50 Breaststroke Men - Final A Juniors 3/4 et Seniors : 17 ans et plus (Saturday 25 January 2020 - 18h46) | ||||||||||
1. | PIEKARZ Baptiste | 1995 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:29.71 | 1161 pts | ||||
2. | MAR Adrien | 2000 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:30.11 | 1140 pts | ||||
3. | TAYAKOUT Reis | 2000 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:30.89 | 1099 pts | ||||
4. | PALUSZAK Quentin | 1998 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:31.12 | 1087 pts | ||||
5. | PAILHES Maxens | 2002 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:31.41 | 1072 pts | ||||
6. | FANTAUZZI Nicolas | 2003 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:32.21 | 1031 pts | ||||
7. | BARRY Lucas | 2003 | FRA | AGGLO LE PUY EN VELAY NATATION | 00:32.35 | 1024 pts | ||||
8. | PEDRAZA ALARCON Francisco | 1996 | COL | ST-ETIENNE NATATION | 00:32.82 | 1000 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final B Juniors 3/4 et Seniors : 17 ans et plus (Saturday 25 January 2020 - 18h44) | ||||||||||
1. | CHARENTUS Arnaud | 2001 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:32.69 | 1007 pts | ||||
2. | PERARD Antoine | 2003 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:32.82 | 1000 pts | ||||
3. | ALVES TORRES Paul | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:33.05 | 989 pts | ||||
4. | PEYRIEUX Andy | 2002 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:33.53 | 965 pts | ||||
5. | CALLOUD Robin | 2003 | FRA | LES NAGEURS DE LA BIEVRE | 00:33.54 | 965 pts | ||||
6. | BEAUDOIN Jean-Thomas | 1997 | FRA | PAYS VIENNOIS NATATION | 00:34.98 | 896 pts | ||||
7. | LISET-VERNAY Alexis | 1990 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:35.78 | 858 pts | ||||
--- | USCLAT Marc | 1998 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | DNS |
--- | ||||
50 Breaststroke Men - Final C Juniors 1/2 : 15-16 ans (Saturday 25 January 2020 - 18h41) | ||||||||||
1. | POUILLART Corentin | 2005 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:32.62 | 1010 pts | ||||
2. | PEVET Thomas | 2004 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:33.19 | 982 pts | ||||
3. | RENAUD Natan | 2005 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:33.72 | 956 pts | ||||
4. | HESSINI Ahmed | 2005 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:33.76 | 954 pts | ||||
5. | SEON Clément | 2004 | FRA | AQUA CLUB FOREZIEN | 00:34.52 | 917 pts | ||||
6. | SEVE Nael | 2004 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:34.97 | 896 pts | ||||
7. | TRIOLI Léandre | 2004 | FRA | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:35.45 | 874 pts | ||||
8. | COLLOMB Loïs | 2004 | FRA | AQUA CLUB FOREZIEN | 00:35.64 | 865 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Prelims (Saturday 25 January 2020 - 12h18) | ||||||||||
1. | PIEKARZ Baptiste | 1995 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:29.53 | 1171 pts | QFA | |||
2. | MAR Adrien | 2000 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:30.39 | 1125 pts | QFA | |||
3. | TAYAKOUT Reis | 2000 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:30.52 | 1118 pts | QFA | |||
4. | PALUSZAK Quentin | 1998 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:30.80 | 1103 pts | QFA | |||
5. | PAILHES Maxens | 2002 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:31.31 | 1077 pts | QFA | |||
6. | FANTAUZZI Nicolas | 2003 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:31.90 | 1047 pts | QFA | |||
7. | ANDRAS Leo | 1998 | FRA | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:31.96 | 1044 pts | QFA | |||
8. | BARRY Lucas | 2003 | FRA | AGGLO LE PUY EN VELAY NATATION | 00:32.01 | 1041 pts | QFA | |||
9. | PEDRAZA ALARCON Francisco | 1996 | COL | ST-ETIENNE NATATION | 00:32.48 | 1017 pts | QFB | |||
10. | CHARENTUS Arnaud | 2001 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:32.62 | 1010 pts | QFB | |||
11. | POUILLART Corentin | 2005 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:32.70 | 1006 pts | QFC | |||
12. | ALVES TORRES Paul | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:32.89 | 997 pts | QFB | |||
13. | PERARD Antoine | 2003 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:33.02 | 990 pts | QFB | |||
14. | RENAUD Natan | 2005 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:33.26 | 978 pts | QFC | |||
15. | PEVET Thomas | 2004 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:33.62 | 961 pts | QFC | |||
15. | CALLOUD Robin | 2003 | FRA | LES NAGEURS DE LA BIEVRE | 00:33.62 | 961 pts | QFB | |||
