50 Backstroke Women - Final A (Saturday 19 October 2019 - 21h03) | ||||||||||
1. | HERTHE Alexe | 2000 | FRA | NANTES NATATION | 00:29.03 | 1243 pts | ||||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
2. | GOURAUD Agathe | 2001 | FRA | NANTES NATATION | 00:30.37 | 1167 pts | ||||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
3. | CLERC Enola | 2003 | FRA | SPN POITIERS | 00:30.69 | 1149 pts | ||||
4. | CASTEL Ainhoa | 2001 | FRA | UNION ST-BRUNO BORDEAUX | 00:31.12 | 1125 pts | ||||
5. | DARS Tessa | 2003 | FRA | AS LA TESTE | 00:31.34 | 1113 pts | ||||
6. | PORET Sarah | 2000 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:31.92 | 1081 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final B (Saturday 19 October 2019 - 20h59) | ||||||||||
1. | TORRECILLAS-JOUAULT Lisa | 2005 | FRA | NANTES NATATION | 00:32.29 | 1061 pts | ||||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
2. | MARTELOT Camille | 2005 | FRA | NANTES NATATION | 00:32.68 | 1041 pts | ||||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
3. | FLOREK Louane | 2005 | FRA | SPN POITIERS | 00:34.14 | 965 pts | ||||
4. | GAUTRON Lisa | 2005 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:35.03 | 920 pts | ||||
5. | PERROCHEAU Romane | 2005 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:36.04 | 871 pts | ||||
6. | BERTHO Léonie | 2005 | FRA | CHALLANS NATATION | 00:36.65 | 841 pts | ||||
50 Backstroke Women - Prelims (Saturday 19 October 2019 - 15h54) | ||||||||||
1. | HERTHE Alexe | 2000 | FRA | NANTES NATATION | 00:28.93 | 1249 pts | QFA | |||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
2. | GOURAUD Agathe | 2001 | FRA | NANTES NATATION | 00:29.89 | 1194 pts | QFA | |||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
3. | DARS Tessa | 2003 | FRA | AS LA TESTE | 00:31.33 | 1113 pts | QFA | |||
4. | CASTEL Ainhoa | 2001 | FRA | UNION ST-BRUNO BORDEAUX | 00:31.35 | 1112 pts | QFA | |||
5. | CLERC Enola | 2003 | FRA | SPN POITIERS | 00:31.43 | 1108 pts | QFA | |||
6. | PORET Sarah | 2000 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:31.97 | 1079 pts | QFA | |||
7. | LIALY Emma | 2004 | FRA | SPN POITIERS | 00:32.25 | 1064 pts | QFB | |||
8. | PHAN Tamara | 2000 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:32.41 | 1055 pts | QFB | |||
9. | ROCHAIS Albane | 2002 | FRA | SPN POITIERS | 00:32.49 | 1051 pts | QFB | |||
10. | TORRECILLAS-JOUAULT Lisa | 2005 | FRA | NANTES NATATION | 00:32.70 | 1040 pts | QFB | |||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
11. | GALLANT Félicie | 2002 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:32.93 | 1028 pts | QFB | |||
12. | MARTELOT Camille | 2005 | FRA | NANTES NATATION | 00:33.10 | 1019 pts | QFB | |||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
13. | FLOREK Louane | 2005 | FRA | SPN POITIERS | 00:33.38 | 1004 pts | ||||
14. | GARNIER Juliette | 2004 | FRA | CN NIORT | 00:33.69 | 988 pts | ||||
15. | GODINEAU Jeanne | 2004 | FRA | CN BEAUPREAU | 00:33.80 | 982 pts | ||||
16. | BOLUT Pauline | 2001 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:33.85 | 980 pts | ||||
17. | FRAUD Rosalie | 2003 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:34.03 | 971 pts | ||||
18. | GAUTRON Lisa | 2005 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:34.42 | 951 pts | ||||
19. | DOMINGUEZ Clara | 2002 | FRA | UNION ST-BRUNO BORDEAUX | 00:34.89 | 927 pts | ||||
20. | ROZUEL Claire | 2001 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:35.12 | 916 pts | ||||
21. | PERROCHEAU Romane | 2005 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:35.92 | 876 pts | ||||
22. | LEMERCIER Lexanne | 2004 | FRA | CN BEAUPREAU | 00:36.05 | 870 pts | ||||
23. | PAPIAS Ambre | 2004 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:36.09 | 868 pts | ||||
24. | PAQUIS Camille | 2002 | FRA | CHALLANS NATATION | 00:36.47 | 850 pts | ||||
25. | TIERCE Ines | 2003 | FRA | SPN POITIERS | 00:36.69 | 839 pts | ||||
26. | BECQUET Charline | 2004 | FRA | CN LUÇON | 00:36.70 | 839 pts | ||||
27. | MATHE Romane | 2005 | FRA | ST-SÉBASTIEN NATATION | 00:36.89 | 830 pts | ||||
28. | BERTHO Léonie | 2005 | FRA | CHALLANS NATATION | 00:37.27 | 812 pts | ||||
29. | COUTANCEAU Charlotte | 2005 | FRA | CN LUÇON | 00:37.29 | 811 pts | ||||
30. | DITTA Zoe | 2005 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:37.98 | 779 pts | ||||
31. | BONNET Léonie | 2008 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:38.21 | 769 pts | ||||
32. | CHABOT Laure | 2002 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:39.36 | 717 pts | ||||
33. | AJLANI Assiya | 2006 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:39.87 | 695 pts | ||||
34. | GUIHO Solen | 2003 | FRA | ST-SÉBASTIEN NATATION | 00:40.36 | 674 pts | ||||
35. | BAUDRY Louise | 2002 | FRA | CN LUÇON | 00:40.51 | 668 pts | ||||
36. | PONTOIZEAU Eva | 2006 | FRA | CHALLANS NATATION | 00:40.77 | 657 pts | ||||
37. | FORT Apolline | 2007 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:41.20 | 639 pts | ||||
38. | GRANGE Agathe | 2008 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:41.30 | 634 pts | ||||
39. | BRIN Clémence | 2006 | FRA | CN LUÇON | 00:41.35 | 632 pts | ||||
40. | MARTINEAU-RAGUENEAU Sélène | 2002 | FRA | CN LUÇON | 00:41.95 | 608 pts | ||||
41. | GODARD Salomé | 2005 | FRA | CLUB NATATION HERBRETAIS | 00:42.32 | 593 pts | ||||
42. | DUGAS Loan | 2005 | FRA | CLUB NATATION HERBRETAIS | 00:42.48 | 587 pts | ||||
43. | PERROCHEAU Meline | 2007 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:43.57 | 544 pts | ||||
44. | FERCHAUD Lucie | 2002 | FRA | CLUB NATATION HERBRETAIS | 00:44.56 | 507 pts | ||||
45. | LEMAIRE Anaïne | 2009 | FRA | CLUB NATATION HERBRETAIS | 00:49.51 | 341 pts | ||||
46. | HERBRETEAU Romy | 2004 | FRA | CLUB NATATION HERBRETAIS | 00:50.47 | 312 pts | ||||
47. | MARTIN Mathéa | 2005 | FRA | CLUB NATATION HERBRETAIS | 00:52.59 | 254 pts |