50 Backstroke Women - Prelims (Sunday 20 January 2019 - 11h24) | ||||||||||
1. | BOELLMANN Ninon | 2005 | FRA | CN AUCH | 00:32.64 | 1043 pts | ||||
2. | CAUSSADE Sarah | 2000 | FRA | LOURDES NATATION | 00:33.52 | 997 pts | ||||
3. | AURORA Louise | 2007 | FRA | CN AUCH | 00:36.82 | 833 pts | ||||
4. | FORT Anaïs | 2001 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 00:37.37 | 807 pts | ||||
5. | BALLESTRA Emma | 2002 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 00:37.43 | 805 pts | ||||
6. | TILHAC Lily | 2003 | FRA | DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE | 00:37.60 | 797 pts | ||||
7. | PICCOLO Enora | 2004 | FRA | LOURDES NATATION | 00:38.64 | 749 pts | ||||
8. | ROSSI Clelia | 2004 | FRA | LOURDES NATATION | 00:38.76 | 744 pts | ||||
8. | HVALA Zoé | 2005 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:38.76 | 744 pts | ||||
10. | MEZIANE Camélia | 2004 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:38.92 | 737 pts | ||||
11. | BORDERES Clara | 2006 | FRA | DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE | 00:38.96 | 735 pts | ||||
12. | LAINÉ Ambre | 2007 | FRA | CN AUCH | 00:39.66 | 704 pts | ||||
13. | RESSENCOURT Mia | 2008 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:40.06 | 687 pts | ||||
13. | MORISSET Anaïs | 2002 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:40.06 | 687 pts | ||||
15. | BOIRIE Camille | 2004 | FRA | DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE | 00:40.87 | 652 pts | ||||
16. | LARROUYAT Aurelie | 2002 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:43.17 | 560 pts | ||||
17. | BERNARDEZ Elisa | 2005 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:43.30 | 555 pts | ||||
18. | CAZAUX-DOUIB Sacha | 2006 | FRA | LOURDES NATATION | 00:45.35 | 478 pts | ||||
19. | ROUANET Kitty | 2007 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:45.68 | 466 pts | ||||
20. | CHARNAY Julie-Rose | 2004 | FRA | LOURDES NATATION | 00:45.95 | 457 pts | ||||
21. | GRAND Chloé | 2001 | FRA | CN LANNEMEZAN | 00:46.46 | 439 pts | ||||
21. | DUCAMIN Callie | 2008 | FRA | CN AUCH | 00:46.46 | 439 pts | ||||
23. | BOSCHET Charlotte | 2008 | FRA | CN AUCH | 00:47.56 | 402 pts | ||||
24. | VITALI Emma | 2008 | FRA | CN AUCH | 00:48.57 | 370 pts | ||||
25. | JACQUEMIN Adele | 2008 | FRA | CN AUCH | 00:49.05 | 355 pts | ||||
26. | LAFARGUE Lola | 2007 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:50.22 | 319 pts | ||||
27. | REGNIER Fanny | 2008 | FRA | CN AUCH | 00:51.07 | 295 pts | ||||
28. | DIETRICH Lisa | 2008 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:51.30 | 289 pts | ||||
29. | MUR Manon | 2008 | FRA | CN LANNEMEZAN | 00:52.44 | 258 pts | ||||
30. | CAZAUX Romane | 2006 | FRA | LOURDES NATATION | 00:53.50 | 230 pts | ||||
31. | ELORZA Appoline | 2007 | FRA | CN AUCH | 00:53.84 | 222 pts | ||||
32. | DIETRICH Erika | 2008 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:55.51 | 183 pts | ||||
33. | TRIBOUILLOIS Alwen | 2004 | FRA | CN LANNEMEZAN | 00:57.91 | 134 pts | ||||
34. | RODRIGUEZ Maeva | 2007 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 00:58.98 | 114 pts | ||||
35. | BERNIER Thais | 2008 | FRA | CN LANNEMEZAN | 01:00.67 | 86 pts | ||||
36. | ENCAUSSE Fanny | 2007 | FRA | CN LANNEMEZAN | 01:01.22 | 78 pts | ||||
37. | ROPELE Jade | 2008 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 01:04.97 | 33 pts | ||||
38. | MARTIROSYAN Valia | 2005 | FRA | CN LANNEMEZAN | 01:06.75 | 19 pts | ||||
39. | GOMEZ Charline | 2007 | FRA | CN LANNEMEZAN | 01:07.43 | 14 pts | ||||
--- | AMARAL Louna | 2008 | FRA | CN AUCH | DNS |
--- | ||||
--- | ALVES-BERNAD Thaïs | 2008 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | DNS |
--- | ||||
--- | DURAN-CARRERE Ingrid | 2002 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | DNF |
--- |