50 Butterfly Women - Prelims (Sunday 20 October 2019 - 14h30) | ||||||||||
1. | MICHEL Constance | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:30.99 | 1022 pts | ||||
2. | RELAVE Margaux | 2002 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:31.34 | 1001 pts | ||||
3. | LAROUI Lina | 2001 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:31.72 | 979 pts | ||||
4. | MOUNIER Camille | 1999 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:32.94 | 908 pts | ||||
5. | LAURENT Félicie | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:33.14 | 896 pts | ||||
6. | PLASSE Pauline | 2002 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:33.94 | 852 pts | ||||
7. | ENJALBERT Juliette | 2003 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:33.95 | 851 pts | ||||
8. | MONTAGNY Charlotte | 2002 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:34.44 | 824 pts | ||||
9. | BESSON Anna | 2006 | FRA | MONTBRISON NATATION | 00:34.68 | 811 pts | ||||
10. | BENSACI Yasmine | 2004 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:34.77 | 806 pts | ||||
11. | BRUNTZ Laureline | 2003 | FRA | DAUPHINS LE COTEAU | 00:34.93 | 798 pts | ||||
12. | JACQUEMOND Clémence | 2005 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:35.62 | 761 pts | ||||
13. | PRAS Daphne | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:36.04 | 739 pts | ||||
14. | PARACUELLOS Sophie | 1998 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:38.05 | 640 pts | ||||
15. | CHAIZE Solene | 2006 | FRA | DAUPHINS LE COTEAU | 00:38.57 | 615 pts | ||||
16. | PEYRARD Clara | 2004 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:38.79 | 605 pts | ||||
17. | JANIN Margaux | 2002 | FRA | CN FOREZ | 00:39.61 | 567 pts | ||||
18. | VEROT Celia | 2005 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:40.22 | 540 pts | ||||
19. | CONSTANDAS Julie-Anne | 2006 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:42.42 | 447 pts | ||||
20. | GRANGE Oceane | 2004 | FRA | CN FOREZ | 00:42.54 | 443 pts | ||||
21. | OUEDRAOGO Annaelle | 2005 | FRA | MONTBRISON NATATION | 00:42.82 | 431 pts | ||||
22. | BORGES Faustine | 2004 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:43.07 | 422 pts | ||||
23. | TACCARD Mendie | 2004 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:43.61 | 401 pts | ||||
24. | MALLET Coraline | 2005 | FRA | CN ST-CHAMOND | 00:44.46 | 369 pts | ||||
25. | ZEGHOUDI Fériel | 2004 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:48.32 | 242 pts | ||||
26. | BEGONIN Lily-May | 2006 | FRA | MONTBRISON NATATION | 00:48.52 | 236 pts | ||||
27. | MAIRE Ambre | 2005 | FRA | CN ST-CHAMOND | 00:49.87 | 199 pts | ||||
28. | LAUMAIN Tess | 2006 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:51.24 | 164 pts | ||||
29. | ABDELLAOUI Kayliah | 2004 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:52.12 | 143 pts | ||||
30. | MAROUBY Coline | 2004 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:53.76 | 108 pts |