50 Backstroke Women - Prelims 12 - 13 ans : 12-13 ans (Sunday 27 January 2019 - 10h36) | ||||||||||
1. | SACHS Lyna | 2007 | FRA | SC THIONVILLE | 00:48.31 | 378 pts | ||||
2. | CHOISNET-ERARD Pauline | 2007 | FRA | SC THIONVILLE | 00:49.94 | 328 pts | ||||
3. | OSWALD Andréa | 2007 | FRA | SARREBOURG NATATION | 00:54.63 | 203 pts | ||||
4. | LAUNAY Agathe | 2007 | FRA | SN METZ | 00:58.73 | 119 pts | ||||
5. | LI KO LUN Erin | 2007 | FRA | SARREBOURG NATATION | 00:59.31 | 108 pts | ||||
--- | HOUARI Ines | 2007 | FRA | SN METZ | DSQ |
--- | ||||
50 Backstroke Women - Prelims 11 ans et moins : 6-11 ans (Sunday 27 January 2019 - 10h19) | ||||||||||
1. | BEGIN Anne | 2008 | FRA | SC THIONVILLE | 00:40.59 | 664 pts | ||||
2. | GIARDINELLI Elena | 2008 | FRA | SC THIONVILLE | 00:45.51 | 472 pts | ||||
3. | BENALOUACHE Maissane | 2008 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:45.83 | 461 pts | ||||
4. | FEGHLOU Manon | 2008 | FRA | CN ST-AVOLD | 00:46.41 | 441 pts | ||||
5. | REICH Ines | 2008 | FRA | CO SARRALBE | 00:47.36 | 409 pts | ||||
6. | DERR Louise | 2009 | FRA | CO SARRALBE | 00:48.61 | 368 pts | ||||
7. | THINUS Léonie | 2008 | FRA | SC THIONVILLE | 00:48.68 | 366 pts | ||||
8. | BONTEMPI Meline | 2008 | FRA | SN METZ | 00:48.85 | 361 pts | ||||
9. | MULLER Agathe | 2008 | FRA | DC CREUTZWALD | 00:49.17 | 351 pts | ||||
10. | DESBONNEZ Marion | 2008 | FRA | SC THIONVILLE | 00:49.21 | 350 pts | ||||
11. | COP REEB Marine | 2008 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:49.41 | 344 pts | ||||
12. | EHRMANN Anaé | 2009 | FRA | DC CREUTZWALD | 00:49.83 | 331 pts | ||||
13. | THOBOIS Emma | 2008 | FRA | CO SARRALBE | 00:50.36 | 315 pts | ||||
14. | FLAUDER Leni | 2008 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:50.47 | 312 pts | ||||
15. | FABRE Elisa | 2008 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:50.56 | 310 pts | ||||
16. | CENKIER Maéva | 2008 | FRA | SC THIONVILLE | 00:50.74 | 304 pts | ||||
17. | KAUFFMANN Fany | 2008 | FRA | SC THIONVILLE | 00:51.03 | 296 pts | ||||
18. | MICHEL Anais | 2008 | FRA | NATATION FREYMING-MERLEBACH | 00:51.08 | 295 pts | ||||
19. | SCHNELL Laurine | 2008 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:51.15 | 293 pts | ||||
20. | CAPONECHIA Elysa | 2008 | FRA | NATATION FREYMING-MERLEBACH | 00:51.56 | 281 pts | ||||
21. | BONADEO Lyana | 2008 | FRA | SC THIONVILLE | 00:51.65 | 279 pts | ||||
22. | CHELLA Ines | 2008 | FRA | CN ST-AVOLD | 00:52.11 | 266 pts | ||||
23. | HAUSBERGER Ines | 2008 | FRA | SC THIONVILLE | 00:52.50 | 256 pts | ||||
24. | FUNK Kathleen | 2009 | FRA | SN METZ | 00:52.91 | 245 pts | ||||
25. | IHADADENE Camilia | 2008 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:53.54 | 229 pts | ||||
26. | DECK Norah | 2008 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:53.84 | 222 pts | ||||
27. | WURTZ Jade | 2008 | FRA | CN ST-AVOLD | 00:54.63 | 203 pts | ||||
28. | VICARI Angie | 2008 | FRA | SN METZ | 00:56.29 | 166 pts | ||||
29. | GAPP Albane | 2009 | FRA | DC CREUTZWALD | 00:58.05 | 131 pts | ||||
30. | MONNIER Meïssa | 2008 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:58.63 | 120 pts | ||||
31. | CUCUAT Lynn | 2009 | FRA | NATATION FREYMING-MERLEBACH | 00:58.66 | 120 pts | ||||
32. | HAIDAS Mia | 2008 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 01:02.42 | 62 pts | ||||
33. | BARBIER Ambre | 2008 | FRA | CN SARREGUEMINES | 01:02.96 | 55 pts | ||||
34. | OLEJNICZAK Camille | 2008 | FRA | NATATION FREYMING-MERLEBACH | 01:06.00 | 24 pts | ||||
--- | BOURI Doaa | 2008 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | DNS dec |
--- | ||||
--- | SACHS Lélia | 2008 | FRA | SC THIONVILLE | DSQ |
--- |