50 Breaststroke Women - Final A JUNIORS 3 & + : 16 ans et plus (Saturday 8 June 2019 - 17h48) | ||||||||||
1. | LINDAUER Emma | 2003 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:34.28 | 1136 pts | ||||
2. | AUBRY Alice | 1997 | FRA | SN METZ | 00:34.59 | 1120 pts | ||||
3. | BASTIEN Lola | 2002 | FRA | SN METZ | 00:34.65 | 1116 pts | ||||
4. | DEVILLARD Léna | 2001 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:35.03 | 1096 pts | ||||
5. | LIESCH Sarina | 2003 | SUI | RZW | 00:35.91 | 1051 pts | ||||
6. | MENNESSON Juliette | 2002 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:36.06 | 1043 pts | ||||
7. | BERTRAND Laureane | 2002 | FRA | CN VOUZIERS | 00:36.43 | 1024 pts | ||||
8. | BOUBET Celya | 2002 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:36.55 | 1018 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final B JUNIORS 1 & 2 : 14-15 ans (Saturday 8 June 2019 - 17h46) | ||||||||||
1. | PETRUZZI Lucie | 2004 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:35.10 | 1093 pts | ||||
2. | MUSSER Lea | 2005 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:35.34 | 1080 pts | ||||
3. | MICHAUT Elysa | 2004 | FRA | SNS EPERNAY | 00:35.39 | 1078 pts | ||||
4. | BURKOLTER Caecilie | 2004 | SUI | RZW | 00:36.14 | 1039 pts | ||||
5. | BROZYNA Caroline | 2005 | POL | CN DES COMMUNES DE L'ATTICHOIS | 00:36.18 | 1037 pts | ||||
6. | HAUTAUFAAO Zoe | 2005 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:36.77 | 1007 pts | ||||
7. | MORGENROTH Zoé | 2005 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:37.37 | 977 pts | ||||
8. | MESSé Jade | 2005 | FRA | ESPADON VÉLIZY-VILLACOUBLAY | 00:37.53 | 969 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final C JEUNES : 11-13 ans (Saturday 8 June 2019 - 17h44) | ||||||||||
1. | LOMBARDO Chloé | 2008 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:36.02 | 1045 pts | ||||
2. | MELIS Daphné | 2006 | FRA | BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ | 00:36.40 | 1026 pts | ||||
3. | MARINO Carla | 2007 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:37.54 | 969 pts | ||||
4. | WERHANN Solyne | 2007 | FRA | SN METZ | 00:38.41 | 926 pts | ||||
5. | BARRUEL Justine | 2006 | FRA | SA VERDUN | 00:39.27 | 885 pts | ||||
6. | PITZER Julia | 2007 | SUI | RZW | 00:39.79 | 861 pts | ||||
7. | BOUSQUIE Chloé | 2006 | FRA | ESSONNE | 00:39.90 | 856 pts | ||||
8. | ESTEVE Juliette | 2007 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:40.40 | 833 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Prelims (Saturday 8 June 2019 - 08h30) | ||||||||||
1. | LINDAUER Emma | 2003 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:34.46 | 1127 pts | QFA | |||
2. | BASTIEN Lola | 2002 | FRA | SN METZ | 00:35.03 | 1096 pts | QFA | |||
3. | AUBRY Alice | 1997 | FRA | SN METZ | 00:35.52 | 1071 pts | QFA | |||
4. | DEVILLARD Léna | 2001 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:35.59 | 1067 pts | QFA | |||
5. | MUSSER Lea | 2005 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:35.64 | 1065 pts | QFB | |||
6. | PETRUZZI Lucie | 2004 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:35.65 | 1064 pts | QFB | |||
7. | LIESCH Sarina | 2003 | SUI | RZW | 00:35.99 | 1047 pts | QFA | |||
8. | MICHAUT Elysa | 2004 | FRA | SNS EPERNAY | 00:36.14 | 1039 pts | QFB | |||
9. | BERTRAND Laureane | 2002 | FRA | CN VOUZIERS | 00:36.33 | 1029 pts | QFA | |||
10. | BOUBET Celya | 2002 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:36.36 | 1028 pts | QFA | |||
11. | MENNESSON Juliette | 2002 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:36.60 | 1015 pts | QFA | |||
12. | BROZYNA Caroline | 2005 | POL | CN DES COMMUNES DE L'ATTICHOIS | 00:36.78 | 1006 pts | QFB | |||
13. | LOMBARDO Chloé | 2008 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:36.90 | 1000 pts | QFC | |||
14. | THIEBAUT Lucie | 2003 | FRA | ASPTT NANCY | 00:36.91 | 1000 pts | ||||
15. | SAVOYE Lilou | 2003 | FRA | BEAUVAISIS AQUATIC CLUB | 00:36.95 | 998 pts | ||||
16. | BURKOLTER Caecilie | 2004 | SUI | RZW | 00:37.01 | 995 pts | QFB | |||
