50 Backstroke Men - Finale Juniors 2 (Sunday 3 February 2019 - 17h09) | ||||||||||
1. | KHAY Aniss | 2002 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:28.49 | 1081 pts | ||||
2. | HIRCHI Axel | 2002 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:29.33 | 1033 pts | ||||
3. | MESBAHI Badis | 2002 | FRA | USO BEZONS | 00:32.95 | 839 pts | ||||
4. | LOUNIS Kamel | 2002 | FRA | SCM CHÂTILLON NATATION | 00:33.48 | 812 pts | ||||
5. | CHEVALIER Antonin | 2002 | FRA | CN POISSY | 00:34.40 | 767 pts | ||||
6. | MILLAND Hugo | 2002 | FRA | USM MALAKOFF | 00:39.06 | 558 pts | ||||
50 Backstroke Men - Finale Juniors 1 (Sunday 3 February 2019 - 17h07) | ||||||||||
1. | DJAMA Axel | 2003 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:28.86 | 1059 pts | ||||
2. | BRÉ Alessandro | 2004 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:29.67 | 1014 pts | ||||
3. | KINGUE MOUSSINGA Theodore | 2003 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:29.75 | 1009 pts | ||||
4. | CURTI Léo | 2004 | FRA | RUEIL ATHLETIC CLUB | 00:29.79 | 1007 pts | ||||
5. | VIDAL Luca | 2003 | FRA | UAS ST-CLOUD | 00:30.19 | 985 pts | ||||
6. | ROCHER Quentin | 2003 | FRA | SCM CHÂTILLON NATATION | 00:30.53 | 966 pts | ||||
7. | TAILLANDIER Alan | 2004 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:31.98 | 889 pts | ||||
8. | TCHOULEV Alexis | 2003 | FRA | CN POISSY | 00:32.61 | 856 pts | ||||
50 Backstroke Men - Finale Jeunes 3 (Sunday 3 February 2019 - 17h05) | ||||||||||
1. | KOHLER Charles | 2005 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:32.54 | 860 pts | ||||
2. | LE GUENNO Ilann | 2005 | FRA | SN VERSAILLES | 00:32.64 | 855 pts | ||||
3. | DJAMA Enzo | 2005 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:32.80 | 847 pts | ||||
4. | LE MIRRONET Pierrick | 2005 | FRA | RUEIL ATHLETIC CLUB | 00:33.31 | 821 pts | ||||
5. | GUIPET Baptiste | 2005 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:34.63 | 756 pts | ||||
6. | TUYPENS Timothe | 2005 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:35.17 | 730 pts | ||||
7. | HIRSELBERGER Antoine | 2005 | FRA | SN VERSAILLES | 00:35.65 | 708 pts | ||||
8. | KERDREUX Pierre-Yves | 2005 | FRA | SN VERSAILLES | 00:36.91 | 650 pts | ||||
50 Backstroke Men - Finale Jeunes 2 (Sunday 3 February 2019 - 17h02) | ||||||||||
1. | VIARD Neil | 2006 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:30.47 | 970 pts | ||||
2. | CHALENDAR Alexandre | 2006 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:31.52 | 913 pts | ||||
3. | BON DJEMAH Gabin | 2006 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:32.70 | 852 pts | ||||
4. | MAJCHER Joris | 2006 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:33.26 | 823 pts | ||||
5. | DHAENENS Jules | 2006 | FRA | CN POISSY | 00:34.24 | 775 pts | ||||
6. | SNEP Damien | 2006 | FRA | SN VERSAILLES | 00:36.15 | 684 pts | ||||
7. | CALABER Tristan | 2006 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:36.78 | 656 pts | ||||
8. | MARTIN Florian | 2006 | FRA | COLOMBES NATATION | 00:37.07 | 643 pts | ||||
50 Backstroke Men - Finale Jeunes 1 (Sunday 3 February 2019 - 17h00) | ||||||||||
1. | NOTTRELET--MARIE Paul-Victor | 2007 | FRA | SN VERSAILLES | 00:34.71 | 752 pts | ||||
2. | RENAULT Léandre | 2007 | FRA | SN VERSAILLES | 00:35.09 | 734 pts | ||||
3. | CONDETTE Amaury | 2007 | FRA | SN VERSAILLES | 00:35.62 | 709 pts | ||||
4. | DE MEKONG Galiléo | 2007 | FRA | COLOMBES NATATION | 00:36.60 | 664 pts | ||||
5. | GOMEZ Pierre | 2007 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:37.11 | 641 pts | ||||
6. | ZEGOUAGH Mehdi | 2007 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:37.60 | 620 pts | ||||
7. | CLEMENT Bastien | 2007 | FRA | S.M MONTROUGE | 00:38.31 | 589 pts | ||||
