50 Butterfly Men - Final A Messieurs 17 ans & plus : 17 ans et plus (Sunday 7 April 2019 - 17h06) | ||||||||||
1. | HOOGE Geoffrey | 1994 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:26.54 | 1117 pts | ||||
2. | PIERARD Geoffrey | 1998 | BEL | CN HUY | 00:27.15 | 1076 pts | ||||
3. | TRITTON Oliver | 2002 | GBR | MEDWAY ASA | 00:27.43 | 1058 pts | ||||
4. | POURCHEZ Aurelien | 2001 | FRA | A S LILLERS NATATION | 00:28.04 | 1019 pts | ||||
5. | MALAPERT Geoffrey | 1991 | FRA | ALBERT SPORT NATATION | 00:28.60 | 984 pts | ||||
6. | CONSTANT Jules | 2001 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:28.93 | 963 pts | ||||
50 Butterfly Men - Final A Messieurs 14-16 ans : 14-16 ans (Sunday 7 April 2019 - 17h03) | ||||||||||
1. | DEMAJ Valdrim | 2003 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:27.41 | 1059 pts | ||||
2. | MROZIK Oskar | 2003 | FRA | ALBERT SPORT NATATION | 00:28.85 | 968 pts | ||||
3. | MAGNIER Valentin | 2003 | FRA | ALBERT SPORT NATATION | 00:28.94 | 963 pts | ||||
4. | ANTUNES Lucas | 2004 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:29.48 | 930 pts | ||||
5. | BRAY Hugo | 2004 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:29.66 | 919 pts | ||||
6. | GUILBERT Robin | 2005 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:30.25 | 884 pts | ||||
50 Butterfly Men - Final A Messieurs 13 ans & moins : 6-13 ans (Sunday 7 April 2019 - 17h01) | ||||||||||
1. | GHYS Rémi | 2006 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:33.64 | 694 pts | ||||
2. | DUVAUCHELLE Hugo | 2007 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:33.87 | 682 pts | ||||
3. | MARIE Tom | 2006 | BEL | CN HUY | 00:33.96 | 678 pts | ||||
4. | ADAMS Jarred | 2006 | GBR | MEDWAY ASA | 00:33.98 | 677 pts | ||||
5. | RENARD Jules | 2008 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:34.90 | 630 pts | ||||
6. | BOROWSKI Brayan | 2007 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:35.53 | 599 pts | ||||
50 Butterfly Men - 1/2 Final Messieurs 17 ans & plus : 17 ans et plus (Sunday 7 April 2019 - 12h52) | ||||||||||
1 | HOOGE Geoffrey | 1994 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:27.49 | 1054 pts | QFA | |||
2 | PIERARD Geoffrey | 1998 | BEL | CN HUY | 00:27.65 | 1044 pts | QFA | |||
3 | TRITTON Oliver | 2002 | GBR | MEDWAY ASA | 00:27.80 | 1034 pts | QFA | |||
4 | POURCHEZ Aurelien | 2001 | FRA | A S LILLERS NATATION | 00:28.06 | 1018 pts | QFA | |||
5 | CONSTANT Jules | 2001 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:28.29 | 1003 pts | QFA | |||
6 | MALAPERT Geoffrey | 1991 | FRA | ALBERT SPORT NATATION | 00:28.30 | 1003 pts | QFA | |||
7 | MURATI Clément | 2001 | FRA | PONT-CHATEAU NATATION | 00:28.88 | 966 pts | ||||
8 | KARKOUR Rayan | 2002 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:29.32 | 939 pts | ||||
9 | LOOTEN Cyprien | 2001 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:29.59 | 923 pts | ||||
10 | GUILBERT Enzo | 2002 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:30.07 | 894 pts | ||||
11 | DUBOIS Erwan | 2001 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:33.68 | 692 pts | ||||
12 | MAES Matthéï | 1998 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:34.09 | 671 pts | ||||
50 Butterfly Men - 1/2 Final Messieurs 14-16 ans : 14-16 ans (Sunday 7 April 2019 - 12h48) | ||||||||||
1 | DEMAJ Valdrim | 2003 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:27.60 | 1047 pts | QFA | |||
2 | MROZIK Oskar | 2003 | FRA | ALBERT SPORT NATATION | 00:28.59 | 984 pts | QFA | |||
3 | MAGNIER Valentin | 2003 | FRA | ALBERT SPORT NATATION | 00:29.27 | 942 pts | QFA | |||
4 | BRAY Hugo | 2004 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:29.65 | 919 pts | QFA | |||
