50 Backstroke Men - Prelims (Sunday 17 February 2019 - 17h28) | ||||||||||
1. | RAKOTONDRAMANGA Eliot-Tahina | 2002 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:27.12 | +0.61 | 1161 pts | |||
CAF - ILE-DE-FRANCE / MASSY | ||||||||||
2. | ANNEQUIN Leo | 2002 | FRA | ETOILE SAINT-LEU NATATION | 00:28.10 | +0.60 | 1103 pts | |||
3. | SEYE Matthieu | 2002 | SEN | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:28.40 | +0.64 | 1086 pts | |||
4. | CHARBONNEL Theo | 2001 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:28.73 | +0.60 | 1067 pts | |||
5. | MOLON Antoine | 2001 | FRA | CN MAISONS-ALFORT | 00:28.97 | +0.72 | 1053 pts | |||
6. | POLLACK Alexander | 2003 | USA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:29.08 | +0.63 | 1047 pts | |||
7. | CHAPUIS Barthelemy | 2002 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:29.24 | +0.61 | 1038 pts | |||
8. | DUPUIS Remi | 2002 | FRA | ANTONY NATATION | 00:29.25 | +0.62 | 1037 pts | |||
9. | CELESTE Mathéo | 2004 | FRA | BLANC-MESNIL S.N | 00:29.56 | +0.75 | 1020 pts | |||
10. | POUMAREDE Julien | 2001 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:29.89 | +0.62 | 1002 pts | |||
11. | FOUBERT Etienne | 2004 | FRA | SN VERSAILLES | 00:29.90 | +0.65 | 1001 pts | |||
12. | GARION Nathan | 2004 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:29.92 | +0.63 | 1000 pts | |||
13. | TRIOMPHE Achille | 2003 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:29.98 | +0.58 | 997 pts | |||
14. | MELIN Tobias | 2003 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:30.09 | +0.59 | 990 pts | |||
15. | BRAIZE Neo | 2004 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:30.14 | +0.59 | 988 pts | |||
16. | DJAMA Axel | 2003 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:30.28 | +0.59 | 980 pts | |||
17. | DELANOË Jérémie | 2003 | FRA | ST-GEORGES ARGENTEUIL | 00:30.32 | +0.57 | 978 pts | |||
18. | LE GUENNO Lucas | 2002 | FRA | SN VERSAILLES | 00:30.36 | +0.63 | 976 pts | |||
19. | AERNOUT Arthur | 2002 | FRA | CA L'HAY-LES-ROSES | 00:30.40 | +0.64 | 973 pts | |||
20. | PICHON Titouan | 2003 | FRA | AC VILLEPINTE | 00:30.55 | +0.68 | 965 pts | |||
21. | BOCHER Guillaume | 2001 | FRA | A.O. TRAPPES NATATION | 00:30.58 | +0.66 | 964 pts | |||
22. | BONNIVARD Adrien | 2002 | FRA | AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY | 00:30.64 | +0.65 | 960 pts | |||
23. | COLLOT Cyrille | 2002 | FRA | LE CHESNAY NATATION | 00:30.78 | +0.70 | 953 pts | |||
24. | CURTI Léo | 2004 | FRA | RUEIL ATHLETIC CLUB | 00:30.94 | +0.59 | 944 pts | |||
25. | LEMARCHAND Antonn | 2004 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:30.96 | +0.65 | 943 pts | |||
26. | AMELOT Nathan | 2003 | FRA | ST-GEORGES ARGENTEUIL | 00:31.03 | +0.79 | 939 pts | |||
27. | VILLARET Evan | 2004 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:31.08 | +0.61 | 937 pts | |||
28. | BEGHDADI Iliès | 2004 | FRA | CERGY PONTOISE NATATION | 00:31.18 | +0.69 | 931 pts | |||
29. | BAROUKEL Axel | 2002 | FRA | MOISSY SPORT NATATION | 00:31.31 | +0.54 | 924 pts | |||
30. | COULIBALY Souleymane | 2004 | FRA | AC VILLEPINTE | 00:31.73 | +0.70 | 902 pts | |||
31. | SCHMITT Teddy | 2002 | FRA | AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY | 00:31.88 | +0.89 | 894 pts | |||
32. | EL HASSANI Nahel | 2004 | FRA | NEPTUNE CLUB DE FRANCE | 00:32.30 | +0.63 | 872 pts | |||
33. | LE BOHEC Gurvan | 2004 | FRA | RED STAR CLUB CHAMPIGNY | 00:32.51 | +0.66 | 862 pts | |||
34. | MARTEL Gabriel | 2004 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:32.63 | +0.76 | 855 pts | |||
35. | HUGONENQ Milo | 2004 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | 00:32.75 | +0.67 | 849 pts | |||
36. | MANSOURI Lucas | 2003 | FRA | TREMBLAY AC | 00:32.76 | +0.64 | 849 pts | |||
37. | BEBOULENE Remi | 2004 | FRA | AS PORCHEVILLE | 00:32.79 | +0.70 | 847 pts | |||
38. | RAMOND Loic | 2002 | FRA | AC BOBIGNY | 00:32.92 | +0.75 | 841 pts | |||
39. | DAS NEVES Enzo | 2003 | FRA | C.N DE MANTES EN YVELINES | 00:33.14 | +0.78 | 829 pts | |||
40. | TAILLANDIER Alan | 2004 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:33.66 | +0.66 | 803 pts | |||
41. | LATAPY Corentin | 2003 | FRA | COULOMMIERS NATATION | 00:33.69 | +0.61 | 802 pts | |||
42. | RUBINELLI Maxime | 2001 | FRA | CN FONTAINEBLEAU-AVON | 00:33.75 | +0.70 | 799 pts | |||
43. | BRUZZI Loris | 2002 | FRA | CN MAISONS-ALFORT | 00:35.20 | +0.61 | 729 pts | |||
44. | MERCIER Severin | 2002 | FRA | CN FONTAINEBLEAU-AVON | 00:36.14 | +0.63 | 685 pts | |||
--- | HIRCHI Axel | 2002 | FRA | CN ASNIÈRES | DNS dec |
--- | ||||
--- | FAURE Noa | 2003 | FRA | AC VILLEPINTE | DNS dec |
--- | ||||
--- | KINGUE MOUSSINGA Theodore | 2003 | FRA | CN ASNIÈRES | DNS dec |
--- | ||||
--- | EL HASSANI Adam | 2001 | FRA | NEPTUNE CLUB DE FRANCE | DNS dec |
--- | ||||
--- | KHAY Aniss | 2002 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | DNS dec |
--- | ||||
--- | GENEVOIS Yanis | 2002 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | DNS dec |
--- | ||||
--- | NOUVEL Bastien | 2004 | FRA | A.O. TRAPPES NATATION | DSQ |
--- |