8. | FLYAK Alexandre | 2007 | FRA | SN VERSAILLES | 00:39.80 | 527 pts | ||||
50 Backstroke Men - Finale Avenirs 2 (Sunday 3 February 2019 - 16h57) | ||||||||||
1. | THOMANN Leandre | 2008 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:38.70 | 573 pts | ||||
2. | SAILLET Gabriel | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:41.21 | 472 pts | ||||
3. | GAUTHIER Gabriel | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:41.29 | 469 pts | ||||
4. | ELEONORE-BARADEAU Eliott | 2008 | FRA | CN POISSY | 00:42.81 | 413 pts | ||||
5. | ROBILLIARD Virgile | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:44.14 | 367 pts | ||||
6. | LOUBEYRE MOLINARI Dumas | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:44.44 | 357 pts | ||||
7. | HOUETTE Augustin | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:45.16 | 334 pts | ||||
8. | BALLOY Leonard | 2008 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:45.65 | 318 pts | ||||
50 Backstroke Men - Finale Avenirs 1 (Sunday 3 February 2019 - 16h55) | ||||||||||
1. | SAUVADET Vadim | 2009 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:45.64 | 319 pts | ||||
2. | CAILLAVET Arpad | 2009 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:49.78 | 202 pts | ||||
3. | WATINE Eliott | 2009 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:53.98 | 111 pts | ||||
4. | GREZ Nael | 2009 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:54.96 | 94 pts | ||||
50 Backstroke Men - Prelims (Sunday 3 February 2019 - 09h44) | ||||||||||
1. | KHAY Aniss | 2002 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:28.69 | 1069 pts | QFA | |||
2. | DJAMA Axel | 2003 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:29.17 | 1042 pts | QFA | |||
3. | HIRCHI Axel | 2002 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:29.54 | 1021 pts | QFA | |||
4. | KINGUE MOUSSINGA Theodore | 2003 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:29.59 | 1018 pts | QFA | |||
5. | CURTI Léo | 2004 | FRA | RUEIL ATHLETIC CLUB | 00:29.66 | 1014 pts | QFA | |||
6. | BRÉ Alessandro | 2004 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:29.79 | 1007 pts | QFA | |||
7. | VIARD Neil | 2006 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:30.51 | 967 pts | QFA | |||
8. | VIDAL Luca | 2003 | FRA | UAS ST-CLOUD | 00:30.85 | 949 pts | QFA | |||
9. | ROCHER Quentin | 2003 | FRA | SCM CHÂTILLON NATATION | 00:30.96 | 943 pts | QFA | |||
10. | TAILLANDIER Alan | 2004 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:31.95 | 891 pts | QFA | |||
11. | TCHOULEV Alexis | 2003 | FRA | CN POISSY | 00:32.03 | 886 pts | QFA | |||
12. | CRASSOUS Thibaut | 2004 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:32.13 | 881 pts | QFA | |||
13. | LE GUENNO Ilann | 2005 | FRA | SN VERSAILLES | 00:32.29 | 873 pts | QFA | |||
14. | CHALENDAR Alexandre | 2006 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:32.34 | 870 pts | QFA | |||
15. | KOHLER Charles | 2005 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:32.60 | 857 pts | QFA | |||
16. | DJAMA Enzo | 2005 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:33.38 | 817 pts | QFA | |||
17. | MAJCHER Joris | 2006 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:33.62 | 805 pts | QFA | |||
18. | LE MIRRONET Pierrick | 2005 | FRA | RUEIL ATHLETIC CLUB | 00:33.66 | 803 pts | QFA | |||
19. | MESBAHI Badis | 2002 | FRA | USO BEZONS | 00:33.91 | 791 pts | QFA | |||
20. | BON DJEMAH Gabin | 2006 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:33.95 | 789 pts | QFA | |||
21. | GUIPET Baptiste | 2005 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:34.09 | 782 pts | QFA | |||
