50 Butterfly Women - Final A (Saturday 19 October 2019 - 20h19) | ||||||||||
1. | HERTHE Alexe | 2000 | FRA | NANTES NATATION | 00:28.20 | 1198 pts | ||||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
2. | BOHN Johanne | 2002 | FRA | NANTES NATATION | 00:29.13 | 1138 pts | ||||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
3. | ALMEIDA Julia | 1998 | FRA | SC THIONVILLE | 00:29.15 | 1137 pts | ||||
4. | LIALY Emma | 2004 | FRA | SPN POITIERS | 00:29.19 | 1134 pts | ||||
5. | PHAN Tamara | 2000 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:30.08 | 1078 pts | ||||
6. | GALLANT Félicie | 2002 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:30.13 | 1075 pts | ||||
50 Butterfly Women - Final B (Saturday 19 October 2019 - 20h15) | ||||||||||
1. | BEAUDRY Lauren | 2005 | FRA | SPN POITIERS | 00:31.82 | 973 pts | ||||
2. | GILOT Manon | 2005 | FRA | SPN POITIERS | 00:31.93 | 966 pts | ||||
2. | COUTANCEAU Charlotte | 2005 | FRA | CN LUÇON | 00:31.93 | 966 pts | ||||
4. | GAUTRON Lisa | 2005 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:32.26 | 947 pts | ||||
5. | ROUX Alice | 2007 | FRA | CN NIORT | 00:32.31 | 944 pts | ||||
6. | FARTHOUAT Claire | 2005 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:33.56 | 873 pts | ||||
50 Butterfly Women - Prelims (Saturday 19 October 2019 - 09h00) | ||||||||||
1. | HERTHE Alexe | 2000 | FRA | NANTES NATATION | 00:28.39 | 1186 pts | QFA | |||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
2. | LIALY Emma | 2004 | FRA | SPN POITIERS | 00:29.20 | 1134 pts | QFA | |||
3. | BOHN Johanne | 2002 | FRA | NANTES NATATION | 00:29.50 | 1115 pts | QFA | |||
CAF - PAYS DE LA LOIRE / LA CHAPELLE SUR ERDRE | ||||||||||
4. | ALMEIDA Julia | 1998 | FRA | SC THIONVILLE | 00:29.96 | 1086 pts | QFA | |||
5. | PHAN Tamara | 2000 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:30.04 | 1081 pts | QFA | |||
6. | GALLANT Félicie | 2002 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:30.27 | 1066 pts | QFA | |||
7. | PORET Sarah | 2000 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:30.78 | 1035 pts | QFB | |||
8. | BEAUDRY Lauren | 2005 | FRA | SPN POITIERS | 00:30.82 | 1033 pts | QFB | |||
9. | CLERC Enola | 2003 | FRA | SPN POITIERS | 00:30.95 | 1025 pts | QFB | |||
10. | GARNIER Juliette | 2004 | FRA | CN NIORT | 00:31.54 | 989 pts | QFB | |||
11. | ROUTHIAU Flavie | 2001 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:31.96 | 964 pts | QFB | |||
12. | GILOT Manon | 2005 | FRA | SPN POITIERS | 00:31.97 | 964 pts | QFB | |||
13. | FRAUD Rosalie | 2003 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:32.01 | 962 pts | ||||
14. | ROUX Alice | 2007 | FRA | CN NIORT | 00:32.26 | 947 pts | ||||
15. | GAUTRON Lisa | 2005 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:32.45 | 936 pts | ||||
16. | DOUILLARD Agathe | 2003 | FRA | ST-SÉBASTIEN NATATION | 00:32.68 | 923 pts | ||||
17. | RAUX Zoé | 2002 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:33.12 | 897 pts | ||||
18. | DESCHAMPS Louise | 2004 | FRA | ST-SÉBASTIEN NATATION | 00:33.27 | 889 pts | ||||
19. | ROZUEL Claire | 2001 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:33.33 | 886 pts | ||||
