50 Freestyle Men - Final A JUNIORS ET + : 15 ans et plus (Sunday 14 April 2019 - 16h10) | ||||||||||
1. | COURT Maxime | 1998 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:24.48 | 1139 pts | ||||
2. | CAMELIN Corentin | 2000 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:25.19 | 1090 pts | ||||
3. | GUILHEN Yann | 2000 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:25.27 | 1084 pts | ||||
4. | ALVES TORRES Paul | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:25.55 | 1065 pts | ||||
5. | PAGANELLI Tom | 2003 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:25.65 | 1058 pts | ||||
6. | SPESSOTTO Johan | 2000 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:25.70 | 1055 pts | ||||
7. | LIVRAN Hugo | 2002 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:25.79 | 1049 pts | ||||
8. | FALCOU Aubry | 1996 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:26.22 | 1020 pts | ||||
50 Freestyle Men - Final A Jeunes : 12-14 ans (Sunday 14 April 2019 - 16h04) | ||||||||||
1. | PASEK Engueran | 2005 | FRA | C VIKINGS DE ROUEN | 00:27.75 | 921 pts | ||||
2. | HUVET-PANSARD Paul | 2005 | FRA | EN TOURS | 00:27.88 | 913 pts | ||||
3. | DANTAS Mathis | 2005 | FRA | CN BELLEGARDE | 00:28.14 | 897 pts | ||||
4. | PELLIN Yanis | 2005 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:28.23 | 891 pts | ||||
5. | TOMBETTE Ilyan | 2005 | FRA | C VIKINGS DE ROUEN | 00:28.24 | 891 pts | ||||
6. | MALFONDET Noah | 2006 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:28.63 | 867 pts | ||||
7. | MISRAOUI Wassim | 2005 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:29.33 | 825 pts | ||||
8. | VICINI Mateo | 2005 | FRA | AC DÉCINES | 00:29.68 | 804 pts | ||||
50 Freestyle Men - Final B JUNIORS ET + : 15 ans et plus (Sunday 14 April 2019 - 16h08) | ||||||||||
1. | CHEIKH Noé | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:25.68 | 1056 pts | ||||
2. | CHOUCHAOUI Mathys | 2003 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:25.81 | 1048 pts | ||||
3. | MAILLOT Antoine | 2002 | FRA | EN TOURS | 00:26.04 | 1032 pts | ||||
4. | FAVROT Romain | 2002 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:26.12 | 1027 pts | ||||
5. | BAYRAT Aksel | 2004 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:26.21 | 1021 pts | ||||
6. | FRIAT Alexis | 2002 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:26.29 | 1016 pts | ||||
7. | ROLET Loris | 2003 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:26.40 | 1008 pts | ||||
8. | GUIMET Jeremie | 2001 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:27.01 | 969 pts | ||||
50 Freestyle Men - Prelims (Sunday 14 April 2019 - 08h53) | ||||||||||
1. | COURT Maxime | 1998 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:24.60 | 1131 pts | QFA | |||
2. | GUILHEN Yann | 2000 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:25.29 | 1083 pts | QFA | |||
3. | CAMELIN Corentin | 2000 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:25.41 | 1075 pts | QFA | |||
4. | SAUCIER Dorian | 2001 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:25.47 | 1071 pts | QFA | |||
5. | CAUMES Mathieu | 2002 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 00:25.51 | 1068 pts | QFA | |||
6. | PAGANELLI Tom | 2003 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:25.58 | 1063 pts | QFA | |||
7. | SPESSOTTO Johan | 2000 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:25.61 | 1061 pts | QFA | |||
8. | ALVES TORRES Paul | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:25.82 | 1047 pts | Bfa | |||
8. | FALCOU Aubry | 1996 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:25.82 | 1047 pts | Bfa | |||
10. | LIVRAN Hugo | 2002 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:25.83 | 1046 pts | QFB | |||
11. | CHOUCHAOUI Mathys | 2003 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:25.93 | 1040 pts | QFB | |||
12. | FAVROT Romain | 2002 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:26.04 | 1032 pts | QFB | |||
13. | GUIMET Jeremie | 2001 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:26.16 | 1024 pts | QFB | |||
14. | MAILLOT Antoine | 2002 | FRA | EN TOURS | 00:26.19 | 1022 pts | QFB | |||
14. | CHEIKH Noé | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:26.19 | 1022 pts | QFB | |||
16. | TARRAT Samuel | 2000 | FRA | NANTES NATATION | 00:26.21 | 1021 pts | QFB | |||
17. | BAYRAT Aksel | 2004 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:26.26 | 1018 pts | ||||
18. | ROLET Loris | 2003 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:26.32 | 1014 pts | ||||
