50 Breaststroke Men - Final A (Sunday 9 June 2019 - 19h31) | ||||||||||
1. | SCHAEFER Clément | 1998 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE | 00:29.98 | 1147 pts | ||||
2. | GOUDENECHE Pierre | 1998 | FRA | UNION ST-BRUNO BORDEAUX | 00:30.44 | 1122 pts | ||||
3. | JOLLY Quentin | 1998 | FRA | UNION ST-BRUNO BORDEAUX | 00:30.76 | 1105 pts | ||||
4. | LARDIN Grégoire | 2002 | FRA | BIARRITZ OLYMPIQUE | 00:31.25 | 1080 pts | ||||
5. | ATTENOT Corentin | 2004 | FRA | SPN POITIERS | 00:31.40 | 1072 pts | ||||
6. | CANU Lorris | 2000 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE | 00:31.45 | 1070 pts | ||||
7. | MARRY Léo | 2001 | FRA | AS LIBOURNE NATATION | 00:31.81 | 1051 pts | ||||
8. | BOULANGER Illan | 2003 | FRA | DAUPHINS SECTION PALOISE | 00:32.46 | 1018 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final B (Sunday 9 June 2019 - 19h29) | ||||||||||
1. | DEMARVILLE Alexis | 1997 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:32.23 | 1030 pts | ||||
2. | POUGET Esteban | 2000 | FRA | AS LIBOURNE NATATION | 00:32.32 | 1025 pts | ||||
3. | BONADEO Matthis | 2001 | FRA | SU AGEN | 00:32.72 | 1005 pts | ||||
4. | COURCELLE Titouan | 1996 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:33.16 | 983 pts | ||||
5. | BRUGEILLE Arnaud | 2000 | FRA | DAUPHINS AIXE-SUR-VIENNE | 00:33.25 | 979 pts | ||||
6. | CHIRLE Baptiste | 2003 | FRA | STADE MONTOIS NATATION | 00:33.46 | 969 pts | ||||
7. | DULHOSTE Oihan | 2002 | FRA | AQUA LONS BARRACUDAS | 00:33.65 | 959 pts | ||||
8. | LABIDI Sabri | 2002 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SAINTES | 00:33.92 | 946 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final C Jeunes/Juniors 1 : 12-15 ans (Sunday 9 June 2019 - 19h27) | ||||||||||
1. | LARQUIER Amaury | 2004 | FRA | DAUPHINS SECTION PALOISE | 00:33.53 | 965 pts | ||||
2. | LECONTE Baptiste | 2004 | FRA | ASCPA PESSAC NATATION | 00:34.13 | 936 pts | ||||
3. | HAY Adrien | 2004 | FRA | SN PARTHENAY | 00:34.67 | 910 pts | ||||
4. | DENAIS-HIRIART Baptiste | 2004 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:34.73 | 907 pts | ||||
5. | CAMANES Noe | 2004 | FRA | AS ST-MÉDARD-EN-JALLES | 00:34.85 | 902 pts | ||||
6. | DARRAMBIDE Théo | 2004 | FRA | BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS | 00:35.03 | 893 pts | ||||
7. | ROMERO Ludovic | 2004 | FRA | CN GUÉRET | 00:35.11 | 890 pts | ||||
8. | MERLAND Maël | 2004 | FRA | CN VILLENEUVE-SUR-LOT | 00:35.79 | 858 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Prelims (Saturday 8 June 2019 - 18h21) | ||||||||||
1. | SCHAEFER Clément | 1998 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE | 00:30.02 | 1144 pts | QFA | |||
2. | GOUDENECHE Pierre | 1998 | FRA | UNION ST-BRUNO BORDEAUX | 00:30.47 | 1121 pts | QFA | |||
3. | JOLLY Quentin | 1998 | FRA | UNION ST-BRUNO BORDEAUX | 00:30.91 | 1098 pts | QFA | |||
4. | ATTENOT Corentin | 2004 | FRA | SPN POITIERS | 00:31.52 | 1066 pts | QFA | |||
5. | CANU Lorris | 2000 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE | 00:31.85 | 1049 pts | QFA | |||
6. | MARRY Léo | 2001 | FRA | AS LIBOURNE NATATION | 00:31.87 | 1048 pts | QFA | |||
7. | BOULANGER Illan | 2003 | FRA | DAUPHINS SECTION PALOISE | 00:32.05 | 1039 pts | QFA | |||
8. | LARDIN Grégoire | 2002 | FRA | BIARRITZ OLYMPIQUE | 00:32.06 | 1038 pts | QFA | |||
9. | BONADEO Matthis | 2001 | FRA | SU AGEN | 00:32.08 | 1037 pts | QFB | |||
10. | DEMARVILLE Alexis | 1997 | FRA | GIRONDINS BORDEAUX | 00:32.20 | 1031 pts | QFB | |||
11. | POUGET Esteban | 2000 | FRA | AS LIBOURNE NATATION | 00:32.21 | 1031 pts | QFB | |||
12. | BRUGEILLE Arnaud | 2000 | FRA | DAUPHINS AIXE-SUR-VIENNE | 00:32.89 | 997 pts | QFB | |||
13. | COURCELLE Titouan | 1996 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:33.12 | 985 pts | QFB | |||
