50 Backstroke Women - Final A (Friday 3 May 2019 - 17h23) | ||||||||||
1. | LAITHIER Eva | 2001 | FRA | BLANC-MESNIL S.N | 00:30.42 | 1164 pts | ||||
2. | FIGUEIREDO Mariana | 2000 | FRA | JEANNE D'ARC DRANCY | 00:30.73 | 1147 pts | ||||
3. | PACAUD Pauline | 1993 | FRA | SENS NATATION | 00:30.90 | 1137 pts | ||||
4. | LABEQUE Carla | 2001 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:30.92 | 1136 pts | ||||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
5. | ALMEIDA Léana | 2001 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:31.06 | 1128 pts | ||||
6. | MANGARA Julia | 2002 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:31.70 | 1093 pts | ||||
7. | MOHRI COTTI Tara | 2001 | FRA | MOUETTES DE PARIS | 00:32.20 | 1066 pts | ||||
8. | SIMOENS Lucille | 2005 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:32.34 | 1059 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final B (Friday 3 May 2019 - 17h20) | ||||||||||
1. | MARECAUX Marine | 1991 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | 00:31.50 | 1104 pts | ||||
2. | TISLER Romane | 2002 | FRA | ASPTT NANCY | 00:31.54 | 1102 pts | ||||
3. | BARBOUCH Inès | 2001 | FRA | ES VITRY | 00:31.70 | 1093 pts | ||||
4. | SUQUET Emmie | 2005 | FRA | CN VOUZIERS | 00:31.72 | 1092 pts | ||||
5. | ROZE Aziliz | 2004 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:31.83 | 1086 pts | ||||
6. | BERGER Paoline | 2002 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:31.89 | 1083 pts | ||||
7. | CORN Alicia | 2002 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:32.44 | 1053 pts | ||||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
8. | SAUDRAIS Svetlana | 2004 | FRA | CLUB DAUPHINS LE BLANC | 00:32.89 | 1030 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final C (Friday 3 May 2019 - 17h18) | ||||||||||
1. | DELATTRE Garance | 2002 | FRA | RACING CLUB ARRAS | 00:31.66 | 1095 pts | ||||
2. | FREMOND Kenza | 2004 | FRA | CN COUTANCES | 00:32.21 | 1066 pts | ||||
3. | BLONDEL Marylou | 2000 | FRA | EN CAEN | 00:32.30 | 1061 pts | ||||
4. | SIRLONGE Eva | 2002 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:32.34 | 1059 pts | ||||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / DIJON | ||||||||||
5. | KNOPF Ornella | 1999 | FRA | AS BONDY | 00:32.47 | 1052 pts | ||||
6. | NICOLAY Emilie | 2002 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:32.53 | 1049 pts | ||||
7. | HODONOU Agathe | 2002 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:32.69 | 1040 pts | ||||
8. | LEPRIEUR Pauline | 2004 | FRA | ORLEANS VAL DE LOIRE NATATION | 00:32.96 | 1026 pts | ||||
50 Backstroke Women - Prelims (Friday 3 May 2019 - 10h04) | ||||||||||
1. | LAITHIER Eva | 2001 | FRA | BLANC-MESNIL S.N | 00:30.28 | 1172 pts | QFA | |||
2. | FIGUEIREDO Mariana | 2000 | FRA | JEANNE D'ARC DRANCY | 00:30.75 | 1145 pts | QFA | |||
3. | PACAUD Pauline | 1993 | FRA | SENS NATATION | 00:31.12 | 1125 pts | QFA | |||
4. | MANGARA Julia | 2002 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:31.47 | 1106 pts | QFA | |||
5. | LABEQUE Carla | 2001 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:31.56 | 1101 pts | QFA | |||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
6. | MOHRI COTTI Tara | 2001 | FRA | MOUETTES DE PARIS | 00:31.57 | 1100 pts | QFA | |||
7. | ALMEIDA Léana | 2001 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:31.59 | 1099 pts | QFA | |||
8. | SIMOENS Lucille | 2005 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:31.64 | 1097 pts | QFA | |||
9. | ROZE Aziliz | 2004 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:31.70 | 1093 pts | QFB | |||
9. | MARECAUX Marine | 1991 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | 00:31.70 | 1093 pts | QFB | |||
11. | BARBOUCH Inès | 2001 | FRA | ES VITRY | 00:31.71 | 1093 pts | QFB | |||
12. | SUQUET Emmie | 2005 | FRA | CN VOUZIERS | 00:31.73 | 1092 pts | QFB | |||
13. | TISLER Romane | 2002 | FRA | ASPTT NANCY | 00:32.00 | 1077 pts | QFB | |||
14. | CORN Alicia | 2002 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:32.01 | 1077 pts | QFB | |||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
15. | BERGER Paoline | 2002 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:32.27 | 1063 pts | QFB | |||
16. | SAUDRAIS Svetlana | 2004 | FRA | CLUB DAUPHINS LE BLANC | 00:32.35 | 1058 pts | QFB | |||
17. | DELATTRE Garance | 2002 | FRA | RACING CLUB ARRAS | 00:32.36 | 1058 pts | QFC | |||
18. | SIRLONGE Eva | 2002 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:32.48 | 1051 pts | QFC | |||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / DIJON | ||||||||||
19. | BLONDEL Marylou | 2000 | FRA | EN CAEN | 00:32.56 | 1047 pts | QFC | |||
20. | HODONOU Agathe | 2002 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 00:32.69 | 1040 pts | QFC | |||
21. | FREMOND Kenza | 2004 | FRA | CN COUTANCES | 00:32.78 | 1035 pts | QFC | |||
22. | NICOLAY Emilie | 2002 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:32.83 | 1033 pts | QFC | |||
23. | KNOPF Ornella | 1999 | FRA | AS BONDY | 00:32.99 | 1024 pts | QFC | |||
24. | LEPRIEUR Pauline | 2004 | FRA | ORLEANS VAL DE LOIRE NATATION | 00:33.09 | 1019 pts | QFC | |||
25. | SOMMIER Elodie | 2001 | FRA | U.S CRETEIL NATATION | 00:33.16 | 1016 pts | ||||
26. | ROY Cécile | 2000 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:33.22 | 1012 pts | ||||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / DIJON | ||||||||||
27. | TEULE Mary | 1999 | FRA | AQUACLUB LE PECQ MARLY | 00:33.26 | 1010 pts | ||||
28. | FLEURY Carla | 2001 | FRA | SN FRANCONVILLE | 00:33.40 | 1003 pts | ||||
--- | RODRIGUES Chloé | 2003 | FRA | ES VITRY | DNS dec |
--- |