50 Breaststroke Women - Final A Juniors/Séniors : 14 ans et plus (Sunday 2 June 2019 - 19h00) | ||||||||||
1. | BAUMSTARK Lilou | 2003 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:34.38 | 0.00 | 1131 pts | RMEET | ||
2. | JORDAN Laetitia | 2005 | SUI | RED FISH NEUFCHATEL | 00:35.80 | 0.00 | 1056 pts | |||
3. | FORAY Manon | 2003 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:36.44 | 0.00 | 1024 pts | |||
4. | CHANAVAT GILLET Alicia | 1999 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:36.70 | 0.00 | 1010 pts | |||
5. | MURE Manon | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:36.86 | 0.00 | 1002 pts | |||
CAF - AUVERGNE-RHONE-ALPES / LYON | ||||||||||
6. | LEONARD Lis | 2005 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:37.04 | 0.00 | 993 pts | |||
50 Breaststroke Women - Final A Avenirs/Jeunes : 8-13 ans (Sunday 2 June 2019 - 18h44) | ||||||||||
1. | COLLADELLO Clara | 2006 | FRA | RILLIEUX NATATION | 00:39.46 | 0.00 | 876 pts | |||
2. | KIDD Francesca | 2006 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:39.90 | 0.00 | 856 pts | |||
3. | SCHMIED Chloe | 2006 | SUI | RED FISH NEUFCHATEL | 00:40.66 | 0.00 | 821 pts | |||
4. | DOUICHI Sofia | 2008 | FRA | VAULX-EN-VELIN NATATION | 00:42.91 | 0.00 | 722 pts | |||
5. | FARAH Mayssa | 2007 | FRA | VAULX-EN-VELIN NATATION | 00:43.30 | 0.00 | 705 pts | |||
6. | PACCALIN Gabrielle | 2006 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:44.50 | 0.00 | 656 pts | |||
50 Breaststroke Women - 1/2 Final Juniors/Séniors : 14 ans et plus (Sunday 2 June 2019 - 18h50) | ||||||||||
1 | BAUMSTARK Lilou | 2003 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:34.38 | 0.00 | 1131 pts | QFA | RMEET | |
2 | JORDAN Laetitia | 2005 | SUI | RED FISH NEUFCHATEL | 00:35.80 | 0.00 | 1056 pts | QFA | ||
3 | FORAY Manon | 2003 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:36.44 | 0.00 | 1024 pts | QFA | ||
4 | CHANAVAT GILLET Alicia | 1999 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:36.70 | 0.00 | 1010 pts | QFA | ||
5 | MURE Manon | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:36.86 | 0.00 | 1002 pts | QFA | ||
CAF - AUVERGNE-RHONE-ALPES / LYON | ||||||||||
6 | LEONARD Lis | 2005 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:37.04 | 0.00 | 993 pts | QFA | ||
7 | MANCA Marlene | 2004 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:37.22 | 0.00 | 984 pts | |||
8 | FLEURENT Zelie | 2001 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:37.69 | 0.00 | 961 pts | |||
9 | DEPORTE Coline | 2004 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:38.07 | 0.00 | 943 pts | |||
10 | FERRI Elsa | 2003 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:38.15 | 0.00 | 939 pts | |||
11 | GASSO Sofia | 2005 | ITA | RED FISH NEUFCHATEL | 00:38.52 | 0.00 | 921 pts | |||
12 | GRAND Mathilde | 2004 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:38.81 | 0.00 | 907 pts | |||
50 Breaststroke Women - 1/2 Final Avenirs/Jeunes : 8-13 ans (Sunday 2 June 2019 - 14h59) | ||||||||||
1 | COLLADELLO Clara | 2006 | FRA | RILLIEUX NATATION | 00:37.94 | 0.00 | 949 pts | QFA | MPMEET | |
2 | KIDD Francesca | 2006 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:40.02 | 0.00 | 850 pts | QFA | ||
3 | FARAH Mayssa | 2007 | FRA | VAULX-EN-VELIN NATATION | 00:42.96 | 0.00 | 720 pts | QFA | ||
4 | SCHMIED Chloe | 2006 | SUI | RED FISH NEUFCHATEL | 00:43.36 | 0.00 | 703 pts | QFA | ||
5 | PACCALIN Gabrielle | 2006 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:43.57 | 0.00 | 694 pts | QFA | ||
6 | DOUICHI Sofia | 2008 | FRA | VAULX-EN-VELIN NATATION | 00:44.06 | 0.00 | 674 pts | QFA | ||
7 | RAKI Maissa | 2006 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:44.58 | 0.00 | 652 pts | |||
8 | DECROIX Tissaya | 2008 | FRA | RILLIEUX NATATION | 00:45.07 | 0.00 | 633 pts | |||
9 | AHMED Farida | 2007 | EGY | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:45.21 | 0.00 | 627 pts | |||
