100 Butterfly Men - Prelims C8 : 60 - 64 ans (Saturday 18 May 2019 - 16h32) | ||||||||||
1. | SCHWING Patrick | 1958 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 01:27.45 | 781 pts | ||||
2. | PIERDET Françis | 1957 | FRA | PROVINS NATATION | 01:58.69 | 285 pts | ||||
3. | KECK Jacques | 1957 | FRA | CN VAL MAUBUEE | 02:01.93 | 247 pts | ||||
100 Butterfly Men - Prelims C7 : 55 - 59 ans (Saturday 18 May 2019 - 16h32) | ||||||||||
1. | BOCQUILLON Philippe | 1962 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 01:15.46 | 918 pts | ||||
2. | COUTURIER Jean-Louis | 1964 | FRA | AQUA VALLÉE-DE-CHEVREUSE | 01:23.14 | 750 pts | ||||
3. | DELEFORTERIE Didier | 1962 | FRA | ES NANTERRE | 01:38.07 | 472 pts | ||||
4. | BONUCCELLI Renaud | 1960 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 01:47.74 | 326 pts | ||||
100 Butterfly Men - Prelims C6 : 50 - 54 ans (Saturday 18 May 2019 - 16h32) | ||||||||||
1. | KABICHE Laurent | 1967 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 01:09.87 | 964 pts | ||||
2. | CHALENDAR Lionel | 1967 | FRA | ES NANTERRE | 01:10.67 | 944 pts | ||||
3. | REUGE Stephan | 1966 | FRA | SN MONTGERON | 01:20.65 | 715 pts | ||||
4. | KNODEL Dominique | 1965 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 01:22.95 | 667 pts | ||||
100 Butterfly Men - Prelims C4 : 40 - 44 ans (Saturday 18 May 2019 - 16h32) | ||||||||||
1. | LELOURD Olivier | 1978 | FRA | PROVINS NATATION | 01:08.37 | 899 pts | ||||
2. | BONELLI Jonathan | 1975 | FRA | ES NANTERRE | 01:22.97 | 566 pts | ||||
--- | SCHUSTER Silvere | 1979 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | DNS dec |
--- | ||||
--- | SANTOS Patrick | 1979 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | DNS dec |
--- | ||||
100 Butterfly Men - Prelims C3 : 35 - 39 ans (Saturday 18 May 2019 - 16h32) | ||||||||||
1. | BONNEAU Lénaïc | 1980 | FRA | USM MALAKOFF | 01:17.18 | 669 pts | ||||
2. | DURAND David | 1982 | FRA | ETAMPES NATATION | 01:27.20 | 465 pts | ||||
100 Butterfly Men - Prelims C2 : 30 - 34 ans (Saturday 18 May 2019 - 16h32) | ||||||||||
--- | LE PAPE Yohann | 1988 | FRA | ES VITRY | DNS |
--- | ||||
100 Butterfly Men - Prelims C1 : 25 - 29 ans (Saturday 18 May 2019 - 16h32) | ||||||||||
1. | LOPEZ Thomas | 1990 | FRA | AC VILLEPINTE | 01:05.72 | 940 pts | ||||
2. | BERCHOUCHI Alexandre | 1994 | FRA | PARIS AQUATIQUE | 01:14.79 | 716 pts | ||||
3. | FERRONI Bruno | 1993 | FRA | USMA-ST-OUEN | 01:26.43 | 473 pts |