50 Butterfly Women - Prelims (Sunday 5 May 2019 - 09h21) | ||||||||||
1. | ETIENNE Alice | 2007 | FRA | ANGERS NATATION | 00:35.98 | 743 pts | ||||
2. | DELAIN Melissandre | 2008 | FRA | ANGERS NATATION | 00:36.31 | 726 pts | ||||
3. | LEMARIE Noemie | 2006 | FRA | ANGERS NATATION | 00:36.48 | 717 pts | ||||
4. | ALLEGRE Zoé | 2006 | FRA | ANGERS NATATION | 00:36.86 | 698 pts | ||||
5. | ALLUSSE Adèle | 2006 | FRA | ES SEGRÉ | 00:38.30 | 628 pts | ||||
6. | LECHAT Sidney | 2006 | FRA | CN BEAUPREAU | 00:38.32 | 627 pts | ||||
7. | CHEVRIER Emma | 2006 | FRA | CHOLET NATATION | 00:38.62 | 613 pts | ||||
8. | ALLUSSE Louise | 2006 | FRA | ES SEGRÉ | 00:38.71 | 608 pts | ||||
9. | GUERIN JEANNETEAU Charlotte | 2006 | FRA | RC DOUÉ-LA-FONTAINE NATATION | 00:39.24 | 584 pts | ||||
10. | LECHAT Adèle | 2008 | FRA | CN BEAUPREAU | 00:41.62 | 480 pts | ||||
11. | ORIZET Clemence | 2007 | FRA | SAUMUR NATATION | 00:41.67 | 478 pts | ||||
12. | LUCAS Ombeline | 2007 | FRA | CHOLET NATATION | 00:41.93 | 467 pts | ||||
13. | BERTHOME Julie | 2007 | FRA | SAUMUR NATATION | 00:42.48 | 445 pts | ||||
14. | PLOT Juliette | 2007 | FRA | SAUMUR NATATION | 00:42.87 | 430 pts | ||||
15. | GARREAU Maeliss | 2006 | FRA | ANGERS NATATION | 00:43.33 | 412 pts | ||||
16. | LAGARDE Sarah | 2007 | FRA | SAUMUR NATATION | 00:44.16 | 380 pts | ||||
17. | MASSE OGER Eloha | 2008 | FRA | CHOLET NATATION | 00:45.00 | 350 pts | ||||
18. | SENLIS Elisabeth | 2008 | FRA | CHOLET NATATION | 00:45.31 | 339 pts | ||||
19. | CHARBONNIER Camille | 2006 | FRA | AS AVRILLÉ NATATION | 00:46.60 | 296 pts | ||||
20. | GESLIN Mathilde | 2007 | FRA | AS AVRILLÉ NATATION | 00:47.22 | 276 pts | ||||
21. | COUROUPOULA Nora | 2006 | FRA | SAUMUR NATATION | 00:47.42 | 269 pts | ||||
22. | AUDOUIN Lea | 2007 | FRA | CN BEAUPREAU | 00:48.22 | 245 pts | ||||
23. | GROLLEAU Laura | 2008 | FRA | ES SEGRÉ | 00:48.44 | 239 pts | ||||
23. | CHERE Emma | 2007 | FRA | ES SEGRÉ | 00:48.44 | 239 pts | ||||
25. | GUILMENT Clotilde | 2006 | FRA | AS AVRILLÉ NATATION | 00:48.73 | 230 pts | ||||
26. | COCHET Tiphaine | 2006 | FRA | ES SEGRÉ | 00:51.96 | 147 pts | ||||
27. | BARRILLIE Lola | 2008 | FRA | CN BEAUPREAU | 00:53.78 | 108 pts | ||||
28. | DUPIN Hortense | 2006 | FRA | AS AVRILLÉ NATATION | 00:54.27 | 99 pts | ||||
29. | MONS Lina | 2007 | FRA | ANGERS NATATION | 00:55.40 | 78 pts | ||||
30. | MONS Ayla | 2007 | FRA | ANGERS NATATION | 00:56.56 | 60 pts | ||||
31. | LEDUC Capucine | 2008 | FRA | AS AVRILLÉ NATATION | 00:58.64 | 34 pts | ||||
--- | JAUD Léna | 2008 | FRA | CN BEAUPREAU | DSQ |
--- |