22. | DHAENENS Jules | 2006 | FRA | CN POISSY | 00:34.13 | 780 pts | QFA | |||
23. | LOUNIS Kamel | 2002 | FRA | SCM CHÂTILLON NATATION | 00:34.47 | 764 pts | QFA | |||
24. | NOTTRELET--MARIE Paul-Victor | 2007 | FRA | SN VERSAILLES | 00:35.02 | 737 pts | ||||
24. | TUYPENS Timothe | 2005 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:35.02 | 737 pts | QFA | |||
26. | RENAULT Léandre | 2007 | FRA | SN VERSAILLES | 00:35.30 | 724 pts | ||||
27. | CONDETTE Amaury | 2007 | FRA | SN VERSAILLES | 00:35.31 | 724 pts | ||||
28. | BAYON Henry | 2004 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:35.49 | 715 pts | QFA | |||
29. | SNEP Damien | 2006 | FRA | SN VERSAILLES | 00:35.72 | 704 pts | ||||
30. | CHEVALIER Antonin | 2002 | FRA | CN POISSY | 00:35.75 | 703 pts | QFA | |||
31. | HIRSELBERGER Antoine | 2005 | FRA | SN VERSAILLES | 00:36.36 | 675 pts | QFA | |||
32. | GOMEZ Pierre | 2007 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:36.77 | 656 pts | ||||
33. | DE MEKONG Galiléo | 2007 | FRA | COLOMBES NATATION | 00:36.95 | 648 pts | ||||
34. | CALABER Tristan | 2006 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:37.18 | 638 pts | ||||
35. | KERDREUX Pierre-Yves | 2005 | FRA | SN VERSAILLES | 00:37.23 | 636 pts | QFA | |||
36. | MARTIN Florian | 2006 | FRA | COLOMBES NATATION | 00:37.51 | 624 pts | ||||
37. | ZEGOUAGH Mehdi | 2007 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:37.60 | 620 pts | ||||
38. | LHUILLIER Hugo | 2005 | FRA | SCM CHÂTILLON NATATION | 00:37.67 | 617 pts | QFA | |||
39. | GARCIA Arthur | 2005 | FRA | S.M MONTROUGE | 00:37.88 | 607 pts | QFA | |||
40. | KIFOUCHE Rayan | 2006 | FRA | USO BEZONS | 00:38.00 | 602 pts | ||||
41. | KANAMORI Valentin | 2006 | FRA | ANTONY NATATION | 00:38.24 | 592 pts | ||||
42. | KERNOUF Idir | 2006 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:38.28 | 590 pts | ||||
43. | THOMANN Leandre | 2008 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:38.39 | 586 pts | ||||
44. | DUHAMEL-VALENTE Lukas | 2006 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:38.44 | 584 pts | ||||
45. | MAILLOT FLAMEE Enzo | 2006 | FRA | CSM GENNEVILLIERS | 00:38.49 | 581 pts | ||||
46. | KRAUTSOVA Arseny | 2005 | FRA | CSM GENNEVILLIERS | 00:38.56 | 578 pts | QFA | |||
47. | TOUR Mylan | 2006 | FRA | CN POISSY | 00:38.65 | 575 pts | ||||
48. | CLEMENT Bastien | 2007 | FRA | S.M MONTROUGE | 00:38.93 | 563 pts | ||||
49. | ARRANZ Victor | 2006 | USA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:39.34 | 546 pts | ||||
50. | MADANI Djilali | 2006 | FRA | USO BEZONS | 00:39.36 | 545 pts | ||||
51. | FLYAK Alexandre | 2007 | FRA | SN VERSAILLES | 00:39.47 | 541 pts | ||||
52. | ABDELBAKI Zakaria | 2006 | FRA | COLOMBES NATATION | 00:39.68 | 532 pts | ||||
53. | TALAI Sami | 2006 | FRA | S.M MONTROUGE | 00:39.81 | 527 pts | ||||
54. | LACROIX Théo | 2004 | FRA | USM MALAKOFF | 00:39.85 | 525 pts | QFA | |||
55. | MILLAND Hugo | 2002 | FRA | USM MALAKOFF | 00:40.00 | 519 pts | QFA | |||
56. | ELEONORE-BARADEAU Maxime | 2006 | FRA | CN POISSY | 00:40.09 | 516 pts | ||||
57. | LAAINE Amine | 2004 | FRA | USO BEZONS | 00:40.66 | 493 pts | QFA | |||
58. | BARRACO Manui | 2005 | FRA | SCM CHÂTILLON NATATION | 00:40.86 | 486 pts | ||||
59. | BROSSOIS Thomas | 2007 | FRA | RUEIL ATHLETIC CLUB | 00:41.21 | 472 pts | ||||
60. | CHALU-COYO Lilian | 2007 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:41.98 | 443 pts | ||||
61. | GRADI Ilyes | 2005 | FRA | STADE DE VANVES | 00:42.38 | 429 pts | ||||
62. | CHOPLIN Kilian | 2007 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:42.48 | 425 pts | ||||
62. | SAILLET Gabriel | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:42.48 | 425 pts | ||||
