50 Backstroke Women - Final A Avenirs 2 : 10 ans (Saturday 22 December 2018 - 17h52) | ||||||||||
1. | REMY Lou | 2009 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:40.86 | 653 pts | ||||
2. | LOPES Melody | 2009 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:42.85 | 572 pts | ||||
3. | RAZANATEFY Harena-Soa | 2009 | FRA | SN MONTGERON | 00:44.46 | 511 pts | ||||
4. | MALSCH Clémence | 2009 | FRA | ANTONY NATATION | 00:46.42 | 441 pts | ||||
5. | DE LION Margaux | 2009 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:47.14 | 416 pts | ||||
6. | HERRY Thelma | 2009 | FRA | ANTONY NATATION | 00:47.20 | 414 pts | ||||
7. | IBRAHIM Kamila | 2009 | FRA | SN MONTGERON | 00:47.29 | 411 pts | ||||
8. | PETIT EYRIN Clemence | 2009 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:48.03 | 387 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final A Avenirs 1 : 9 ans (Saturday 22 December 2018 - 17h44) | ||||||||||
1. | BETTIOUI Ferroudja | 2010 | FRA | SN MONTGERON | 00:47.89 | 391 pts | ||||
2. | STRADY Clementine | 2010 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:49.79 | 332 pts | ||||
3. | CAUTY Ninon | 2010 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:53.21 | 238 pts | ||||
4. | LORENZI Noa | 2010 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:54.09 | 216 pts | ||||
--- | LE GOFF Maëlie | 2010 | FRA | EN LONGJUMEAU | DSQ |
--- | ||||
--- | SIBA Myriam | 2010 | FRA | CN ASNIÈRES | DSQ |
--- | ||||
--- | MARCHAIS PAILLET Aline | 2010 | FRA | ES MASSY NATATION | DSQ |
--- | ||||
50 Backstroke Women - Prelims Jeunes 1 : 11 ans (Saturday 22 December 2018 - 10h00) | ||||||||||
1. | RICHARD Clemence | 2008 | FRA | VAL-D'OISE | 00:35.50 | 897 pts | ||||
2. | COLINCHARD Sarah | 2008 | FRA | THOUROTTE NATATION | 00:37.91 | 782 pts | ||||
3. | BELKHELLADI Ines | 2008 | FRA | ANTONY NATATION | 00:38.83 | 741 pts | ||||
4. | AREL-MASSOL Gloria | 2008 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:39.32 | 719 pts | ||||
5. | CALECKI Emma | 2008 | FRA | ES VITRY | 00:39.41 | 715 pts | ||||
6. | MESANGE-GORGEON Elfy | 2008 | FRA | EN CAEN | 00:40.38 | 673 pts | ||||
7. | GUILLERM Enola | 2008 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 00:42.01 | 605 pts | ||||
8. | GRAFON Sarah | 2008 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:42.38 | 591 pts | ||||
9. | FALLA Prisca | 2008 | FRA | VAL-D'OISE | 00:42.55 | 584 pts | ||||
10. | EL MAWAGUIRY Mayar | 2008 | EGY | CN ASNIÈRES | 00:43.13 | 561 pts | ||||
11. | LE STRAT Nina | 2008 | FRA | EN LONGJUMEAU | 00:43.16 | 560 pts | ||||
12. | CASTELA Yael | 2008 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:43.58 | 544 pts | ||||
13. | LEMOINE Margot | 2008 | FRA | CN POISSY | 00:44.14 | 523 pts | ||||
14. | DONDERS Roxane | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:44.34 | 515 pts | ||||
15. | VUILLEMIN Louane | 2008 | FRA | ANTONY NATATION | 00:44.53 | 508 pts | ||||
16. | RABY Rose | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:44.89 | 495 pts | ||||
17. | ALLA Alix | 2008 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:45.11 | 487 pts | ||||
18. | MAHE-TAHOR Lina | 2008 | FRA | AC VILLEPINTE | 00:45.60 | 469 pts | ||||
19. | FREBOURG Clara | 2008 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:46.17 | 449 pts | ||||
20. | BENTAJAR Malake | 2008 | FRA | CN POISSY | 00:46.49 | 438 pts | ||||
21. | NOUREDDINE Attika | 2008 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:46.81 | 427 pts | ||||
22. | FORET Alyssia | 2008 | FRA | ANTONY NATATION | 00:47.59 | 401 pts | ||||
23. | JULIEN Laetitia | 2008 | FRA | VAL-D'OISE | 00:47.73 | 397 pts | ||||
24. | ATTOUMANI--ALLEMAND Maélya | 2008 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:47.88 | 392 pts | ||||
25. | BEGUE-TURON Inès | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:47.99 | 388 pts | ||||