17. | PEYRIEUX Andy | 2002 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:33.81 | 952 pts | QFB | |||
18. | SEON Clément | 2004 | FRA | AQUA CLUB FOREZIEN | 00:34.03 | 941 pts | QFC | |||
19. | HESSINI Ahmed | 2005 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:34.18 | 934 pts | QFC | |||
20. | SEVE Nael | 2004 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:34.46 | 920 pts | QFC | |||
21. | REBOUL Florian | 2002 | FRA | AQUA CLUB FOREZIEN | 00:34.59 | 914 pts | QFB | |||
22. | BOURIAU Raphael | 2002 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:34.67 | 910 pts | QFB | |||
23. | BEAUDOIN Jean-Thomas | 1997 | FRA | PAYS VIENNOIS NATATION | 00:34.93 | 898 pts | ||||
24. | LISET-VERNAY Alexis | 1990 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:34.97 | 896 pts | ||||
25. | DESPLANCHES Louis | 2000 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:35.06 | 892 pts | ||||
26. | TRIOLI Léandre | 2004 | FRA | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:35.31 | 880 pts | QFC | |||
27. | USCLAT Marc | 1998 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:35.39 | 876 pts | ||||
28. | COLLOMB Loïs | 2004 | FRA | AQUA CLUB FOREZIEN | 00:35.50 | 871 pts | QFC | |||
29. | OULLION Mael | 2004 | FRA | DAUPHINS YSSINGEAUX | 00:35.53 | 870 pts | ||||
30. | BERTINELLI Enzo | 2004 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:35.54 | 869 pts | ||||
31. | KEROUANI Hissam | 2004 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:35.55 | 869 pts | ||||
32. | RAJOELISOLO Mihatia | 2005 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:35.68 | 863 pts | ||||
CAF - AUVERGNE-RHONE-ALPES / LYON | ||||||||||
33. | CHARTIOT Amaury | 1999 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:35.86 | 855 pts | ||||
34. | VOIRIN Jules | 2005 | FRA | AQUA CLUB FOREZIEN | 00:36.02 | 847 pts | ||||
35. | TOMUSIAK Paul | 2004 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:36.04 | 846 pts | ||||
36. | BARTHOLOMOT Tom | 1997 | FRA | AQUA CLUB FOREZIEN | 00:36.10 | 844 pts | ||||
37. | ABDERRAHMANE Célian | 2005 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:36.76 | 814 pts | ||||
38. | BOSSU--GHERARDI Theo | 2003 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:36.79 | 812 pts | ||||
39. | VALLA Quentin | 2004 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:37.14 | 797 pts | ||||
40. | BOUANANI Yacine | 2004 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:37.33 | 788 pts | ||||
41. | NGUYEN Steven | 2001 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:37.46 | 783 pts | ||||
42. | SALEM Yacine | 2005 | FRA | CS BOURGOIN-JALLIEU NATATION | 00:37.58 | 777 pts | ||||
43. | DUFOSSE Yann | 2004 | FRA | DAUPHINS YSSINGEAUX | 00:37.78 | 769 pts | ||||
44. | DAUBANES RAMUS Simon | 2005 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:38.00 | 759 pts | ||||
45. | CALLOUD Ugo | 1998 | FRA | LES NAGEURS DE LA BIEVRE | 00:38.07 | 756 pts | ||||
46. | MARTINET Enzo | 2000 | FRA | CN FOREZ | 00:38.36 | 744 pts | ||||
47. | CHAMARD Clement | 2004 | FRA | AGGLO LE PUY EN VELAY NATATION | 00:38.52 | 737 pts | ||||
48. | GENEVRIER Evan | 2002 | FRA | MONTBRISON NATATION | 00:38.67 | 730 pts | ||||
49. | ANDRIAMIHAJA Jerry-Williams | 2005 | FRA | CN TRICASTIN | 00:38.85 | 723 pts | ||||
50. | BAHLOUL Adan | 2003 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:39.20 | 708 pts | ||||
51. | BOYER Baptiste | 2005 | FRA | AGGLO LE PUY EN VELAY NATATION | 00:39.37 | 701 pts | ||||
52. | BAATAR Michel | 2003 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:39.38 | 700 pts | ||||
53. | GUTIERREZ Boris | 2005 | FRA | CLUB NAUTIQUE PORTE DE L'ISERE | 00:39.65 | 689 pts | ||||
54. | MATHIEU Thomas | 2001 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:39.95 | 677 pts | ||||
55. | FOULON Lucas | 2005 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:42.82 | 564 pts | ||||
56. | VERNAY Elias | 2005 | FRA | AQUA CLUB FOREZIEN | 00:44.00 | 521 pts | ||||
57. | SABOT Théo | 2004 | FRA | DAUPHINS YSSINGEAUX | 00:44.48 | 504 pts | ||||
58. | QUERE Erwan | 2005 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:44.55 | 502 pts | ||||
59. | TOMASSETTI Nathan | 2005 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:46.38 | 439 pts | ||||
60. | SALICHON Ethan | 2005 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:49.21 | 351 pts | ||||
--- | NOGUES Paul-Numa | 2003 | FRA | US LE PONTET | DNS dec |
--- | ||||
--- | GOMEZ Mathieu | 2002 | FRA | TEAM MARSEILLE NATATION | DNS dec |
--- |