50 Freestyle Women - Final A Juniors 2 /séniors : 16 ans et plus (Sunday 20 October 2019 - 16h58) | ||||||||||
1. | THOMAS Maud | 2003 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:29.06 | 0.00 | 1014 pts | |||
2. | POCHIC Caitlin | 2003 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:30.44 | 0.00 | 924 pts | |||
3. | LEHN Romane | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:30.66 | 0.00 | 910 pts | |||
4. | GOURHANT Alexandra | 2003 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 00:30.96 | 0.00 | 891 pts | |||
5. | MOYOU Elsa | 2001 | FRA | CN MORLAIX | 00:32.04 | 0.00 | 824 pts | |||
50 Freestyle Women - Final A Juniors 1 : 14-15 ans (Sunday 20 October 2019 - 16h54) | ||||||||||
1. | BUANNIC-GUIRRIEC Louise | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:30.00 | 0.00 | 952 pts | |||
2. | LAUREC Annette | 2005 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:30.38 | 0.00 | 928 pts | |||
3. | PERAN Ambre | 2005 | FRA | CN MORLAIX | 00:31.17 | 0.00 | 877 pts | |||
4. | BERNARD Camille | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.50 | 0.00 | 857 pts | |||
5. | DESPINASSE Clemence | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.75 | 0.00 | 841 pts | |||
50 Freestyle Women - Final A Jeunes : 11-13 ans (Sunday 20 October 2019 - 16h49) | ||||||||||
1. | PLOQUIN KEROUREDAN Anna | 2008 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:32.21 | 0.00 | 813 pts | |||
2. | BOUVIER Azheline | 2007 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:33.22 | 0.00 | 754 pts | |||
3. | HASCOET Faustine | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:33.90 | 0.00 | 715 pts | |||
4. | LABHINI Romane | 2007 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:34.62 | 0.00 | 675 pts | |||
--- | COLANGELO Eleanore | 2007 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | DNS dec |
--- | ||||
50 Freestyle Women - Final B Juniors 2 /séniors : 16 ans et plus (Sunday 20 October 2019 - 16h56) | ||||||||||
1. | JEGARD Morgane | 2004 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:31.50 | 0.00 | 857 pts | |||
2. | PAUGAM Léa | 2004 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.94 | 0.00 | 830 pts | |||
3. | VIGOUROUX Laura | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:31.95 | 0.00 | 829 pts | |||
4. | MERCIER Océane | 2002 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 00:32.21 | 0.00 | 813 pts | |||
5. | FLAO Klervi | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:32.83 | 0.00 | 777 pts | |||
50 Freestyle Women - Final B Juniors 1 : 14-15 ans (Sunday 20 October 2019 - 16h52) | ||||||||||
1. | SIMON Romy | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.91 | 0.00 | 832 pts | |||
2. | LE TROTTER Charlotte | 2005 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:32.70 | 0.00 | 784 pts | |||
2. | PENVERN Emma | 2005 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:32.70 | 0.00 | 784 pts | |||
4. | JONCOUR Justine | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:32.86 | 0.00 | 775 pts | |||
5. | SHARIFAH Destinee | 2006 | MAS | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:32.88 | 0.00 | 774 pts | |||
50 Freestyle Women - Final B Jeunes : 11-13 ans (Sunday 20 October 2019 - 16h47) | ||||||||||
1. | MILIN Maëlla | 2007 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:34.10 | 0.00 | 704 pts | |||
2. | MERCIER Alizée | 2007 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 00:34.88 | 0.00 | 661 pts | |||
3. | COL-DESTAILLEUR Zoé | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:35.16 | 0.00 | 645 pts | |||
4. | OUCHEM Ines | 2007 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:35.20 | 0.00 | 643 pts | |||
5. | VIGOUROUX Emilie | 2008 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:36.67 | 0.00 | 567 pts | |||
50 Freestyle Women - Prelims (Sunday 20 October 2019 - 10h37) | ||||||||||
1. | THOMAS Maud | 2003 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:28.96 | 1021 pts | QFA | |||
2. | BUANNIC-GUIRRIEC Louise | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:30.04 | 950 pts | QFA | |||
3. | POCHIC Caitlin | 2003 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:30.60 | 913 pts | QFA | |||
3. | COLANGELO Eleanore | 2007 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:30.60 | 913 pts | QFA | |||
5. | LAUREC Annette | 2005 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:30.78 | 902 pts | QFA | |||
6. | PERAN Ambre | 2005 | FRA | CN MORLAIX | 00:30.82 | 899 pts | QFA | |||
7. | MOYOU Elsa | 2001 | FRA | CN MORLAIX | 00:31.42 | 862 pts | QFA | |||
8. | GOURHANT Alexandra | 2003 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 00:31.51 | 856 pts | QFA | |||
9. | LEHN Romane | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:31.58 | 852 pts | QFA | |||
10. | JEGARD Morgane | 2004 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:31.66 | 847 pts | QFB | |||
11. | PAUGAM Léa | 2004 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.68 | 846 pts | QFB | |||
12. | DESPINASSE Clemence | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.76 | 841 pts | QFA | |||
13. | BERNARD Camille | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.81 | 838 pts | QFA | |||
14. | SIMON Romy | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:32.00 | 826 pts | QFB | |||
15. | VIGOUROUX Laura | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:32.07 | 822 pts | QFB | |||
16. | BOUVIER Azheline | 2007 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:32.34 | 806 pts | QFA | |||
