50 Butterfly Women - Final A (Saturday 19 October 2019 - 20h35) | ||||||||||
1. | PORTECOP Naële | 2003 | FRA | AMIENS METROPOLE NAT. | 00:26.31 | 1325 pts | ||||
CE - HAUTS-DE-FRANCE / AMIENS | ||||||||||
2. | BORDAS Beatrix | 1992 | HUN | HULLAM 91 | 00:26.83 | 1290 pts | ||||
3. | BOUQUEREL Blandine | 2001 | FRA | C VIKINGS DE ROUEN | 00:27.47 | 1247 pts | ||||
4. | LAEMMLER Nadine | 1994 | GER | NECKARSULMER SPORT-UNIION | 00:27.50 | 1245 pts | ||||
5. | GALAMB Szimonetta | 1992 | HUN | VASAS SC | 00:27.53 | 1243 pts | ||||
6. | BOUTIN Julie | 1998 | FRA | BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ | 00:27.81 | 1224 pts | ||||
7. | REDIN PAGALDAY Maider | 2000 | ESP | EASO | 00:27.96 | 1214 pts | ||||
8. | HUTHER Marlene | 1998 | GER | NECKARSULMER SPORT-UNIION | 00:28.04 | 1209 pts | ||||
50 Butterfly Women - Prelims (Friday 18 October 2019 - 17h30) | ||||||||||
1. | BORDAS Beatrix | 1992 | HUN | HULLAM 91 | 00:26.93 | 1283 pts | QFA | |||
2. | PORTECOP Naële | 2003 | FRA | AMIENS METROPOLE NAT. | 00:27.33 | 1256 pts | QFA | |||
CE - HAUTS-DE-FRANCE / AMIENS | ||||||||||
3. | BOUTIN Julie | 1998 | FRA | BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ | 00:27.56 | 1241 pts | QFA | |||
4. | GALAMB Szimonetta | 1992 | HUN | VASAS SC | 00:27.62 | 1237 pts | QFA | |||
5. | LAEMMLER Nadine | 1994 | GER | NECKARSULMER SPORT-UNIION | 00:27.77 | 1227 pts | QFA | |||
6. | REDIN PAGALDAY Maider | 2000 | ESP | EASO | 00:28.00 | 1211 pts | QFA | |||
7. | DAUBA Camille | 1997 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:28.04 | 1209 pts | QFA | |||
CAF - GRAND-EST / SARREGUEMINES | ||||||||||
8. | BOUQUEREL Blandine | 2001 | FRA | C VIKINGS DE ROUEN | 00:28.07 | 1207 pts | QFA | |||
9. | HUTHER Marlene | 1998 | GER | NECKARSULMER SPORT-UNIION | 00:28.18 | 1200 pts | ||||
10. | MARKGRAF Jana | 1999 | GER | SG BAYER | 00:28.27 | 1194 pts | ||||
11. | DROBYSHEVSKAYA Julia | 1997 | RUS | MOSKVICH | 00:28.31 | 1191 pts | ||||
12. | HERRERO ANSOLEAGA Carmen | 1995 | ESP | REAL CANOE NATACION | 00:28.50 | 1179 pts | ||||
13. | BRUUN Line-Joergensen | 1995 | DEN | AALBORG SVOEMMEKLUB | 00:28.76 | 1162 pts | ||||
13. | MERTINS Luna | 1999 | GER | SG FRANKFURT | 00:28.76 | 1162 pts | ||||
15. | MAYE Misty | 2002 | SUI | SV BASEL | 00:29.21 | 1133 pts | ||||
16. | AVRARD Laly | 2003 | FRA | EN TOURS | 00:29.34 | 1125 pts | ||||
17. | KOENIG Amélie | 2002 | FRA | SN METZ | 00:29.39 | 1122 pts | ||||
18. | POZVAI Kiara | 2001 | HUN | GYORI USZO EGYESULET | 00:29.65 | 1105 pts | ||||
19. | ABARCA GUZMAN Karla | 2001 | NCA | NICARAGUA | 00:29.77 | 1098 pts | ||||
20. | HUGUET Cassandre | 2004 | FRA | LILLE MÉTROPOLE NATATION | 00:29.81 | 1095 pts | ||||
21. | ROSE Rianne | 2005 | GER | SG FRANKFURT | 00:29.82 | 1094 pts | ||||
22. | HINNERKS Julia | 2004 | SUI | SC LIESTAL | 00:30.08 | 1078 pts | ||||
23. | DOBOS Dorottya | 2000 | HUN | GYORI USZO EGYESULET | 00:30.16 | 1073 pts | ||||
24. | HESSE Sarah | 2005 | FRA | SN METZ | 00:30.17 | 1073 pts | ||||
25. | HERMEL Lou | 2005 | FRA | AMIENS METROPOLE NAT. | 00:30.19 | 1071 pts | ||||
CAF - HAUTS-DE-FRANCE / AMIENS | ||||||||||
26. | DELKESKAMP Pia | 2003 | GER | SG BAYER | 00:30.24 | 1068 pts | ||||
26. | MINCK CECONI Alizéa | 1999 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:30.24 | 1068 pts | ||||
28. | MANGARA Julia | 2002 | FRA | MARNE | 00:30.27 | 1066 pts | ||||
29. | AUBRY Alice | 1997 | FRA | SN METZ | 00:30.31 | 1064 pts | ||||
30. | BERTON Claire | 2004 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:30.41 | 1058 pts | ||||
31. | MOUGENOT Clara | 2004 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:30.55 | 1049 pts | ||||
32. | ZDAREK Sarah | 2004 | GER | SG FRANKFURT | 00:30.69 | 1041 pts | ||||
33. | DENIS SMETT Valentine | 2006 | FRA | MARNE | 00:30.74 | 1038 pts | ||||
34. | BROISSAND Paola | 2004 | FRA | SN METZ | 00:30.87 | 1030 pts | ||||
35. | VIENTIESA Liene | 2005 | LAT | SWIMMING CLUB OLIMPS | 00:30.97 | 1024 pts | ||||
36. | MENNESSON Juliette | 2002 | FRA | MARNE | 00:31.04 | 1019 pts | ||||
37. | LIESCH Sarina | 2003 | SUI | SC LIESTAL | 00:31.10 | 1016 pts | ||||
38. | PRUVOT Mathilde | 2005 | FRA | AMIENS METROPOLE NAT. | 00:31.18 | 1011 pts | ||||
39. | BAUMANE Petra aleksandra | 2006 | LAT | SWIMMING CLUB OLIMPS | 00:31.72 | 979 pts | ||||
40. | GERHAHER Alyssa | 2006 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:31.82 | 973 pts | ||||
CAF - GRAND-EST / SARREGUEMINES | ||||||||||
41. | NWATCHOK-DESSAINT Lea | 2005 | FRA | MARNE | 00:31.85 | 971 pts | ||||
42. | ZSEBOK Laura | 2006 | HUN | HULLAM 91 | 00:32.19 | 951 pts | ||||
43. | BAUMSTARK Lilou | 2003 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:32.23 | 949 pts | ||||
44. | JORE Emilie | 2002 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:32.36 | 941 pts | ||||
--- | JUPPIN Emma | 2005 | FRA | RETHEL SPORTIF NATATION | DNS |
--- |