10 | BOUGHANEMI Myriam | 2006 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:45.53 | 0.00 | 614 pts | |||
11 | S-VONGCHAN Diane | 2006 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:45.78 | 0.00 | 605 pts | |||
12 | PAGNI Alissa | 2007 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:45.88 | 0.00 | 601 pts | |||
50 Breaststroke Women - Prelims Juniors/Séniors : 14 ans et plus (Sunday 2 June 2019 - 12h20) | ||||||||||
1. | BAUMSTARK Lilou | 2003 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:34.38 | 1131 pts | q2 | RMEET | ||
2. | JORDAN Laetitia | 2005 | SUI | RED FISH NEUFCHATEL | 00:35.80 | 1056 pts | q1 | |||
3. | FORAY Manon | 2003 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:36.44 | 1024 pts | q2 | |||
4. | CHANAVAT GILLET Alicia | 1999 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:36.70 | 1010 pts | q1 | |||
5. | MURE Manon | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:36.86 | 1002 pts | q2 | |||
CAF - AUVERGNE-RHONE-ALPES / LYON | ||||||||||
6. | LEONARD Lis | 2005 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:37.04 | 993 pts | q1 | |||
7. | MANCA Marlene | 2004 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:37.22 | 984 pts | q2 | |||
8. | FLEURENT Zelie | 2001 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:37.69 | 961 pts | q1 | |||
9. | DEPORTE Coline | 2004 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:38.07 | 943 pts | q2 | |||
10. | FERRI Elsa | 2003 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:38.15 | 939 pts | q1 | |||
11. | GASSO Sofia | 2005 | ITA | RED FISH NEUFCHATEL | 00:38.52 | 921 pts | q2 | |||
12. | GRAND Mathilde | 2004 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:38.81 | 907 pts | q1 | |||
13. | BERNARD Camille | 2002 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:38.90 | 903 pts | ||||
14. | DAUTRAIX Faustine | 2005 | FRA | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:39.28 | 885 pts | ||||
15. | DELLAL Margaux | 2003 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:39.80 | 860 pts | ||||
16. | MARAULT Amandine | 2002 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:39.97 | 852 pts | ||||
17. | ROGER Amanda | 1978 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:40.13 | 845 pts | ||||
18. | DUCRET Amelie | 2004 | FRA | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:40.14 | 844 pts | ||||
19. | TODESCHINI Aurane | 2004 | SUI | RED FISH NEUFCHATEL | 00:40.36 | 834 pts | ||||
20. | RIBARDIERE Anna | 2005 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:40.39 | 833 pts | ||||
21. | PINQUE Thais | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:40.61 | 823 pts | ||||
22. | PESTRE Soa | 2003 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:40.95 | 808 pts | ||||
23. | MIR Lucie | 2005 | FRA | MACON NATATION | 00:41.88 | 766 pts | ||||
24. | TISSERAND Capucine | 2004 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:42.02 | 760 pts | ||||
25. | ZILBERBERG Julie | 2004 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:42.26 | 750 pts | ||||
26. | TCHOPP Emma | 2005 | SUI | RED FISH NEUFCHATEL | 00:42.60 | 735 pts | ||||
27. | TURC Eugénie | 2004 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:43.23 | 708 pts | ||||
28. | SEROUR Ambrine | 2005 | FRA | RILLIEUX NATATION | 00:44.38 | 660 pts | ||||
29. | THOMASSIN Rose | 2005 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:45.09 | 632 pts | ||||
30. | TRUFFET Marine | 2005 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:45.76 | 605 pts | ||||
31. | ROCH Maryline | 1978 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:46.44 | 579 pts | ||||
32. | CUNNAC Clémence | 2005 | FRA | RILLIEUX NATATION | 00:47.38 | 544 pts | ||||
33. | PRACHAY Sophie | 2004 | FRA | CN TARARE | 00:52.25 | 379 pts | ||||
34. | FAVIER Coline | 2004 | FRA | CN TARARE | 00:54.99 | 299 pts | ||||
35. | GRAFTIAUX Marie | 1995 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:55.92 | 274 pts | ||||
--- | LAVERNY Jahzara | 2004 | FRA | RILLIEUX NATATION | DEL |
--- | ||||
