50 Butterfly Women - Prelims (Sunday 13 October 2019 - 15h41) | ||||||||||
1. | PELTIER Jodie | 2001 | FRA | AS CARQUEFOU | 00:33.62 | 869 pts | ||||
2. | SITAUD Léa | 2000 | FRA | AS CARQUEFOU | 00:33.97 | 850 pts | ||||
3. | ROUX Clara | 2005 | FRA | ANCENIS COURSE NATATION | 00:34.67 | 812 pts | ||||
4. | RUBIO DE TERAN Rose | 2005 | FRA | ASPTT NANTES | 00:36.20 | 731 pts | ||||
5. | COURTET Alice | 2001 | FRA | ST-SÉBASTIEN NATATION | 00:36.52 | 715 pts | ||||
6. | COFFIN Anaïs | 2005 | FRA | ST-SÉBASTIEN NATATION | 00:37.78 | 653 pts | ||||
7. | MABIT Orlane | 2005 | FRA | ASPTT NANTES | 00:37.83 | 650 pts | ||||
8. | BOUQUET Alice | 2005 | FRA | AS CARQUEFOU | 00:38.19 | 633 pts | ||||
9. | POTTIER Emma | 2006 | FRA | AS CARQUEFOU | 00:38.22 | 631 pts | ||||
10. | ATHIMON Maelys | 2005 | FRA | ST-SÉBASTIEN NATATION | 00:38.72 | 608 pts | ||||
10. | RETIF Manon | 2003 | FRA | AN DISTRICT BLAIN | 00:38.72 | 608 pts | ||||
12. | GENIN Julia | 2005 | FRA | ASSOCIATION COUËRON NATATION | 00:39.21 | 585 pts | ||||
13. | GIOVANI Camille | 2004 | FRA | ANCENIS COURSE NATATION | 00:39.64 | 566 pts | ||||
14. | BOISARD Clémence | 2006 | FRA | AS BOUGUENAIS REZE | 00:39.81 | 558 pts | ||||
15. | LE NEINDRE Adèle | 2005 | FRA | CN CHÂTEAUBRIANT | 00:39.87 | 555 pts | ||||
16. | GUILLOTEAU Alix | 2005 | FRA | ANCENIS COURSE NATATION | 00:40.16 | 542 pts | ||||
17. | DHALLUIN Manon | 2004 | FRA | ASPTT NANTES | 00:40.22 | 540 pts | ||||
18. | CHARLOTTE Delya | 2006 | FRA | SAINT HERBLAIN NATATION | 00:41.32 | 493 pts | ||||
19. | OUDART Maïwenn | 2006 | FRA | SAINT HERBLAIN NATATION | 00:41.34 | 492 pts | ||||
20. | FOSSEY Maëlle | 2004 | FRA | SAINT HERBLAIN NATATION | 00:41.50 | 485 pts | ||||
21. | COUROUSSE Amandine | 2006 | FRA | ANCENIS COURSE NATATION | 00:42.28 | 453 pts | ||||
22. | LE VIOL Maelane | 2005 | FRA | ASPTT NANTES | 00:42.69 | 437 pts | ||||
23. | LE MOINE Stellen | 2002 | FRA | ASPTT NANTES | 00:42.92 | 428 pts | ||||
24. | VALENTIN Sarah | 2006 | FRA | ASPTT NANTES | 00:43.17 | 418 pts | ||||
25. | ROUDOUKINE Olympe | 2006 | FRA | AS BOUGUENAIS REZE | 00:43.78 | 395 pts | ||||
26. | LE GAL-RIVOISY Thalia | 2006 | FRA | SAINT HERBLAIN NATATION | 00:44.36 | 373 pts | ||||
27. | DUHOO BRIAND Margaux | 2006 | FRA | ASPTT NANTES | 00:45.47 | 334 pts | ||||
28. | GRUDÉ Lou | 2001 | FRA | LOIRE ET SILLON NATATION | 00:45.87 | 320 pts | ||||
29. | GOBIN Eva | 2003 | FRA | PONT-CHATEAU NATATION | 00:46.57 | 297 pts | ||||
30. | CLOUET Lucie | 2006 | FRA | PONT-CHATEAU NATATION | 00:46.89 | 286 pts | ||||
31. | GESLIN Roxanne | 2006 | FRA | ASPTT NANTES | 00:47.59 | 264 pts | ||||
32. | HERAUDEAU Margaux | 2006 | FRA | ANCENIS COURSE NATATION | 00:51.36 | 161 pts | ||||
33. | BAUDART Candice | 2005 | FRA | ASPTT NANTES | 00:51.69 | 153 pts |