26. | RONDEL Lou-Ann | 2008 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:48.58 | 369 pts | ||||
27. | CHETTOUH Melyne | 2008 | FRA | SN MONTGERON | 00:48.65 | 367 pts | ||||
28. | JUILLY Alexandra | 2008 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:49.75 | 333 pts | ||||
29. | BOQUET Maxence | 2008 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:50.27 | 318 pts | ||||
50 Backstroke Women - Prelims Avenirs : 6-10 ans (Saturday 22 December 2018 - 11h32) | ||||||||||
1. | REMY Lou | 2009 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:41.12 | 642 pts | QFA | |||
2. | LOPES Melody | 2009 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:42.92 | 569 pts | QFA | |||
3. | MALSCH Clémence | 2009 | FRA | ANTONY NATATION | 00:44.66 | 503 pts | QFA | |||
4. | RAZANATEFY Harena-Soa | 2009 | FRA | SN MONTGERON | 00:45.20 | 484 pts | QFA | |||
5. | DE LION Margaux | 2009 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:46.52 | 437 pts | QFA | |||
6. | HERRY Thelma | 2009 | FRA | ANTONY NATATION | 00:47.44 | 406 pts | QFA | |||
7. | BETTIOUI Ferroudja | 2010 | FRA | SN MONTGERON | 00:47.49 | 404 pts | QFA | |||
8. | PETIT EYRIN Clemence | 2009 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:48.05 | 386 pts | QFA | |||
9. | IBRAHIM Kamila | 2009 | FRA | SN MONTGERON | 00:48.18 | 382 pts | QFA | |||
10. | PINAUD Alice | 2009 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:48.19 | 382 pts | ||||
11. | BOURGES Victoria | 2009 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:48.56 | 370 pts | ||||
12. | DELASSOUD Alice | 2009 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:48.66 | 367 pts | ||||
13. | GRASSET Lilyrose | 2009 | FRA | ES VITRY | 00:49.05 | 355 pts | ||||
14. | STRADY Clementine | 2010 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:49.17 | 351 pts | QFA | |||
15. | POUX Léana | 2009 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:49.29 | 347 pts | ||||
16. | BOUSEJJADA Shama | 2009 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:49.32 | 346 pts | ||||
17. | DUMON Elise | 2009 | FRA | EN LONGJUMEAU | 00:49.36 | 345 pts | ||||
18. | BERAUD Pauline | 2009 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:49.65 | 336 pts | ||||
19. | DUBOIS Maëlys | 2009 | FRA | ANTONY NATATION | 00:49.67 | 336 pts | ||||
20. | DUFOUR Clothilde | 2009 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:50.19 | 320 pts | ||||
21. | CAETANO Lily | 2009 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:50.21 | 320 pts | ||||
22. | LE GOFF Maëlie | 2010 | FRA | EN LONGJUMEAU | 00:50.73 | 305 pts | QFA | |||
23. | ARRANZ Maelle | 2009 | FRA | ENTENTE 95 SANNOIS NATATION | 00:50.97 | 298 pts | ||||
24. | CHERNANE Aya | 2009 | FRA | EN LONGJUMEAU | 00:51.33 | 288 pts | ||||
25. | CAUTY Ninon | 2010 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:51.68 | 278 pts | QFA | |||
26. | HORDESSEAUX Roxanne | 2009 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:52.12 | 266 pts | ||||
27. | THOREL Colyne | 2009 | FRA | ANTONY NATATION | 00:52.13 | 266 pts | ||||
28. | NOUREDDINE Rena | 2009 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:52.67 | 252 pts | ||||
29. | SIBA Myriam | 2010 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:54.29 | 211 pts | QFA | |||
30. | LORA Lila | 2009 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:55.01 | 194 pts | ||||
31. | DONOT Tess | 2009 | FRA | ANTONY NATATION | 00:55.12 | 192 pts | ||||
32. | LORENZI Noa | 2010 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:55.89 | 175 pts | QFA | |||
33. | MARCHAIS PAILLET Aline | 2010 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:59.83 | 100 pts | QFA | |||
--- | BARBEY Lunah | 2009 | FRA | MARSOUINS HÉROUVILLE | DSQ |
--- | ||||
--- | DELSART Ambre | 2010 | FRA | ES MASSY NATATION | DSQ |
--- |