN BEAUNE | 00:36.85 | 536 pts | ||||
36. | BRANTUS Hugo | 2006 | FRA | CN PONTARLIER | 00:37.52 | 506 pts | ||||
37. | DELABROUILLE-ANGLARET François | 2006 | FRA | SENS NATATION | 00:37.97 | 486 pts | ||||
38. | LECHENAULT Mathis | 2006 | FRA | CA AVALLON | 00:40.75 | 372 pts | ||||
39. | MOUGIN Léo | 2004 | FRA | NATATION VESOUL-NOIDANS | 00:41.06 | 360 pts | ||||
40. | BIERRY Nathael | 2006 | FRA | UCS COSNE-SUR-LOIRE | 00:41.97 | 326 pts |