17. | CATAYEE-BELINY Britany | 2002 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:37.03 | 994 pts | ||||
18. | BIGOT Mélanie | 2001 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:37.05 | 993 pts | ||||
19. | MORGENROTH Zoé | 2005 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:37.22 | 984 pts | QFB | |||
20. | KELLER Kim | 2001 | SUI | RZW | 00:37.23 | 984 pts | ||||
21. | LAUNETTE Léonie | 2000 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:37.42 | 974 pts | ||||
22. | BONTEMPS Laura | 2002 | FRA | ASPTT NANCY | 00:37.57 | 967 pts | ||||
23. | HAUTAUFAAO Zoe | 2005 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:37.60 | 966 pts | QFB | |||
24. | MELIS Daphné | 2006 | FRA | BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ | 00:37.66 | 963 pts | QFC | |||
25. | MARINO Carla | 2007 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:37.68 | 962 pts | QFC | |||
26. | MESSé Jade | 2005 | FRA | ESPADON VÉLIZY-VILLACOUBLAY | 00:37.70 | 961 pts | QFB | |||
27. | KELLER Nina | 2005 | SUI | RZW | 00:38.18 | 937 pts | ||||
28. | SOURDET Lara | 2004 | FRA | SNS EPERNAY | 00:38.45 | 924 pts | ||||
29. | WERHANN Solyne | 2007 | FRA | SN METZ | 00:38.71 | 912 pts | QFC | |||
30. | NOLAN Elizabeth | 2005 | FRA | CN DES COMMUNES DE L'ATTICHOIS | 00:39.09 | 894 pts | ||||
31. | GUARNACCIA Soledad | 2003 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:39.36 | 881 pts | ||||
32. | DEVILLARD Line | 2003 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:39.55 | 872 pts | ||||
33. | LECHAT Maxine | 2002 | FRA | CS MEGÈVE NATATION | 00:39.59 | 870 pts | ||||
34. | BARRUEL Justine | 2006 | FRA | SA VERDUN | 00:39.63 | 868 pts | QFC | |||
35. | KAUTZ Manon | 1997 | FRA | NC DU TERRITOIRE DE LUNEVILLE A BACCARAT | 00:39.83 | 859 pts | ||||
36. | PITZER Julia | 2007 | SUI | RZW | 00:40.57 | 825 pts | QFC | |||
36. | ESTEVE Juliette | 2007 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:40.57 | 825 pts | QFC | |||
38. | HUET Lana | 2005 | FRA | SNS EPERNAY | 00:40.58 | 824 pts | ||||
39. | VINCKEL Mélanie | 2005 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:40.85 | 812 pts | ||||
39. | SCHILLINGER Clara | 2005 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:40.85 | 812 pts | ||||
41. | NIEDZWIEDZ Maëlys | 2005 | FRA | NC DU TERRITOIRE DE LUNEVILLE A BACCARAT | 00:40.88 | 811 pts | ||||
42. | ADAMSKI Lucie | 2005 | FRA | SN METZ | 00:40.96 | 807 pts | ||||
43. | BOUSQUIE Chloé | 2006 | FRA | ESSONNE | 00:41.05 | 803 pts | QFC | |||
44. | BUSCHE Margaux | 2003 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:41.49 | 783 pts | ||||
45. | GEISEL Louise | 2007 | FRA | US TOUL | 00:41.51 | 783 pts | ||||
46. | GERVASONI Léane | 2005 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:41.58 | 779 pts | ||||
47. | BONEL Ninon | 2007 | FRA | ESSONNE | 00:41.63 | 777 pts | ||||
48. | KIEFFEL Ines | 2007 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:41.70 | 774 pts | ||||
49. | STEMART Jeanne | 2000 | FRA | SN METZ | 00:41.91 | 765 pts | ||||
50. | AYAV Julie | 2003 | FRA | ASPTT NANCY | 00:41.97 | 762 pts | ||||
51. | PASTRE Ornella | 2006 | FRA | ESSONNE | 00:42.38 | 744 pts | ||||
52. | MEYER Salomé | 2006 | FRA | CN COMMERCY | 00:42.46 | 741 pts | ||||
53. | ZAITER Meissa | 2006 | FRA | TCN CHAMPIGNEULLES | 00:42.70 | 731 pts | ||||
54. | WIRTZ Emilie | 2007 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:43.20 | 709 pts | ||||
55. | SOEDER Perrine | 2002 | FRA | SARREBOURG NATATION | 00:43.26 | 707 pts | ||||
56. | VAUDOIS Chloé | 1998 | FRA | SN METZ | 00:43.38 | 702 pts | ||||
57. | RUELLE Sanae | 2007 | FRA | ASPTT NANCY | 00:44.18 | 669 pts | ||||
58. | BOTTEON Liv | 2007 | FRA | ANNEMASSE NATATION | 00:44.36 | 661 pts | ||||
59. | LANG Gwendoline | 2007 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:45.03 | 634 pts | ||||
60. | AMBERT Ilona | 2006 | FRA | ENTENTE DELLE ETUEFFONT N 99 | 00:45.21 | 627 pts | ||||
61. | AYAV Leonie | 2007 | FRA | ASPTT NANCY | 00:45.39 | 620 pts | ||||
--- | BRUNSTEIN Enora | 2004 | FRA | ASPTT NANCY | DNS dec |
--- |