19. | FRIAT Alexis | 2002 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:26.40 | 1008 pts | ||||
20. | MOUNIER Mathis-Noé | 2003 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:26.49 | 1003 pts | ||||
21. | CHARTIER Johan | 2001 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:26.51 | 1001 pts | ||||
22. | MALLET Lucas | 1999 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:26.53 | 1000 pts | ||||
23. | VALLET Thomas | 2000 | FRA | SN OYONNAX | 00:26.72 | 987 pts | ||||
24. | DUCHEMANN Noah | 2004 | FRA | CN BELLEGARDE | 00:26.78 | 984 pts | ||||
25. | BARTHOLOMOT Tom | 1997 | FRA | AQUA CLUB FOREZIEN | 00:27.01 | 969 pts | ||||
26. | EL MADANI Come | 2003 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 00:27.11 | 962 pts | ||||
26. | RAPEBACH Thomas | 1999 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:27.11 | 962 pts | ||||
28. | PANEL Julien | 2003 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:27.14 | 960 pts | ||||
29. | BELMOUNES Lyès | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:27.27 | 952 pts | ||||
30. | FANTAUZZI Nicolas | 2003 | FRA | AC DÉCINES | 00:27.30 | 950 pts | ||||
31. | GOLOMBEK Liam | 2003 | SUI | NS GENEVE | 00:27.31 | 949 pts | ||||
32. | PACHOUD Robin | 2003 | FRA | AC DÉCINES | 00:27.40 | 944 pts | ||||
33. | FEREYRE Tristan | 2004 | FRA | EN PIERRELATTE ATOM'SPORTS | 00:27.45 | 940 pts | ||||
34. | ROUFFET Valentin | 2003 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:27.59 | 932 pts | ||||
35. | HEMAR Enzo | 2003 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:27.60 | 931 pts | ||||
36. | LO SARDO Romain | 2002 | FRA | AQUA CLUB FOREZIEN | 00:27.67 | 927 pts | ||||
37. | GRANDPIERRE Jules | 2004 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:27.96 | 908 pts | ||||
38. | BESSON Amaury | 2004 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:27.97 | 908 pts | ||||
39. | EL HASSOUNI Semy | 2001 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:28.01 | 905 pts | ||||
39. | CHEKROUN Loic | 2003 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:28.01 | 905 pts | ||||
41. | HUVET-PANSARD Paul | 2005 | FRA | EN TOURS | 00:28.05 | 903 pts | QFA | |||
42. | CARRUEL Jean | 2001 | FRA | AQUA CLUB FOREZIEN | 00:28.17 | 895 pts | ||||
43. | SEVE Nael | 2004 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:28.32 | 886 pts | ||||
44. | MORMINA Angelo | 2004 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:28.37 | 883 pts | ||||
45. | MOLIARD Aloïs | 2003 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:28.40 | 881 pts | ||||
46. | DANTAS Mathis | 2005 | FRA | CN BELLEGARDE | 00:28.41 | 880 pts | QFA | |||
47. | BOSSU--GHERARDI Hugo | 2004 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:28.50 | 875 pts | ||||
48. | PASEK Engueran | 2005 | FRA | C VIKINGS DE ROUEN | 00:28.53 | 873 pts | QFA | |||
48. | RASOAMIARAMANANA Guillaume | 2004 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:28.53 | 873 pts | ||||
50. | PELLIN Yanis | 2005 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:28.56 | 871 pts | QFA | |||
51. | CHAUSSE Adrian | 2004 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:28.69 | 863 pts | ||||
52. | GONZALEZ Yannis | 2004 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:28.73 | 861 pts | ||||
53. | TOMBETTE Ilyan | 2005 | FRA | C VIKINGS DE ROUEN | 00:28.82 | 855 pts | QFA | |||
54. | FAURE Clement | 2004 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:28.92 | 849 pts | ||||
55. | MALFONDET Noah | 2006 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:29.13 | 837 pts | QFA | |||
56. | LEFEBRE Théo | 2004 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:29.18 | 834 pts | ||||
57. | KEROUANI Hissam | 2004 | FRA | AC DÉCINES | 00:29.20 | 832 pts | ||||
58. | FRANCK Michel | 2004 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:29.25 | 829 pts | ||||
59. | MISRAOUI Wassim | 2005 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:29.51 | 814 pts | QFA | |||
60. | CLUZEAU Amazury | 2004 | SUI | FRIBOURG NATATION | 00:29.52 | 813 pts | ||||
61. | BOSSU--GHERARDI Theo | 2003 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:29.66 | 805 pts | ||||
62. | FAURE Nicolas | 2001 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:29.72 | 802 pts | ||||
63. | GRANDJEAN Mathis | 2003 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:29.74 | 800 pts | ||||
63. | BOISSIERE Loïc | 2002 | FRA | PONT DE CLAIX N GUC WP | 00:29.74 | 800 pts | ||||
65. | VICINI Mateo | 2005 | FRA | AC DÉCINES | 00:29.76 | 799 pts | QFA | |||
