50 Backstroke Men - Final A (Friday 14 December 2018 - 17h43) | ||||||||||
1. | STEPHAN William | 2000 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:26.96 | 1171 pts | ||||
CAF - GRAND-EST / SARREGUEMINES | ||||||||||
2. | DELALLEAU Lucas | 2002 | FRA | EA NOGENT-VILLERS | 00:28.38 | 1087 pts | ||||
3. | CANIVET Ambroise | 2001 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:28.60 | 1074 pts | ||||
4. | DURIEUX Yannick | 2002 | BEL | USB LONGWY NATATION | 00:29.45 | 1026 pts | ||||
5. | PAZDUR Dorian | 2003 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:29.88 | 1002 pts | ||||
6. | LE GUILLARD Robin | 2004 | FRA | TROYES ON | 00:29.91 | 1000 pts | ||||
7. | HENNETIER Yvain | 2001 | FRA | CHARLEVILLE-MÉZIÈRES NATATION | 00:30.13 | 988 pts | ||||
8. | RENAUD Axel | 2004 | FRA | EA NOGENT-VILLERS | 00:30.53 | 966 pts | ||||
50 Backstroke Men - Final B (Friday 14 December 2018 - 17h42) | ||||||||||
1. | OBJOIS Elias | 2004 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:29.41 | 1028 pts | ||||
2. | BURKEL Victor | 2000 | FRA | SN METZ | 00:30.17 | 986 pts | ||||
3. | CABOURET Nathan | 2002 | FRA | SN METZ | 00:30.40 | 973 pts | ||||
4. | ANTHONY Marvin | 2001 | FRA | US CRÉPY-EN-VALOIS | 00:30.43 | 972 pts | ||||
5. | MARCHER Lucas | 2002 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:30.74 | 955 pts | ||||
6. | MESEMBOURG Auguste | 2003 | FRA | SN METZ | 00:31.63 | 907 pts | ||||
7. | PIAZZA Romain | 2005 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:31.71 | 903 pts | ||||
8. | GILLARD Remi | 2003 | BEL | CN ARLON | 00:32.61 | 856 pts | ||||
50 Backstroke Men - Final C Juniors 2 et avant : 6-16 ans (Friday 14 December 2018 - 17h40) | ||||||||||
1. | MENARD Theo | 2004 | FRA | SNS EPERNAY | 00:32.00 | 888 pts | ||||
2. | BORGES Hugo | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:32.07 | 884 pts | ||||
3. | MICHEL Evan | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:32.49 | 863 pts | ||||
4. | ZUROWSKI Quentin | 2004 | FRA | US TOUL | 00:32.67 | 853 pts | ||||
5. | VERZEAUX Antoine | 2004 | FRA | SN HAGUENAU | 00:32.71 | 851 pts | ||||
6. | DURBAN Léonis | 2004 | FRA | SN METZ | 00:32.95 | 839 pts | ||||
7. | MALISAN-SPANO Mathias | 2006 | FRA | SC THIONVILLE | 00:33.10 | 831 pts | ||||
8. | BIDAUX Jules | 2003 | FRA | SN METZ | 00:33.11 | 831 pts | ||||
50 Backstroke Men - Prelims (Friday 14 December 2018 - 14h59) | ||||||||||
1. | STEPHAN William | 2000 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:27.33 | 1149 pts | QFA | |||
CAF - GRAND-EST / SARREGUEMINES | ||||||||||
2. | DELALLEAU Lucas | 2002 | FRA | EA NOGENT-VILLERS | 00:28.36 | 1088 pts | QFA | |||
3. | CANIVET Ambroise | 2001 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:28.56 | 1077 pts | QFA | |||
4. | DURIEUX Yannick | 2002 | BEL | USB LONGWY NATATION | 00:29.49 | 1024 pts | QFA | |||
5. | PAZDUR Dorian | 2003 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:29.62 | 1017 pts | QFA | |||
6. | LE GUILLARD Robin | 2004 | FRA | TROYES ON | 00:29.71 | 1012 pts | QFA | |||
7. | HENNETIER Yvain | 2001 | FRA | CHARLEVILLE-MÉZIÈRES NATATION | 00:29.98 | 997 pts | QFA | |||
8. | RENAUD Axel | 2004 | FRA | EA NOGENT-VILLERS | 00:30.11 | 989 pts | QFA | |||
9. | OBJOIS Elias | 2004 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:30.18 | 986 pts | QFB | |||
10. | BURKEL Victor | 2000 | FRA | SN METZ | 00:30.25 | 982 pts | QFB | |||
11. | ANTHONY Marvin | 2001 | FRA | US CRÉPY-EN-VALOIS | 00:30.76 | 954 pts | QFB | |||
12. | CABOURET Nathan | 2002 | FRA | SN METZ | 00:30.92 | 945 pts | QFB | |||
13. | MARCHER Lucas | 2002 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:31.01 | 940 pts | QFB | |||
14. | MESEMBOURG Auguste | 2003 | FRA | SN METZ | 00:31.44 | 917 pts | QFB | |||
15. | PIAZZA Romain | 2005 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:31.85 | 896 pts | QFB | |||
16. | GILLARD Remi | 2003 | BEL | CN ARLON | 00:32.12 | 882 pts | QFB | |||
17. | BRANDT Quentin | 2002 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:32.23 | 876 pts | QFC | |||
18. | BORGES Hugo | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:32.41 | 867 pts | QFC | |||
19. | MALISAN-SPANO Mathias | 2006 | FRA | SC THIONVILLE | 00:32.50 | 862 pts | QFC | |||
20. | MENARD Theo | 2004 | FRA | SNS EPERNAY | 00:32.56 | 859 pts | QFC | |||
21. | VERZEAUX Antoine | 2004 | FRA | SN HAGUENAU | 00:32.63 | 855 pts | QFC | |||
22. | MICHEL Evan | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:32.71 | 851 pts | QFC | |||
23. | ZUROWSKI Quentin | 2004 | FRA | US TOUL | 00:32.76 | 849 pts | QFC | |||
24. | BIDAUX Jules | 2003 | FRA | SN METZ | 00:32.84 | 845 pts | QFC | |||
25. | DURBAN Léonis | 2004 | FRA | SN METZ | 00:33.00 | 837 pts | ||||
26. | KLIS Simon | 2005 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:33.14 | 829 pts | ||||
27. | MONCUY Enzo | 2005 | FRA | SNS EPERNAY | 00:33.51 | 811 pts | ||||
28. | DENISON Antoine | 2002 | BEL | ARDENNES RIVES DE MEUSE NATATION | 00:33.69 | 802 pts | ||||
29. | BALHAUT Augustin | 2003 | BEL | ARDENNES RIVES DE MEUSE NATATION | 00:33.71 | 801 pts | ||||
30. | SENTENAC Eliott | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:33.85 | 794 pts | ||||
31. | ALLAG Mehdi | 2001 | FRA | ARDENNES RIVES DE MEUSE NATATION | 00:34.00 | 787 pts | ||||
32. | SZYLAR Thibault | 2006 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:35.43 | 718 pts | ||||
33. | REBHOLZ Thomas | 2004 | FRA | SN HAGUENAU | 00:36.70 | 660 pts | ||||
34. | ARRETZ RISTORI Damien | 2004 | FRA | SN HAGUENAU | 00:39.00 | 560 pts | ||||
--- | MEYER Robin | 2005 | FRA | SA VERDUN | DNS dec |
--- | ||||
--- | BEAUCAMP Tom | 2004 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | DNS dec |
--- | ||||
--- | BARRUEL Matteo | 2003 | FRA | SA VERDUN | DNS dec |
--- |