50 Freestyle Men - Prelims (Sunday 20 October 2019 - 15h32) | ||||||||||
1. | BOCHATON Florian | 1997 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:25.25 | 1086 pts | ||||
2. | MATHIEU Thomas | 2001 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:26.13 | 1026 pts | ||||
3. | BOUSQUET Nils | 2002 | FRA | AS ROANNE NATATION | 00:26.43 | 1006 pts | ||||
4. | ROUBY Etienne | 2003 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:26.97 | 971 pts | ||||
5. | BENFEDDA Khalil | 2004 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:27.32 | 949 pts | ||||
6. | SONIER Yann | 1998 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:27.35 | 947 pts | ||||
7. | DESPLANCHES Louis | 2000 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:27.38 | 945 pts | ||||
8. | VALLA Quentin | 2004 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:27.43 | 942 pts | ||||
9. | MARTINET Enzo | 2000 | FRA | CN FOREZ | 00:27.53 | 935 pts | ||||
10. | PERRIER Enzo | 2003 | FRA | AS ROANNE NATATION | 00:27.58 | 932 pts | ||||
11. | RASOAMIARAMANANA Guillaume | 2004 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:27.66 | 927 pts | ||||
12. | LISET-VERNAY Alexis | 1990 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:27.69 | 925 pts | ||||
13. | CROZIER Augustin | 2005 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:28.04 | 903 pts | ||||
14. | THOLLOT Killian | 2004 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:28.35 | 884 pts | ||||
15. | GENEVRIER Mael | 2004 | FRA | MONTBRISON NATATION | 00:28.86 | 853 pts | ||||
16. | THIVANT Victorien | 2005 | FRA | DAUPHINS LE COTEAU | 00:29.69 | 803 pts | ||||
17. | BOULON Enzo | 2005 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:29.74 | 800 pts | ||||
18. | ROUX Mattéo | 2003 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:30.01 | 785 pts | ||||
19. | TOMUSIAK Paul | 2004 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:30.15 | 777 pts | ||||
20. | DJERIDI-SAAYED Ylies | 2005 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:30.22 | 772 pts | ||||
21. | ROCHE Edgar | 2004 | FRA | CN FOREZ | 00:30.80 | 739 pts | ||||
22. | MOULIN Lubin | 2005 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:31.01 | 728 pts | ||||
23. | JOUBERT Evan | 2005 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:31.38 | 707 pts | ||||
24. | PORTE Théo | 2003 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:31.68 | 691 pts | ||||
25. | TOMASSETTI Nathan | 2005 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:32.07 | 669 pts | ||||
26. | SIMOENS Guillaume | 2002 | FRA | CN FOREZ | 00:32.38 | 653 pts | ||||
27. | GIRAUD Antoine | 2005 | FRA | CN FOREZ | 00:33.33 | 604 pts | ||||
28. | DUPUY Nicolas | 2004 | FRA | CN FOREZ | 00:33.44 | 598 pts | ||||
29. | BERNARD Mathis | 2005 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:33.59 | 590 pts | ||||
30. | ROZIER CHABERT Esteban | 2005 | FRA | CN FOREZ | 00:34.82 | 530 pts | ||||
31. | FAURIE Maximilian | 2005 | FRA | DAUPHINS LE COTEAU | 00:38.34 | 375 pts | ||||
32. | TRICOIRE Matteo | 2004 | FRA | CN FOREZ | 00:38.83 | 356 pts | ||||
33. | VIDAL Marceau | 2004 | FRA | CN FOREZ | 00:39.22 | 341 pts | ||||
34. | ADAMEK Edouard | 2005 | FRA | DAUPHINS LE COTEAU | 00:39.44 | 332 pts | ||||
--- | VIALARET Baptiste | 2005 | FRA | CN FOREZ | DSQ |
--- | ||||
--- | MEHENNI Gregoire | 2004 | FRA | CN FOREZ | DSQ |
--- |