50 Backstroke Women - Prelims (Sunday 25 November 2018 - 10h30) | ||||||||||
1. | GIRAUDEAU Clara | 2004 | FRA | CN BREST | 00:30.62 | 1153 pts | ||||
2. | RAGUENES Laly | 2003 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:32.32 | 1060 pts | ||||
3. | MAUGET Sarah | 2004 | FRA | CN BREST | 00:32.74 | 1038 pts | ||||
4. | BOUVET Eden | 2004 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:33.54 | 996 pts | ||||
5. | LEHN Romane | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:33.61 | 992 pts | ||||
6. | GUENEUGUES Flora | 2005 | FRA | CN BREST | 00:33.83 | 981 pts | ||||
7. | CARDUNER Pauline | 2004 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:34.24 | 960 pts | ||||
8. | LE MEUR Léa | 2004 | FRA | CN BREST | 00:34.29 | 957 pts | ||||
9. | HIRRIEN Tifenn | 2004 | FRA | CN BREST | 00:34.32 | 956 pts | ||||
10. | THOMAS Maud | 2003 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:35.17 | 913 pts | ||||
11. | RABIN Ysoline | 2004 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:35.23 | 910 pts | ||||
12. | WIJESINGHE Solene | 2005 | SRI | CN BREST | 00:35.26 | 909 pts | ||||
13. | ESVAN Lauriane | 2003 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:35.64 | 890 pts | ||||
14. | VANDEKERCHOVE Lénaïg | 2001 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:35.68 | 888 pts | ||||
15. | JEGARD Morgane | 2004 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:36.17 | 864 pts | ||||
16. | CANTIN Camille | 2003 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:36.44 | 851 pts | ||||
17. | THEBAUD Anne | 2004 | FRA | CN BREST | 00:36.54 | 846 pts | ||||
18. | MOYOU Elsa | 2001 | FRA | CN MORLAIX | 00:36.55 | 846 pts | ||||
19. | MENANT Yuna | 2002 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:36.60 | 844 pts | ||||
20. | LE TROTTER Charlotte | 2005 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:37.36 | 808 pts | ||||
21. | KAIGRE Anne-Gaëlle | 2005 | FRA | CN BREST | 00:37.39 | 806 pts | ||||
22. | LE RUDULIER Line | 2004 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:37.64 | 795 pts | ||||
23. | VIGOUROUX Laura | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:37.95 | 780 pts | ||||
24. | LIGEOUR Héloïse | 2000 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:38.07 | 775 pts | ||||
25. | LE FUR Romane | 2003 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 00:38.23 | 768 pts | ||||
26. | CHARLEUF Morgane | 2004 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:38.53 | 754 pts | ||||
27. | NEDELEC Réjane | 2005 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:38.77 | 743 pts | ||||
28. | GOURVIL Lou-Anne | 2005 | FRA | CN BREST | 00:38.94 | 736 pts | ||||
29. | SALAUN Adélaïde | 2004 | FRA | CN BREST | 00:38.97 | 734 pts | ||||
30. | BOUTOUILLER Florie | 2005 | FRA | ELLIANT ST YVI NATATION | 00:38.98 | 734 pts | ||||
31. | ROBERT Iliana | 2005 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:39.07 | 730 pts | ||||
32. | MERCIER Océane | 2002 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 00:39.11 | 728 pts | ||||
33. | BINET émilie | 2005 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:39.46 | 713 pts | ||||
34. | GAMBIER Judith | 2005 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:39.54 | 709 pts | ||||
35. | GUEGOU Emma | 2005 | FRA | CN BREST | 00:39.88 | 695 pts | ||||
36. | LEBRUN Enora | 2005 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:40.18 | 682 pts | ||||
37. | LE BRAS Manon | 2005 | FRA | CN BREST | 00:40.22 | 680 pts | ||||
38. | LE CORRE Himane | 2004 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:40.59 | 664 pts | ||||
39. | JEZEQUEL Margaux | 2005 | FRA | CN BREST | 00:40.96 | 649 pts | ||||
40. | SZEKELY Sandra | 2004 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:41.17 | 640 pts | ||||
41. | MADIC Sarah | 2005 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:41.37 | 632 pts | ||||
42. | LE GUEN Emma | 2002 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 00:43.18 | 559 pts | ||||
43. | PLIQUET Bonnie | 2005 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:46.68 | 432 pts |