50 Breaststroke Men - Prelims (Sunday 27 October 2019 - 16h01) | ||||||||||
1. | MAZELLIER Nans | 2004 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:30.07 | 1142 pts | ||||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
2. | LOUISE Matys | 2006 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:31.38 | 1073 pts | MPF13 | |||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
3. | BALLOT Mathias | 2002 | FRA | CN POSSESSION | 00:32.60 | 1011 pts | ||||
4. | GRONDIN Raja | 2003 | FRA | AQUATIC CLUB DE L'EST REUNION | 00:32.94 | 994 pts | ||||
5. | JUSTINE Nicolas | 2006 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:33.41 | 971 pts | ||||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
6. | PREVOTAT Jules | 2004 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:33.50 | 967 pts | ||||
7. | LAGARDE Jean-Philippe | 1995 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:34.64 | 912 pts | ||||
8. | LARIVIERE Milan | 2006 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:35.65 | 864 pts | ||||
CAF - LA RÉUNION / ST DENIS | ||||||||||
9. | GRONDIN Ewan | 2007 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:38.59 | 734 pts | ||||
10. | SIDELSKI Pacôme | 2007 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:40.68 | 647 pts | ||||
11. | PLANTE Marc-Antoine | 2007 | FRA | NATATION CLUB ST-ANDRÉ | 00:41.28 | 623 pts | ||||
12. | PUECH Thibault | 2007 | FRA | CN POSSESSION | 00:45.81 | 458 pts | ||||
13. | JUPPIN DE FONDAUMIERE Angel | 2007 | FRA | CN PANON | 00:46.69 | 429 pts | ||||
14. | BEGUE Benjamin | 2007 | FRA | CN PANON | 00:47.72 | 396 pts | ||||
15. | GAUSSAIL-NELAUPE Raphael | 2006 | FRA | CN POSSESSION | 00:47.96 | 389 pts | ||||
16. | VIOLET Cédric | 2005 | FRA | CN PANON | 00:48.13 | 383 pts | ||||
17. | CHRISTIN-JENKINS Ronan | 2009 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:49.56 | 341 pts | ||||
18. | PATON Guënael | 2008 | FRA | AQUATIC CLUB DE L'EST REUNION | 00:51.59 | 284 pts | ||||
19. | IDMONT Mahé | 2009 | FRA | A ASEC NATATION SAINT-PAUL REUNION | 00:51.91 | 276 pts | ||||
20. | GUILLAUME Florent | 2011 | FRA | NATATION CLUB ST-ANDRÉ | 00:52.00 | 273 pts | ||||
21. | FONTAINE Grégory | 2008 | FRA | CN POSSESSION | 00:54.04 | 223 pts | ||||
22. | BAESEL Mathis | 2008 | FRA | CLUB DES NAGEURS TAMPONNAIS | 00:55.50 | 190 pts | ||||
23. | HOAREAU Gabriel | 2009 | FRA | ST-DENIS RÉUNION | 00:56.06 | 178 pts | ||||
24. | ARMBRUSTER Tom | 2010 | FRA | CN POSSESSION | 00:56.25 | 174 pts | ||||
25. | PIVETEAU Raphael | 2008 | FRA | CN POSSESSION | 00:56.27 | 174 pts | ||||
26. | REZAC Maël | 2010 | FRA | NATATION CLUB ST-ANDRÉ | 00:56.51 | 169 pts | ||||
27. | HOARAU Simon | 2008 | FRA | CN POSSESSION | 00:56.52 | 168 pts | ||||
28. | MAGNIER Théo | 2011 | FRA | CN ST-PIERRE RÉUNION | 00:57.14 | 156 pts | ||||
--- | GONTHIER Raphael | 2009 | FRA | CN POSSESSION | DNS dec |
--- |