50 Backstroke Men - Prelims (Sunday 20 January 2019 - 11h36) | ||||||||||
1. | TURGAL Valentin | 1997 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 00:28.92 | 1056 pts | ||||
2. | PARENT Clement | 1999 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 00:29.74 | 1010 pts | ||||
3. | CAZAUX Mathieu | 2000 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 00:30.34 | 977 pts | ||||
4. | MARTI Nathan | 2002 | FRA | CN LANNEMEZAN | 00:30.63 | 961 pts | ||||
5. | POULET Alexandre | 1991 | FRA | LOURDES NATATION | 00:31.13 | 934 pts | ||||
6. | CORRIOL Thibault | 2002 | FRA | DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE | 00:31.70 | 904 pts | ||||
7. | LEON Nicolas | 2001 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 00:31.97 | 890 pts | ||||
8. | LAFORGUE Théo | 2002 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 00:32.80 | 847 pts | ||||
9. | DELCASSE Antoine | 2001 | FRA | LOURDES NATATION | 00:33.01 | 836 pts | ||||
10. | DUVAL Noah | 2004 | FRA | LOURDES NATATION | 00:34.03 | 785 pts | ||||
11. | DEBEST Antonin | 2005 | FRA | CN AUCH | 00:34.47 | 764 pts | ||||
12. | RUFFLE Estéban | 2000 | FRA | DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE | 00:35.15 | 731 pts | ||||
13. | BARRERE Keryann | 2004 | FRA | LOURDES NATATION | 00:35.55 | 712 pts | ||||
14. | FAURE Victor | 2002 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:35.84 | 699 pts | ||||
15. | MARTI Axel | 2006 | FRA | CN LANNEMEZAN | 00:35.92 | 695 pts | ||||
16. | MAYEN Alexandre | 2006 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:36.38 | 674 pts | ||||
17. | RANÇON Clement | 2005 | FRA | CN AUCH | 00:36.68 | 660 pts | ||||
18. | MUR-CASTERA Damien | 2005 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 00:36.93 | 649 pts | ||||
19. | BOELLMANN Jules | 2007 | FRA | CN AUCH | 00:37.42 | 628 pts | ||||
20. | GIRAUD Victor | 2002 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:38.02 | 601 pts | ||||
21. | LABAT Oscar | 2006 | FRA | CN AUCH | 00:38.60 | 577 pts | ||||
22. | PASTY Paul | 2004 | FRA | CN LANNEMEZAN | 00:38.81 | 568 pts | ||||
23. | COVATO Theo | 2006 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:41.33 | 468 pts | ||||
24. | DOYA Tyron | 2007 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:41.64 | 456 pts | ||||
25. | BEN ABDALLAH Sélim | 2001 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:43.30 | 396 pts | ||||
26. | ESCRIEUT Anthony | 2006 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:44.02 | 371 pts | ||||
27. | MUR-CASTERA Mathieu | 2007 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 00:47.89 | 252 pts | ||||
28. | VACHERAND LEROY Celian | 2007 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:49.10 | 220 pts | ||||
29. | PEGORIER Simon | 2007 | FRA | LOURDES NATATION | 00:53.33 | 123 pts | ||||
30. | DA COL Elias | 2007 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:55.68 | 82 pts | ||||
31. | POLI Elias | 2006 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 00:58.48 | 44 pts | ||||
32. | MARTIROSYAN Gor | 2007 | FRA | CN LANNEMEZAN | 01:05.46 | 1 pts |