5 | ANTUNES Lucas | 2004 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:29.68 | 918 pts | QFA | |||
6 | GUILBERT Robin | 2005 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:29.87 | 906 pts | QFA | |||
7 | BAAR Joshua | 2004 | GBR | MEDWAY ASA | 00:30.06 | 895 pts | ||||
8 | GOURNAY Tom | 2004 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:30.45 | 872 pts | ||||
9 | ANDRIEU Mathéo | 2003 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:30.64 | 861 pts | ||||
10 | GEAR Ethan | 2003 | GBR | MEDWAY ASA | 00:31.21 | 828 pts | ||||
11 | BURROWS Matt | 2005 | GBR | MEDWAY ASA | 00:32.21 | 771 pts | ||||
12 | CHRUSCINSKI Adam | 2003 | GBR | MEDWAY ASA | 00:32.50 | 755 pts | ||||
50 Butterfly Men - 1/2 Final Messieurs 13 ans & moins : 6-13 ans (Sunday 7 April 2019 - 12h44) | ||||||||||
1 | MARIE Tom | 2006 | BEL | CN HUY | 00:33.71 | 691 pts | QFA | |||
2 | DUVAUCHELLE Hugo | 2007 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:33.85 | 683 pts | QFA | |||
3 | GHYS Rémi | 2006 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:34.01 | 675 pts | QFA | |||
4 | RENARD Jules | 2008 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:34.41 | 655 pts | QFA | |||
5 | ADAMS Jarred | 2006 | GBR | MEDWAY ASA | 00:35.11 | 619 pts | QFA | |||
6 | BOROWSKI Brayan | 2007 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:36.23 | 565 pts | QFA | |||
7 | ELVY Kieran | 2006 | GBR | MEDWAY ASA | 00:36.28 | 563 pts | ||||
8 | LORIDAN Ethan | 2006 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:36.31 | 561 pts | ||||
9 | HENEMAN Tom | 2007 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:38.47 | 464 pts | ||||
10 | LAVIGNASSE-DUBRULLE Baptiste | 2006 | FRA | ENC ACHICOURT | 00:38.61 | 458 pts | ||||
11 | RABIE Ilias | 2008 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:38.81 | 450 pts | ||||
12 | DUBREUCQ Raphaël | 2006 | FRA | ENC ACHICOURT | 00:39.10 | 438 pts | ||||
50 Butterfly Men - Prelims (Sunday 7 April 2019 - 11h08) | ||||||||||
1. | DEMAJ Valdrim | 2003 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:27.43 | 1058 pts | q2 | |||
2. | HOOGE Geoffrey | 1994 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:27.47 | 1056 pts | q2 | |||
3. | PIERARD Geoffrey | 1998 | BEL | CN HUY | 00:27.56 | 1050 pts | q1 | |||
4. | TRITTON Oliver | 2002 | GBR | MEDWAY ASA | 00:28.01 | 1021 pts | q2 | |||
5. | POURCHEZ Aurelien | 2001 | FRA | A S LILLERS NATATION | 00:28.15 | 1012 pts | q1 | |||
6. | MALAPERT Geoffrey | 1991 | FRA | ALBERT SPORT NATATION | 00:28.36 | 999 pts | q2 | |||
7. | CONSTANT Jules | 2001 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:28.53 | 988 pts | q1 | |||
8. | MROZIK Oskar | 2003 | FRA | ALBERT SPORT NATATION | 00:28.71 | 977 pts | q1 | |||
9. | MURATI Clément | 2001 | FRA | PONT-CHATEAU NATATION | 00:28.95 | 962 pts | q2 | |||
10. | DUBOIS Erwan | 2001 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:29.21 | 946 pts | q1 | |||
11. | KARKOUR Rayan | 2002 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:29.25 | 944 pts | q2 | |||
12. | MAGNIER Valentin | 2003 | FRA | ALBERT SPORT NATATION | 00:29.28 | 942 pts | q2 | |||
13. | LOOTEN Cyprien | 2001 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:29.52 | 927 pts | q1 | |||
14. | GUILBERT Enzo | 2002 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:29.74 | 914 pts | q2 | |||
15. | ANTUNES Lucas | 2004 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:29.92 | 903 pts | q1 | |||
16. | BRAY Hugo | 2004 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:29.98 | 900 pts | q2 | |||
17. | MICHAUX Vincent | 1975 | BEL | TRITONS LUMBRES | 00:30.03 | 897 pts | q1 | |||
18. | GOURNAY Tom | 2004 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:30.24 | 884 pts | q1 | |||