50 Breaststroke Women - Prelims Avenirs/Jeunes : 8-13 ans (Sunday 2 June 2019 - 11h59) | ||||||||||
1. | COLLADELLO Clara | 2006 | FRA | RILLIEUX NATATION | 00:37.94 | 949 pts | q2 | MPMEET | ||
2. | KIDD Francesca | 2006 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:40.02 | 850 pts | q1 | |||
3. | FARAH Mayssa | 2007 | FRA | VAULX-EN-VELIN NATATION | 00:42.96 | 720 pts | q2 | |||
4. | SCHMIED Chloe | 2006 | SUI | RED FISH NEUFCHATEL | 00:43.36 | 703 pts | q1 | |||
5. | PACCALIN Gabrielle | 2006 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:43.57 | 694 pts | q2 | |||
6. | DOUICHI Sofia | 2008 | FRA | VAULX-EN-VELIN NATATION | 00:44.06 | 674 pts | q1 | |||
7. | RAKI Maissa | 2006 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:44.58 | 652 pts | q2 | |||
8. | DECROIX Tissaya | 2008 | FRA | RILLIEUX NATATION | 00:45.07 | 633 pts | q1 | |||
9. | AHMED Farida | 2007 | EGY | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:45.21 | 627 pts | q2 | |||
10. | BOUGHANEMI Myriam | 2006 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:45.53 | 614 pts | q1 | |||
11. | S-VONGCHAN Diane | 2006 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:45.78 | 605 pts | q2 | |||
12. | PAGNI Alissa | 2007 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:45.88 | 601 pts | q1 | |||
13. | DONDELINGER Elisa | 2008 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:46.54 | 575 pts | ||||
14. | BOUWMEISTER Philine | 2007 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:46.70 | 569 pts | ||||
15. | MALEYSSON Ingrid | 2007 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:46.83 | 564 pts | ||||
16. | ARAKELIAN Frieda | 2006 | FRA | MACON NATATION | 00:47.22 | 550 pts | ||||
17. | KARAAGAC Léa | 2007 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:47.27 | 548 pts | ||||
17. | D'AGOSTO Pauline | 2007 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:47.27 | 548 pts | ||||
19. | TARDY-CHOLTON Jade | 2008 | FRA | AQUATIC CLUB FIDESIEN | 00:48.00 | 521 pts | ||||
20. | MARCHAND Mathilde | 2007 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:48.06 | 519 pts | ||||
21. | BADET Sarah | 2007 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:48.08 | 518 pts | ||||
22. | FOULON Brune | 2008 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:48.12 | 517 pts | ||||
23. | BEULLARD Soleane | 2008 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:48.14 | 516 pts | ||||
24. | GREGOIRE Lune | 2007 | FRA | MACON NATATION | 00:48.37 | 508 pts | ||||
25. | LASOLLE Elise | 2007 | FRA | RILLIEUX NATATION | 00:48.58 | 500 pts | ||||
26. | CONTER Anja | 2007 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:48.66 | 498 pts | ||||
27. | LASOLLE Amélie | 2006 | FRA | RILLIEUX NATATION | 00:48.86 | 490 pts | ||||
28. | PILAZ Tyfaine | 2007 | FRA | CN TARARE | 00:49.10 | 482 pts | ||||
29. | PEYRAT Emilie | 2006 | FRA | MACON NATATION | 00:49.60 | 465 pts | ||||
30. | BOUFROUKH Sofia | 2007 | FRA | VAULX-EN-VELIN NATATION | 00:49.69 | 462 pts | ||||
31. | LABLAG Ines | 2007 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:49.70 | 461 pts | ||||
32. | PALUSZAK Lison | 2008 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:49.92 | 454 pts | ||||
33. | THO BILLANDON Leonie | 2009 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:50.60 | 431 pts | ||||
34. | BOLOT Valentine | 2008 | FRA | VOSGES | 00:50.86 | 423 pts | ||||
35. | MOREIRA Clarisse | 2009 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:50.90 | 421 pts | ||||
36. | OLIVIER Lucie | 2009 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:50.98 | 419 pts | ||||
37. | FURRI Heloise | 2008 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:51.02 | 418 pts | ||||
38. | VITRANO Chiara | 2009 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:51.55 | 401 pts | ||||
39. | EXPOSITO Illona | 2008 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:51.56 | 400 pts | ||||
40. | BELLON Camille | 2008 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:51.86 | 391 pts | ||||