64. | ELEONORE-BARADEAU Eliott | 2008 | FRA | CN POISSY | 00:42.79 | 414 pts | ||||
65. | GAUTHIER Gabriel | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:43.05 | 405 pts | ||||
66. | AMOURY Clement | 2006 | FRA | SCM CHÂTILLON NATATION | 00:43.39 | 393 pts | ||||
67. | LOUBEYRE MOLINARI Dumas | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:43.89 | 376 pts | ||||
68. | MAN Alexandru | 2005 | FRA | USM MALAKOFF | 00:44.02 | 371 pts | ||||
69. | SOIRANT Jean | 2007 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:44.13 | 368 pts | ||||
70. | BARTHES Ferdinand | 2007 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:44.18 | 366 pts | ||||
71. | CHAMOUAK Rayan | 2007 | FRA | COLOMBES NATATION | 00:44.25 | 364 pts | ||||
72. | BALLOY Leonard | 2008 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:44.35 | 360 pts | ||||
73. | ROBILLIARD Virgile | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:44.37 | 360 pts | ||||
74. | MASINGUE Edgar | 2006 | FRA | SCM CHÂTILLON NATATION | 00:44.82 | 345 pts | ||||
75. | LAAINE Adam | 2006 | FRA | USO BEZONS | 00:44.99 | 339 pts | ||||
76. | SAUVADET Vadim | 2009 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:45.19 | 333 pts | QFA | |||
77. | HOUETTE Augustin | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:45.37 | 327 pts | ||||
78. | VEREVICHEV Léo | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:45.63 | 319 pts | ||||
79. | BELAROUSSI Ahmed | 2007 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:45.75 | 315 pts | ||||
80. | BEJAOUI Adel | 2008 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:46.00 | 307 pts | ||||
81. | CHAPPEY Paul | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:46.18 | 302 pts | ||||
82. | ALLOUACHE Naïm | 2008 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:46.37 | 296 pts | ||||
83. | SCHWENDENWEIN Gabriel | 2008 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:47.09 | 275 pts | ||||
84. | MARINIER Thibault | 2007 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:47.44 | 265 pts | ||||
85. | CHANCLOU Matteo | 2007 | FRA | S.M MONTROUGE | 00:47.77 | 255 pts | ||||
86. | ULRICH Yanis | 2007 | FRA | CN POISSY | 00:48.08 | 247 pts | ||||
87. | CAILLAVET Arpad | 2009 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:50.72 | 180 pts | QFA | |||
88. | BEN ZAIED Oussine | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:53.29 | 124 pts | ||||
89. | MILLET Alexandre | 2007 | FRA | SN VERSAILLES | 00:53.78 | 115 pts | ||||
90. | LAMAUD Adam | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:54.11 | 109 pts | ||||
91. | PINTO Estéban | 2008 | FRA | CN POISSY | 00:54.41 | 103 pts | ||||
92. | WATINE Eliott | 2009 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:55.25 | 89 pts | QFA | |||
93. | GREZ Nael | 2009 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:56.20 | 74 pts | QFA | |||
94. | BLONDEAU Clement | 2006 | FRA | CSN GUYANCOURT | 00:58.13 | 48 pts | ||||
95. | FAYE LANN Clement | 2008 | FRA | RUEIL ATHLETIC CLUB | 00:58.21 | 47 pts | ||||
96. | BINAKDANE Ibrahim | 2007 | FRA | CSM GENNEVILLIERS | 00:58.74 | 41 pts | ||||
--- | BERNIER Jules | 2008 | FRA | CN ASNIÈRES | DNS dec |
--- | ||||
--- | PARNET Benjamin | 2006 | FRA | SN VERSAILLES | DNS dec |
--- | ||||
--- | CLAIRGIRONNET Gatien | 2004 | FRA | ES NANTERRE | DNS dec |
--- | ||||
--- | LOUNIS Yanis | 2006 | FRA | CN POISSY | DNS dec |
--- | ||||
--- | LE MIRRONET Titouan | 2007 | FRA | RUEIL ATHLETIC CLUB | DNS dec |
--- | ||||
--- | GOMART Colas | 2007 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | DNS dec |
--- | ||||
--- | PERES Raphael | 2007 | FRA | S.M MONTROUGE | DNS dec |
--- | ||||
--- | CHALENDAR Léo | 2003 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | DNS dec |
--- |