17. | SHARIFAH Destinee | 2006 | MAS | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:32.52 | 795 pts | QFB | |||
18. | PLOQUIN KEROUREDAN Anna | 2008 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:32.75 | 781 pts | QFA | |||
19. | LE TROTTER Charlotte | 2005 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:32.81 | 778 pts | QFB | |||
20. | JONCOUR Justine | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:32.82 | 777 pts | QFB | |||
21. | PENVERN Emma | 2005 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:32.83 | 777 pts | QFB | |||
22. | MERCIER Océane | 2002 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 00:32.99 | 767 pts | QFB | |||
23. | MADIC Sarah | 2005 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:33.10 | 761 pts | ||||
24. | GIBIELLE Lauryne | 2006 | FRA | CARHAIX NATATION | 00:33.16 | 757 pts | ||||
25. | CHOLLOIS LAGADEC Yaëll | 2006 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:33.24 | 753 pts | ||||
26. | FLAO Klervi | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:33.30 | 749 pts | QFB | |||
27. | CHARLES Solène | 2002 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:33.32 | 748 pts | ||||
28. | NEDELEC Réjane | 2005 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:33.35 | 746 pts | ||||
29. | GAMBIER Judith | 2005 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:33.38 | 744 pts | ||||
30. | COUROT Elodie | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:33.39 | 744 pts | ||||
31. | LE CAM Zoe | 2006 | FRA | CN MORLAIX | 00:33.73 | 724 pts | ||||
32. | LE CORRE Eglantine | 2004 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:33.90 | 715 pts | ||||
33. | HASCOET Faustine | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:33.94 | 713 pts | QFA | |||
34. | MONOT Lauryne | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:34.01 | 709 pts | ||||
35. | YVINEC Lili-Rose | 2005 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:34.15 | 701 pts | ||||
36. | LABHINI Romane | 2007 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:34.39 | 687 pts | QFA | |||
37. | MILIN Maëlla | 2007 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:34.42 | 686 pts | QFB | |||
38. | COINDRE LAMOUR Alix | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:34.62 | 675 pts | ||||
39. | GROT Aziliz | 2004 | FRA | CN MORLAIX | 00:34.65 | 673 pts | ||||
40. | COL-DESTAILLEUR Zoé | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:34.74 | 668 pts | QFB | |||
41. | WILLEMS Eline | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:34.99 | 655 pts | ||||
42. | VIGOUROUX Emilie | 2008 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:35.02 | 653 pts | QFB | |||
43. | MERCIER Alizée | 2007 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 00:35.09 | 649 pts | QFB | |||
44. | LABONNE-MARTIAL Lyanna | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:35.15 | 646 pts | ||||
45. | HENRIQUES-DELAUNAY Ileanne | 2006 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:35.30 | 638 pts | ||||
46. | DADESS Norah | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:35.33 | 636 pts | ||||
47. | OUCHEM Ines | 2007 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:35.37 | 634 pts | QFB | |||
48. | KERVAREC Gaelle | 2008 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:35.59 | 623 pts | ||||
49. | GARREC Perrine | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:36.20 | 591 pts | ||||
50. | ROSTREN Victoire | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:36.26 | 588 pts | ||||
51. | LE HENAFF Lilou | 2007 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:36.36 | 583 pts | ||||
52. | CRIMI Lenaïg | 2007 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:36.66 | 567 pts | ||||
53. | OLLIVIER Elisa | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:36.76 | 562 pts | ||||
54. | QUIVORON Apolline | 2006 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:36.87 | 557 pts | ||||
55. | LE JEUNE Heather | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:37.06 | 547 pts | ||||
56. | MARTEL Léane | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:37.34 | 534 pts | ||||
57. | LOUSSOUARN Maiwen | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:38.33 | 486 pts | ||||
58. | MICHEL Alexiane | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:38.46 | 480 pts | ||||
59. | CASTREC Marie | 2008 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:38.58 | 475 pts | ||||
60. | LE BOURGOCQ Daphné | 2008 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:39.16 | 449 pts | ||||
61. | WILLEMS Fyne | 2007 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:39.88 | 417 pts | ||||
62. | LOAEC Enola | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:40.14 | 406 pts | ||||
63. | PAUGAM Maelys | 2009 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:40.30 | 399 pts | ||||
64. | BIGER Salomé | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:40.71 | 382 pts | ||||
65. | TOUJAS Irène | 2008 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:40.72 | 381 pts | ||||
66. | NAVARRETTE Tessa | 2007 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:41.55 | 348 pts | ||||
67. | TYMEN Théa | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:41.60 | 346 pts | ||||
68. | CROGUENNEC Klervi | 2007 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:43.22 | 285 pts | ||||
69. | BOUCHER Noémie | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:47.14 | 163 pts | ||||
--- | CELTON Maelys | 2007 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | DNS dec |
--- |