41. | LEULLIER Adele | 2007 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:52.88 | 359 pts | ||||
42. | HEINRICH Camille | 2008 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:53.27 | 348 pts | ||||
43. | ROUILLARD Emma | 2009 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:53.41 | 344 pts | ||||
44. | DONZEL Lucie | 2009 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:54.05 | 325 pts | ||||
45. | TATAH Lilwene | 2008 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:54.08 | 324 pts | ||||
46. | GRANGE Lou | 2007 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:54.32 | 317 pts | ||||
47. | CHERQI Imane | 2009 | FRA | VOSGES | 00:54.86 | 302 pts | ||||
48. | JOMIER Léane | 2008 | FRA | VOSGES | 00:55.02 | 298 pts | ||||
49. | GAUDET Line | 2011 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:55.14 | 295 pts | ||||
50. | BESSON Flavie | 2009 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:55.69 | 280 pts | ||||
51. | CONSTANTIN Sophia | 2009 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:55.82 | 277 pts | ||||
52. | CALZATI Elena | 2007 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:55.94 | 273 pts | ||||
53. | GAMELON Elise | 2009 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:56.26 | 265 pts | ||||
54. | ALONSO Anthea | 2009 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:56.36 | 262 pts | ||||
55. | DURET Clara | 2009 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:56.41 | 261 pts | ||||
56. | LE CALVEZ Jade | 2008 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:56.42 | 261 pts | ||||
57. | BOISSIER Enora | 2007 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:56.90 | 249 pts | ||||
58. | VUILLET Clementine | 2008 | FRA | RILLIEUX NATATION | 00:58.29 | 215 pts | ||||
59. | ARNOUX Lucie | 2010 | FRA | UJS LA MULATIÈRE NATATION | 00:58.34 | 214 pts | ||||
60. | DUBOC Manon | 2009 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:58.50 | 210 pts | ||||
61. | ELOI Cassandre | 2009 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:58.72 | 205 pts | ||||
62. | AISSAOUI Sarah | 2009 | FRA | VAULX-EN-VELIN NATATION | 00:59.20 | 195 pts | ||||
63. | GRAND Enola | 2010 | FRA | VOSGES | 00:59.60 | 186 pts | ||||
64. | VINCENT Elisa | 2009 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 01:00.04 | 176 pts | ||||
65. | ROCHE Elise | 2010 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 01:00.14 | 174 pts | ||||
66. | FRUMINET Lea | 2008 | FRA | VOSGES | 01:00.28 | 171 pts | ||||
67. | MAYLIE LAROSE Zoé | 2010 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 01:00.31 | 171 pts | ||||
68. | NAVARRO Jade | 2009 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 01:00.83 | 160 pts | ||||
69. | JALLALI Shaynez | 2009 | FRA | VAULX-EN-VELIN NATATION | 01:00.98 | 157 pts | ||||
70. | DOUICHI Jenna | 2010 | FRA | VAULX-EN-VELIN NATATION | 01:02.82 | 123 pts | ||||
71. | MOUTON Azelie | 2009 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 01:05.62 | 78 pts | ||||
72. | FRANCIOLI Maïssa | 2010 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 01:05.92 | 74 pts | ||||
73. | BOUGHANMI Shérazade | 2009 | FRA | VAULX-EN-VELIN NATATION | 01:06.95 | 61 pts | ||||
74. | GERARD Eleonore | 2011 | FRA | AQUATIC CLUB FIDESIEN | 01:07.03 | 60 pts | ||||
75. | KRACHE Sara | 2011 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 01:08.39 | 44 pts | ||||
76. | MOLINA LAURENT Alyssa | 2007 | FRA | CN TARARE | 01:13.30 | 8 pts | ||||
77. | ROQUES--CHAULANGES Emma | 2010 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 01:18.04 | 1 pts | ||||
78. | CHARBONNEL Calie | 2010 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 01:18.06 | 1 pts | ||||
--- | DUPRAT Sarah | 2008 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | HANNOUNE Farah | 2009 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | DNS |
--- | ||||
--- | MONNIER Louise | 2006 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | DNS |
--- |