50 Butterfly Women - Prelims (Sunday 27 January 2019 - 16h23) | ||||||||||
1. | MAILLE Salomé | 2004 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:30.20 | 1071 pts | ||||
2. | CARLOS-BROC Zoé | 2006 | FRA | MORSANG ESSONNE NATATION | 00:30.71 | 1039 pts | ||||
3. | JOLY Morgane | 2004 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:31.03 | 1020 pts | ||||
3. | NGUYEN DUC LONG Armelle | 2003 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:31.03 | 1020 pts | ||||
5. | PUSSET Léna | 2003 | FRA | YERRES NATATION | 00:31.28 | 1005 pts | ||||
6. | ALMEIDA Léana | 2001 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:31.29 | 1004 pts | ||||
7. | DANGER Clara | 2002 | FRA | EN LONGJUMEAU | 00:31.34 | 1001 pts | ||||
8. | BERGER Paoline | 2002 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:31.43 | 996 pts | ||||
9. | LE CORGUILLE Ambre | 2001 | FRA | CA ORSAY | 00:32.32 | 943 pts | ||||
9. | LENGLET Nolwenn | 2002 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:32.32 | 943 pts | ||||
11. | LEONARDI Vanina | 2004 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:32.40 | 939 pts | ||||
12. | FOURMY Maëlys | 2003 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:32.77 | 917 pts | ||||
13. | BENARABA Sarah | 2005 | ALG | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:32.88 | 911 pts | ||||
14. | DENDRAEL Justine | 1996 | FRA | CO ULIS NATATION | 00:33.07 | 900 pts | ||||
15. | PUSSET Manon | 2000 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:33.58 | 872 pts | ||||
16. | ROTTIERS Margot | 2002 | FRA | EN LONGJUMEAU | 00:34.33 | 830 pts | ||||
17. | BEAUDRON Leann | 2003 | FRA | EN LONGJUMEAU | 00:34.71 | 810 pts | ||||
18. | KOCEN Emelyne | 2002 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:35.09 | 789 pts | ||||
18. | JEAN BAPTISTE Ambre | 2005 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:35.09 | 789 pts | ||||
20. | SANCHEZ Clara | 2004 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:35.50 | 768 pts | ||||
21. | MULLER Majda | 2002 | FRA | AS CORBEIL-ESSONNE | 00:35.76 | 754 pts | ||||
22. | TRENIT Axelle | 2004 | FRA | CA ORSAY | 00:36.02 | 740 pts | ||||
23. | DUCAUROY Aude | 2002 | FRA | CA ORSAY | 00:36.08 | 737 pts | ||||
24. | CESAIRE Sohane | 2004 | FRA | EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS | 00:36.27 | 728 pts | ||||
25. | ZOUAGUI Elodie | 2001 | FRA | YERRES NATATION | 00:36.28 | 727 pts | ||||
26. | CATAYEE-BELINY Britany | 2002 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:36.31 | 726 pts | ||||
27. | BASILE Helene | 2004 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:37.06 | 688 pts | ||||
28. | BELMANA Nell | 2005 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:37.29 | 676 pts | ||||
29. | GAIFFIER Agathe | 2003 | FRA | CA ORSAY | 00:37.49 | 667 pts | ||||
30. | DE ARAUJO Mayline | 2005 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:37.63 | 660 pts | ||||
--- | CORNILLON Amandine | 2003 | FRA | SN MONTGERON | DNS dec |
--- |