19. | GUILBERT Robin | 2005 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:30.30 | 881 pts | q1 | |||
19. | BAAR Joshua | 2004 | GBR | MEDWAY ASA | 00:30.30 | 881 pts | q2 | |||
21. | MAGNIER Arthur | 2001 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:30.37 | 876 pts | ||||
22. | ANDRIEU Mathéo | 2003 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:30.38 | 876 pts | q2 | |||
23. | MAES Matthéï | 1998 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:30.87 | 847 pts | ||||
24. | GAY Enzo | 2002 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:31.04 | 837 pts | ||||
25. | RINGOT Louis | 2001 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:31.40 | 817 pts | ||||
26. | GEAR Ethan | 2003 | GBR | MEDWAY ASA | 00:31.64 | 803 pts | q1 | |||
27. | BURROWS Matt | 2005 | GBR | MEDWAY ASA | 00:31.90 | 789 pts | q2 | |||
28. | FACHE Arthur | 2002 | FRA | PERONNE NATATION | 00:32.00 | 783 pts | ||||
29. | SCHOONAERT Antoine | 2001 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:32.11 | 777 pts | ||||
30. | CHRUSCINSKI Adam | 2003 | GBR | MEDWAY ASA | 00:32.21 | 771 pts | q1 | |||
31. | MAGNIER Thomas | 2005 | FRA | ALBERT SPORT NATATION | 00:32.24 | 770 pts | ||||
32. | DICKINSON Samuel | 2004 | GBR | MEDWAY ASA | 00:32.89 | 734 pts | ||||
33. | GRAY Edward | 2003 | GBR | MEDWAY ASA | 00:33.24 | 716 pts | ||||
34. | SIMON Florian | 2001 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:33.35 | 710 pts | ||||
35. | DELESTREE Julien | 1988 | FRA | CN HUY | 00:33.56 | 699 pts | ||||
36. | DUVAUCHELLE Hugo | 2007 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:33.71 | 691 pts | q2 | |||
37. | GHYS Rémi | 2006 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:34.12 | 669 pts | q1 | |||
38. | WERBROUCK Luka | 2004 | FRA | ALBERT SPORT NATATION | 00:34.23 | 664 pts | ||||
39. | MARIE Tom | 2006 | BEL | CN HUY | 00:34.35 | 658 pts | q2 | |||
40. | TALLEUX Maxime | 2003 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:34.47 | 652 pts | ||||
41. | LEMAIRE Axel | 2003 | FRA | A S LILLERS NATATION | 00:34.86 | 632 pts | ||||
42. | DEBROY Donatien | 2004 | FRA | PERONNE NATATION | 00:34.94 | 628 pts | ||||
43. | LECOMTE Philippe | 1963 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:35.20 | 615 pts | ||||
44. | BOROWSKI Brayan | 2007 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:35.49 | 601 pts | q1 | |||
45. | RENARD Jules | 2008 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:35.64 | 594 pts | q2 | |||
46. | RUIN Evann | 2005 | FRA | PERONNE NATATION | 00:36.23 | 565 pts | ||||
47. | MARIAGE Hubert | 2004 | BEL | POLO ROUGE TOURNAI | 00:36.50 | 553 pts | ||||
48. | ADAMS Jarred | 2006 | GBR | MEDWAY ASA | 00:37.10 | 525 pts | q1 | |||
49. | LORIDAN Ethan | 2006 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:37.48 | 508 pts | q2 | |||
50. | DUBOIS Pierre | 2002 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:37.50 | 507 pts | ||||
51. | ELVY Kieran | 2006 | GBR | MEDWAY ASA | 00:37.85 | 491 pts | q1 | |||
52. | CHAVAUDRA Matéo | 2005 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:38.06 | 482 pts | ||||
53. | LONG James | 2004 | GBR | MEDWAY ASA | 00:38.19 | 476 pts | ||||
54. | WOJCIECHOWSKI Mathys | 2002 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:38.32 | 471 pts | ||||
55. | DELALEAU Louis | 2002 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:38.36 | 469 pts | ||||
56. | PIETTE Sacha | 2005 | FRA | ENC ACHICOURT | 00:38.43 | 466 pts | ||||
57. | HENEMAN Tom | 2007 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:38.49 | 463 pts | q2 | |||
58. | RABIE Ilias | 2008 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:38.57 | 460 pts | q1 | |||
59. | DOVERGNE Louis | 2005 | FRA | PERONNE NATATION | 00:38.81 | 450 pts | ||||