20. | GODINEAU Jeanne | 2004 | FRA | CN BEAUPREAU | 00:33.40 | 882 pts | ||||
21. | TIERCE Ines | 2003 | FRA | SPN POITIERS | 00:33.52 | 875 pts | ||||
22. | FARTHOUAT Claire | 2005 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:33.65 | 868 pts | ||||
23. | CHAIGNEAU Aglaée | 2004 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:33.67 | 867 pts | ||||
24. | COUTANCEAU Charlotte | 2005 | FRA | CN LUÇON | 00:33.69 | 865 pts | ||||
25. | FOUQUET Eva | 2004 | FRA | CHALLANS NATATION | 00:33.91 | 853 pts | ||||
26. | FONTANG Elma | 2003 | FRA | ST-SÉBASTIEN NATATION | 00:34.18 | 838 pts | ||||
27. | CARON LOMBARD Lyssandre | 2005 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:34.39 | 827 pts | ||||
28. | CONANT Clara | 2004 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:34.43 | 825 pts | ||||
29. | DURAND Elea | 2004 | FRA | CN BEAUPREAU | 00:34.72 | 809 pts | ||||
30. | BOISSON Margot | 2003 | FRA | LES SABLES D'OLONNE D.P.O | 00:34.79 | 805 pts | ||||
31. | PAQUIS Camille | 2002 | FRA | CHALLANS NATATION | 00:35.20 | 783 pts | ||||
32. | BECQUET Charline | 2004 | FRA | CN LUÇON | 00:35.21 | 783 pts | ||||
33. | LE CORRE Ondine | 2006 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:35.58 | 763 pts | ||||
34. | LOIZEAU Camille | 2003 | FRA | LES SABLES D'OLONNE D.P.O | 00:35.61 | 762 pts | ||||
35. | TONDUT Maïa | 2003 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:35.67 | 759 pts | ||||
36. | BAUDRY Louise | 2002 | FRA | CN LUÇON | 00:36.02 | 740 pts | ||||
37. | LEMERCIER Lexanne | 2004 | FRA | CN BEAUPREAU | 00:36.37 | 723 pts | ||||
38. | DELAINE Elsa | 2007 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:36.44 | 719 pts | ||||
39. | BERTHO Léonie | 2005 | FRA | CHALLANS NATATION | 00:36.83 | 699 pts | ||||
40. | TOURON Axelle | 2004 | FRA | CN BEAUPREAU | 00:37.09 | 686 pts | ||||
41. | CANARDS ROCHELAIS | 00:37.31 | 675 pts | |||||||
42. | MARTINEAU-RAGUENEAU Sélène | 2002 | FRA | CN LUÇON | 00:37.72 | 655 pts | ||||
43. | LECHAT Sidney | 2006 | FRA | CN BEAUPREAU | 00:37.79 | 652 pts | ||||
44. | PERROCHEAU Romane | 2005 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:38.00 | 642 pts | ||||
45. | TARDY Clara | 2008 | FRA | CN NIORT | 00:38.18 | 633 pts | ||||
46. | BOISSEAUX Anaïs | 2005 | FRA | CHALLANS NATATION | 00:39.70 | 563 pts | ||||
47. | CHABOT Laure | 2002 | FRA | LA ROCHE-SUR-YON NATATION | 00:39.98 | 550 pts | ||||
48. | GUIHO Solen | 2003 | FRA | ST-SÉBASTIEN NATATION | 00:40.95 | 508 pts | ||||
49. | FERCHAUD Lucie | 2002 | FRA | CLUB NATATION HERBRETAIS | 00:41.29 | 494 pts | ||||
50. | BRIN Clémence | 2006 | FRA | CN LUÇON | 00:42.15 | 458 pts | ||||
51. | MOINARD Laurène | 2005 | FRA | CHALLANS NATATION | 00:43.28 | 414 pts | ||||
52. | GODARD Salomé | 2005 | FRA | CLUB NATATION HERBRETAIS | 00:43.30 | 413 pts | ||||
53. | LEMAIRE Anaïne | 2009 | FRA | CLUB NATATION HERBRETAIS | 00:45.61 | 329 pts | ||||
54. | MARTIN Mathéa | 2005 | FRA | CLUB NATATION HERBRETAIS | 00:48.65 | 233 pts | ||||
55. | HERBRETEAU Romy | 2004 | FRA | CLUB NATATION HERBRETAIS | 00:49.73 | 202 pts | ||||
--- | DUGAS Loan | 2005 | FRA | CLUB NATATION HERBRETAIS | DSQ |
--- | ||||
--- | VALENTIN Salomé | 2005 | FRA | AS LA TESTE | DSQ |
--- |