14. | CHIRLE Baptiste | 2003 | FRA | STADE MONTOIS NATATION | 00:33.38 | 973 pts | QFB | |||
15. | LABIDI Sabri | 2002 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SAINTES | 00:33.46 | 969 pts | QFB | |||
16. | DULHOSTE Oihan | 2002 | FRA | AQUA LONS BARRACUDAS | 00:33.48 | 968 pts | QFB | |||
17. | LECLERC DEMESSINE Ronan | 2003 | FRA | C.S.A.D-CHATELLERAULT | 00:33.51 | 966 pts | ||||
18. | LARQUIER Amaury | 2004 | FRA | DAUPHINS SECTION PALOISE | 00:33.60 | 962 pts | QFC | |||
19. | DAVID Paco | 2003 | FRA | UNION ST-BRUNO BORDEAUX | 00:33.67 | 958 pts | ||||
20. | FERDONNET Melvin | 2002 | FRA | DAUPHINS CHÂTELLERAULT | 00:33.70 | 957 pts | ||||
21. | LECONTE Baptiste | 2004 | FRA | ASCPA PESSAC NATATION | 00:33.75 | 955 pts | QFC | |||
22. | LESPY Mathis | 2002 | FRA | AS LIBOURNE NATATION | 00:33.87 | 949 pts | ||||
23. | BERGES Etienne | 2003 | FRA | ASCPA PESSAC NATATION | 00:34.01 | 942 pts | ||||
24. | SOUBIRAN Aurélien | 2003 | FRA | CN VILLENEUVE-SUR-LOT | 00:34.24 | 931 pts | ||||
25. | BRUGEILLE Matthieu | 1998 | FRA | DAUPHINS AIXE-SUR-VIENNE | 00:34.34 | 926 pts | ||||
26. | DENAIS-HIRIART Baptiste | 2004 | FRA | MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT | 00:34.47 | 920 pts | QFC | |||
27. | CAMANES Noe | 2004 | FRA | AS ST-MÉDARD-EN-JALLES | 00:34.61 | 913 pts | QFC | |||
28. | DA SILVA Léo | 2003 | FRA | AS LA TESTE | 00:34.63 | 912 pts | ||||
29. | HAY Adrien | 2004 | FRA | SN PARTHENAY | 00:34.76 | 906 pts | QFC | |||
30. | DARRAMBIDE Théo | 2004 | FRA | BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS | 00:34.94 | 898 pts | QFC | |||
31. | MARGERIDOU Luka | 2002 | FRA | STADE MONTOIS NATATION | 00:35.09 | 890 pts | ||||
31. | ARDÈS Siméon | 2002 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SAINTES | 00:35.09 | 890 pts | ||||
33. | MERLAND Maël | 2004 | FRA | CN VILLENEUVE-SUR-LOT | 00:35.27 | 882 pts | QFC | |||
34. | ROMERO Ludovic | 2004 | FRA | CN GUÉRET | 00:35.33 | 879 pts | QFC | |||
35. | CESAT Oier | 2003 | FRA | A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE | 00:35.50 | 871 pts | ||||
36. | FAVREAU Julien | 2004 | FRA | CN BISCARROSSE | 00:35.54 | 869 pts | ||||
37. | NEAU Arthur | 2003 | FRA | CAPO LIMOGES NATATION | 00:35.56 | 869 pts | ||||
38. | RICHARD Tony | 1998 | FRA | VAL DE L'EYRE NATATION | 00:35.57 | 868 pts | ||||
39. | LEPRINCE Antoine | 2004 | FRA | CN NIORT | 00:35.58 | 868 pts | ||||
40. | HOLLE Louis | 2004 | FRA | CN NIORT | 00:35.66 | 864 pts | ||||
41. | CONCHEZ Baptiste | 2004 | FRA | AQUA LONS BARRACUDAS | 00:35.85 | 855 pts | ||||
42. | MOUQUOT Antoine | 2003 | FRA | AS ST-MÉDARD-EN-JALLES | 00:35.91 | 852 pts | ||||
43. | CIRES Thibaut | 2002 | FRA | AS ST-MÉDARD-EN-JALLES | 00:36.18 | 840 pts | ||||
44. | ROBIN Guillaume | 2002 | FRA | DAUPHINS ST-PIERRE-DU-MONT | 00:36.21 | 839 pts | ||||
45. | RAZAFINDRAZAKA José | 2003 | FRA | CERCLE NAG. BOCAGE BRESSUIRAIS | 00:36.26 | 836 pts | ||||
46. | LE CHEVILLER Maël | 2004 | FRA | SN PARTHENAY | 00:36.32 | 834 pts | ||||
47. | GIGOUNOUX Théo | 2002 | FRA | CN VILLENEUVE-SUR-LOT | 00:36.57 | 822 pts | ||||
48. | BOUKHARI Yanis | 2003 | FRA | CN VILLENEUVE-SUR-LOT | 00:36.62 | 820 pts | ||||
49. | DUPONT Baptiste | 2004 | FRA | AS ST-MÉDARD-EN-JALLES | 00:36.69 | 817 pts | ||||
50. | MADIER Louis | 2003 | FRA | CS MELLE | 00:36.80 | 812 pts | ||||
51. | BRISSET Thomas | 2004 | FRA | CN NIORT | 00:37.20 | 794 pts | ||||
52. | CUILHÉ Lucas | 2004 | FRA | SU AGEN | 00:37.26 | 791 pts | ||||
53. | COULBAULT Hugo | 2004 | FRA | AS AMBARÈS | 00:37.27 | 791 pts | ||||
--- | LECA Pierre | 2004 | FRA | AS LIBOURNE NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | DEMARBRE Matthieu | 2003 | FRA | US LE BOUSCAT | DNS dec |
--- |