60. | LAVIGNASSE-DUBRULLE Baptiste | 2006 | FRA | ENC ACHICOURT | 00:39.23 | 432 pts | q2 | |||
61. | DUBREUCQ Raphaël | 2006 | FRA | ENC ACHICOURT | 00:39.27 | 431 pts | q1 | |||
62. | BAILLY Noa | 2004 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:39.57 | 418 pts | ||||
63. | DOLMAN Freddie | 2005 | GBR | MEDWAY ASA | 00:39.76 | 411 pts | ||||
64. | BONNEROT Flavien | 2004 | FRA | PERONNE NATATION | 00:40.06 | 399 pts | ||||
65. | PETITDIDIER Gabriel | 2006 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:40.16 | 395 pts | ||||
66. | DEGREMONT Baptiste | 2006 | FRA | PERONNE NATATION | 00:40.29 | 390 pts | ||||
67. | DECROCK Noah | 2007 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:40.55 | 379 pts | ||||
68. | ANQUEZ Erwan | 2004 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:40.97 | 363 pts | ||||
69. | BAILLY Séraphin | 2008 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:41.11 | 358 pts | ||||
70. | BONDAR Andrei | 2007 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:41.20 | 355 pts | ||||
71. | PETITFRÈRE Théo | 2008 | FRA | ENC ACHICOURT | 00:41.37 | 348 pts | ||||
72. | ADOLPHE Maxime | 2005 | FRA | PERONNE NATATION | 00:41.45 | 345 pts | ||||
73. | CAFFIER Nathan | 2008 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:41.53 | 342 pts | ||||
74. | GUILLEMANT Noa | 2005 | FRA | ENC ACHICOURT | 00:41.79 | 333 pts | ||||
75. | FRANCOIS Simon | 2008 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:42.41 | 311 pts | ||||
76. | DEBROUCKER Conrad | 2006 | FRA | PERONNE NATATION | 00:43.21 | 283 pts | ||||
77. | MARIAGE Eliott | 2005 | BEL | POLO ROUGE TOURNAI | 00:43.50 | 274 pts | ||||
78. | BAGHDASARYAN Gevorg | 2008 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:45.34 | 216 pts | ||||
79. | STEVENART Julien | 2005 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:45.65 | 207 pts | ||||
80. | BALIN-FERET Raphaël | 2008 | FRA | ENC ACHICOURT | 00:46.40 | 187 pts | ||||
81. | BAYARD Marius | 2005 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:46.76 | 177 pts | ||||
82. | DRYEPONDT Simon | 2009 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:47.88 | 148 pts | ||||
83. | RAMET Louis | 2006 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:48.57 | 132 pts | ||||
84. | DESBONNETS Marius | 2008 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:49.15 | 119 pts | ||||
85. | LEBRUN Lucas | 2007 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:51.30 | 77 pts | ||||
86. | WATTEBLED Axel | 2006 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:51.35 | 76 pts | ||||
87. | LAVOINE Hugo | 2007 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:52.55 | 57 pts | ||||
88. | EL MARGOUM Hatim | 2007 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:52.63 | 56 pts | ||||
89. | RENARD Tom | 2011 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:53.09 | 49 pts | ||||
90. | SAILLY Mathis | 2009 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:56.36 | 14 pts | ||||
91. | DUHANEZ Eliott | 2009 | FRA | TRITONS LUMBRES | 01:01.37 | 1 pts | ||||
92. | HOLLAND Noha | 2007 | FRA | TRITONS LUMBRES | 01:01.80 | 1 pts | ||||
93. | LORIDAN Pierre | 2009 | FRA | GRAVELINES NATATION | 01:04.87 | 1 pts | ||||
--- | WATTEBLED Gauthier | 2005 | FRA | GRAVELINES NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | MERLIER Léo | 2007 | FRA | TRITONS LUMBRES | DNS dec |
--- | ||||
--- | LIETARD Louis-David | 2008 | FRA | ENC ACHICOURT | DNS dec |
--- | ||||
--- | DE BEIR Antoine | 2007 | FRA | GRAVELINES NATATION | DNS |
--- | ||||
--- | THENARD DUVIVIER Bastien | 2008 | FRA | GRAVELINES NATATION | DSQ |
--- | ||||
--- | THELY-LELEU Nathan | 2008 | FRA | GRAVELINES NATATION | DSQ |
--- |