66. | JOUTY Romain | 2005 | FRA | SEYNOD NATATION | 00:29.94 | 789 pts | ||||
67. | CHARRE Thibaud | 2003 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:30.11 | 779 pts | ||||
68. | GENAUDY Camille | 2004 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:30.48 | 758 pts | ||||
69. | PARENTE Cyril | 2002 | FRA | PONT DE CLAIX N GUC WP | 00:30.58 | 752 pts | ||||
70. | TOMÉ Gaspard | 2005 | FRA | SN OYONNAX | 00:30.81 | 739 pts | ||||
71. | KOCHISAR-NAZIK Semseddin | 2004 | FRA | SN OYONNAX | 00:31.08 | 724 pts | ||||
72. | SCHOPS David | 2004 | FRA | CN THONON-LES-BAINS | 00:31.13 | 721 pts | ||||
73. | ROLET Adan | 2006 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:31.18 | 718 pts | ||||
74. | KIFOUCHE Rayan | 2006 | FRA | USO BEZONS | 00:31.22 | 716 pts | ||||
75. | CARNACINA Riccardo | 2006 | ITA | SEYNOD NATATION | 00:31.23 | 715 pts | ||||
76. | BOSCHUNG Arthur | 2005 | SUI | FRIBOURG NATATION | 00:31.31 | 711 pts | ||||
77. | DJOUROU LOROU David | 2006 | FRA | NS GENEVE | 00:31.34 | 709 pts | ||||
78. | CHAMEL Enzo | 1998 | FRA | CS CHAMONIX | 00:31.37 | 708 pts | ||||
78. | LAROCHE ANDRO VELOSO Léo | 2006 | FRA | AC DÉCINES | 00:31.37 | 708 pts | ||||
80. | MULLER Nicolas | 2005 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:31.42 | 705 pts | ||||
81. | MONTET Arthur | 2006 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:31.54 | 698 pts | ||||
82. | FOULON Lucas | 2005 | FRA | AC DÉCINES | 00:31.78 | 685 pts | ||||
82. | THEVENON Pablo | 2003 | FRA | PONT DE CLAIX N GUC WP | 00:31.78 | 685 pts | ||||
82. | SIRE Olivier | 2005 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:31.78 | 685 pts | ||||
85. | GAJNIK Matt | 2006 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:31.94 | 676 pts | ||||
86. | CORDONNIER Timothé | 2006 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:32.08 | 669 pts | ||||
86. | RAPEBACH Samuel | 2005 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:32.08 | 669 pts | ||||
88. | BOISSIERE Nicolas | 2004 | FRA | PONT DE CLAIX N GUC WP | 00:32.32 | 656 pts | ||||
89. | DUBOURG PIRODDI Theo | 2005 | FRA | SEYNOD NATATION | 00:32.70 | 636 pts | ||||
90. | DEMOND Evan | 2005 | FRA | SN OYONNAX | 00:32.76 | 633 pts | ||||
91. | DUPUIT Yvan | 2006 | FRA | SN OYONNAX | 00:32.96 | 623 pts | ||||
92. | PETITJEAN Malo | 2006 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:33.23 | 609 pts | ||||
93. | SAUGUES Mathéo | 2006 | FRA | SN OYONNAX | 00:33.93 | 573 pts | ||||
94. | ROUSSEAU Liam | 2006 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:34.09 | 565 pts | ||||
95. | NOIR Lucas | 2006 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:34.17 | 561 pts | ||||
96. | FOUERE Alexis | 2006 | FRA | DINAN NATATION SAUVETAGE | 00:34.21 | 560 pts | ||||
97. | ALLAIN Benjamin | 2007 | FRA | DINAN NATATION SAUVETAGE | 00:34.29 | 556 pts | ||||
98. | NACHON Félicien | 2007 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:34.44 | 548 pts | ||||
99. | BLANCHON Louis | 2005 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:34.53 | 544 pts | ||||
100. | GROSS Marc | 2004 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:34.54 | 543 pts | ||||
101. | PAU Clément | 2007 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:34.72 | 535 pts | ||||
102. | GILIBERTO-CERTENAIS Pablo | 2007 | FRA | DINAN NATATION SAUVETAGE | 00:34.95 | 524 pts | ||||
103. | TAULEIGNE Mathias | 2007 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:35.08 | 518 pts | ||||
104. | BREVET Tom | 2006 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:35.27 | 509 pts | ||||
105. | KUTAY Okan | 2007 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:35.37 | 504 pts | ||||
106. | MORVAN Corentin | 2007 | FRA | DINAN NATATION SAUVETAGE | 00:35.94 | 478 pts | ||||
107. | KORAÏCHI Waël | 2007 | FRA | SN OYONNAX | 00:36.15 | 468 pts | ||||
108. | LAROCCA Dario | 2006 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:36.49 | 453 pts | ||||
109. | CHAPUIS Faustin | 2007 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:37.25 | 420 pts | ||||
110. | RONGIER Eliott | 2007 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:37.75 | 399 pts | ||||
111. | FRUSTIÉ Ckillian | 2006 | FRA | SN OYONNAX | 00:38.48 | 370 pts | ||||
--- | PERRET Samuel | 2005 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | DNS dec |
--- | ||||
--- | GAUDRY Hugo | 2000 | FRA | AC DÉCINES | DNS dec |
--- | ||||
--- | NOTH Yael | 2004 | SUI | FRIBOURG NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | BUMSEL Maxence | 2002 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | DSQ |
--- |