50 Freestyle Men - Prelims C13 : 85 - 89 ans (Saturday 2 February 2019 - 16h39) | ||||||||||
1. | KANDEL Alain | 1931 | FRA | BORDEAUX ÉTUDIANTS CLUB | 00:57.60 | 532 pts | ||||
50 Freestyle Men - Prelims C10 : 70 - 74 ans (Saturday 2 February 2019 - 16h39) | ||||||||||
1. | CAYEUX Denis | 1947 | FRA | BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS | 00:58.90 | 140 pts | ||||
50 Freestyle Men - Prelims C9 : 65 - 69 ans (Saturday 2 February 2019 - 16h39) | ||||||||||
1. | DUPUY Alain | 1954 | FRA | ORTHEZ MOURENX NATATION | 00:35.98 | 812 pts | ||||
2. | DUTOYA Michel | 1954 | FRA | STADE MONTOIS NATATION | 00:40.25 | 618 pts | ||||
50 Freestyle Men - Prelims C8 : 60 - 64 ans (Saturday 2 February 2019 - 16h39) | ||||||||||
1. | RIVIERE Jean-Paul | 1956 | FRA | BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS | 00:30.32 | 1024 pts | ||||
2. | LASCROUX Pierre | 1956 | FRA | MASTERS NATATION - LANGON - SG | 00:34.24 | 812 pts | ||||
3. | GERVAIS Dominique | 1955 | FRA | ORTHEZ MOURENX NATATION | 00:34.80 | 783 pts | ||||
4. | DERHI Marc | 1956 | FRA | STADE MONTOIS NATATION | 00:38.66 | 602 pts | ||||
5. | NOUREDDINE Farid | 1958 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:40.85 | 510 pts | ||||
--- | LAVIGNOLE Franck | 1956 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | DNS dec |
--- | ||||
50 Freestyle Men - Prelims C7 : 55 - 59 ans (Saturday 2 February 2019 - 16h39) | ||||||||||
1. | CARPENTIER Francis | 1960 | FRA | AS ST-MÉDARD-EN-JALLES | 00:39.59 | 495 pts | ||||
50 Freestyle Men - Prelims C6 : 50 - 54 ans (Saturday 2 February 2019 - 16h39) | ||||||||||
1. | AVENNEC Stéphane | 1967 | FRA | CN HENDAYE | 00:26.89 | 1105 pts | ||||
2. | BAILLY-SALIN Fabrice | 1969 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:31.19 | 847 pts | ||||
3. | JIMENEZ Olivier | 1969 | FRA | CN HENDAYE | 00:32.41 | 780 pts | ||||
4. | SCHIAVO Régis | 1968 | FRA | MASTERS NATATION - LANGON - SG | 00:39.49 | 445 pts | ||||
5. | GUILLAUME Philippe | 1968 | FRA | STADE MONTOIS NATATION | 00:41.14 | 381 pts | ||||
50 Freestyle Men - Prelims C5 : 45 - 49 ans (Saturday 2 February 2019 - 16h39) | ||||||||||
1. | ROUANET Bruno | 1971 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:32.37 | 734 pts | ||||
2. | O'CONELL David | 1974 | ESP | CD BIDASOA XXI | 00:34.20 | 640 pts | ||||
3. | LAURENT Yann | 1971 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:37.69 | 477 pts | ||||
--- | GARRIDO YEROBI Xabier | 1972 | ESP | CD BIDASOA XXI | DNS dec |
--- | ||||
50 Freestyle Men - Prelims C4 : 40 - 44 ans (Saturday 2 February 2019 - 16h39) | ||||||||||
1. | GENUA MILLAN Eduardo | 1976 | ESP | CD BIDASOA XXI | 00:28.87 | 902 pts | ||||
2. | GONZALEZ GRANDE Juan carlos | 1975 | ESP | CD BIDASOA XXI | 00:34.76 | 581 pts | ||||
3. | CABRERIZO SALVADOR Juan | 1978 | ESP | CD BIDASOA XXI | 00:35.66 | 538 pts | ||||
50 Freestyle Men - Prelims C3 : 35 - 39 ans (Saturday 2 February 2019 - 16h39) | ||||||||||
1. | HAIBACH Alexandre | 1983 | FRA | BORDEAUX ÉTUDIANTS CLUB | 00:27.00 | 995 pts | ||||
2. | REY NUNEZ Alberto | 1980 | ESP | CD BIDASOA XXI | 00:33.92 | 599 pts | ||||
50 Freestyle Men - Prelims C2 : 30 - 34 ans (Saturday 2 February 2019 - 16h39) | ||||||||||
1. | PEPIN Nicolas | 1987 | FRA | CN HENDAYE | 00:31.18 | 729 pts | ||||
--- | SUID Jean-Luc | 1987 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | DNS dec |
--- | ||||
50 Freestyle Men - Prelims C1 : 25 - 29 ans (Saturday 2 February 2019 - 16h39) | ||||||||||
1. | PLANTADE Thibaud | 1990 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:27.45 | 940 pts | ||||
2. | MERINO OROZCO Borja julian | 1990 | ESP | CD BIDASOA XXI | 00:29.73 | 801 pts | ||||
3. | JIMENEZ Anthony | 1993 | FRA | ORTHEZ MOURENX NATATION | 00:32.98 | 622 pts | ||||
50 Freestyle Men - Prelims C0 : 20 - 24 ans (Saturday 2 February 2019 - 16h39) | ||||||||||
1. | LEGORBURU ETXEBESTE Gorka | 1996 | ESP | CD BIDASOA XXI | 00:26.31 | --- | ||||
1. | ANTONIO-LOUVET Valentin | 1997 | FRA | ORTHEZ MOURENX NATATION | 00:26.31 | --- | ||||
3. | GALEA Axel | 1998 | FRA | ORTHEZ MOURENX NATATION | 00:32.31 | --- |