100 Breaststroke Men - Final A (Sunday 25 November 2018 - 16h55) | ||||||||||
1. | MARC Antoine | 2000 | FRA | MULHOUSE ON | 01:02.78 | 1248 pts | ||||
CE - GRAND-EST / MULHOUSE | ||||||||||
2. | GIRARDET Mateo | 2001 | FRA | MULHOUSE ON | 01:04.34 | 1205 pts | ||||
3. | MAROT Judicaël | 2002 | FRA | CN VOUZIERS | 01:10.35 | 1047 pts | ||||
4. | STUDER Thomas | 2003 | FRA | THANN OLYMPIC N | 01:13.51 | 969 pts | ||||
5. | GIRARDET Samy | 2001 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 01:16.72 | 892 pts | ||||
6. | BROUTIN Romain | 1993 | FRA | SR COLMAR | 01:19.59 | 826 pts | ||||
7. | WIOLAND Guillaume | 1996 | FRA | SUNDGAU NATATION | 01:21.60 | 781 pts | ||||
--- | CORNEC Colin | 2004 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | DNS dec |
--- | ||||
100 Breaststroke Men - Final B (Sunday 25 November 2018 - 16h52) | ||||||||||
1. | VIELJUS Léo | 2005 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 01:29.47 | 619 pts | ||||
2. | ASENJO Jorge | 2005 | FRA | MULHOUSE ON | 01:32.22 | 566 pts | ||||
3. | GUYOMARD Hippolyte | 2005 | FRA | SC SÉLESTAT | 01:34.42 | 526 pts | ||||
4. | DICK Tristan | 2006 | FRA | SUNDGAU NATATION | 01:34.92 | 517 pts | ||||
5. | RICHERT Mateo | 2007 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 01:47.30 | 320 pts | ||||
6. | LITSCHKY Mateo | 2007 | FRA | MULHOUSE ON | 01:47.62 | 316 pts | ||||
100 Breaststroke Men - Prelims (Sunday 25 November 2018 - 10h20) | ||||||||||
1. | MARC Antoine | 2000 | FRA | MULHOUSE ON | 01:04.03 | 1213 pts | QFA | |||
CE - GRAND-EST / MULHOUSE | ||||||||||
2. | GIRARDET Mateo | 2001 | FRA | MULHOUSE ON | 01:09.81 | 1061 pts | QFA | |||
3. | MAROT Judicaël | 2002 | FRA | CN VOUZIERS | 01:10.76 | 1037 pts | QFA | |||
4. | STUDER Thomas | 2003 | FRA | THANN OLYMPIC N | 01:14.21 | 952 pts | QFA | |||
5. | FICHER Merlin | 2005 | FRA | CN VOUZIERS | 01:16.09 | 907 pts | QFA | |||
6. | GIRARDET Samy | 2001 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 01:17.43 | 875 pts | QFA | |||
7. | BROUTIN Romain | 1993 | FRA | SR COLMAR | 01:21.04 | 794 pts | QFA | |||
8. | PARENT Gabriel | 1999 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 01:21.82 | 777 pts | QFA | |||
9. | WIOLAND Guillaume | 1996 | FRA | SUNDGAU NATATION | 01:22.61 | 760 pts | QFB | |||
10. | CORNEC Colin | 2004 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 01:25.81 | 692 pts | QFB | |||
11. | VIELJUS Léo | 2005 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 01:31.43 | 581 pts | QFB | |||
12. | ASENJO Jorge | 2005 | FRA | MULHOUSE ON | 01:32.47 | 562 pts | QFB | |||
13. | GUYOMARD Hippolyte | 2005 | FRA | SC SÉLESTAT | 01:33.68 | 539 pts | QFB | |||
14. | DICK Tristan | 2006 | FRA | SUNDGAU NATATION | 01:36.39 | 491 pts | QFB | |||
15. | LITSCHKY Mateo | 2007 | FRA | MULHOUSE ON | 01:48.04 | 310 pts | QFB | |||
16. | RICHERT Mateo | 2007 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 01:54.59 | 226 pts | QFB | |||
--- | GIRARDET Noe | 1999 | FRA | MULHOUSE ON | DNS dec |
--- | ||||
--- | CARRETTE Julien | 2002 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | DNS dec |
--- |