50 Breaststroke Women - Final A juniors 3 - juniors 4 - senior : 16 ans et plus (Saturday 22 February 2020 - 18h51) | ||||||||||
1. | RAYNERT Maud | 1998 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:33.87 | 1158 pts | ||||
2. | BAUMSTARK Lilou | 2003 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:34.03 | 1150 pts | ||||
3. | PHILIPPON Elizabeth | 2003 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:34.93 | 1102 pts | ||||
4. | BOISTE Chloe | 2002 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:35.33 | 1081 pts | ||||
5. | GOSNET Manon | 2003 | FRA | USO BEZONS | 00:35.86 | 1053 pts | ||||
6. | SOURON Camille | 2003 | FRA | AQUATIC CLUB FIDESIEN | 00:35.93 | 1050 pts | ||||
7. | THIEBAUT Lucie | 2003 | FRA | ASPTT NANCY | 00:36.05 | 1043 pts | ||||
8. | ARNOLD Samira | 2002 | SUI | SCHWIMMCLUB AAREFISCH AARAU | 00:36.18 | 1037 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final A jeunes 3 - juniors 1 - juniors : 13-15 ans (Saturday 22 February 2020 - 18h46) | ||||||||||
1. | ROSSI-BENE Giulia | 2006 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:34.12 | 1145 pts | ||||
CAF - AUVERGNE-RHONE-ALPES / LYON | ||||||||||
2. | BROZYNA Caroline | 2005 | POL | CN DES COMMUNES DE L'ATTICHOIS | 00:35.73 | 1060 pts | ||||
3. | BOUVIER Jeanne | 2006 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 00:35.76 | 1058 pts | ||||
4. | DUCHENE Agathe | 2005 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:36.11 | 1040 pts | ||||
5. | MARINO Carla | 2007 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:36.26 | 1033 pts | ||||
6. | ROBERT Marie | 2005 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:36.39 | 1026 pts | ||||
7. | PERRET Margaux | 2006 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:36.49 | 1021 pts | ||||
8. | MOREIRA Manon | 2006 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:37.29 | 981 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final B juniors 3 - juniors 4 - senior : 16 ans et plus (Saturday 22 February 2020 - 18h49) | ||||||||||
1. | MANTILERI Lisa | 1999 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:37.14 | 988 pts | ||||
1. | BROC Justine | 2001 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:37.14 | 988 pts | ||||
3. | BELL Jenny | 2003 | FRA | ASPTT NANCY | 00:37.16 | 987 pts | ||||
4. | POYAU Amandine | 2003 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:37.44 | 973 pts | ||||
5. | CARVALHO Oceane | 2003 | FRA | TEAM MARSEILLE NATATION | 00:37.52 | 970 pts | ||||
6. | FEVRIER Marie-Fleur | 2003 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:38.59 | 917 pts | ||||
7. | BROSSEAU Lola | 2004 | FRA | YERRES NATATION | 00:39.06 | 895 pts | ||||
8. | ARMAND Agathe | 2004 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:39.58 | 871 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final B jeunes 3 - juniors 1 - juniors : 13-15 ans (Saturday 22 February 2020 - 18h45) | ||||||||||
1. | BERNARD Mai-Lan | 2006 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:36.96 | 997 pts | ||||
2. | NGUYEN Camille | 2006 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:37.12 | 989 pts | ||||
3. | GNAZALE Judith | 2006 | FRA | AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY | 00:37.23 | 984 pts | ||||
4. | GICQUEL Bertille | 2006 | FRA | CN DES COMMUNES DE L'ATTICHOIS | 00:37.86 | 953 pts | ||||
5. | PENZ Celestine | 2005 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 00:38.15 | 939 pts | ||||
6. | BARRIA-PINTO Andrea | 2007 | FRA | USO BEZONS | 00:38.23 | 935 pts | ||||
7. | VARLOTEAUX Emma | 2007 | FRA | USM SARAN | 00:38.33 | 930 pts | ||||
8. | COQ Maelle | 2006 | FRA | CN TRICASTIN | 00:39.92 | 855 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Prelims (Friday 21 February 2020 - 17h13) | ||||||||||
1. | BAUMSTARK Lilou | 2003 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:33.92 | 1155 pts | QFA | |||
2. | ROSSI-BENE Giulia | 2006 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:33.97 | 1153 pts | QFA | |||
CAF - AUVERGNE-RHONE-ALPES / LYON | ||||||||||
3. | RAYNERT Maud | 1998 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:34.02 | 1150 pts | QFA | |||
4. | PHILIPPON Elizabeth | 2003 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:34.80 | 1108 pts | QFA | |||
5. | BOISTE Chloe | 2002 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:35.20 | 1087 pts | QFA | |||
6. | BROZYNA Caroline | 2005 | POL | CN DES COMMUNES DE L'ATTICHOIS | 00:35.55 | 1069 pts | QFA | |||
7. | BOUVIER Jeanne | 2006 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 00:35.65 | 1064 pts | QFA | |||
8. | ROBERT Marie | 2005 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:35.89 | 1052 pts | QFA | |||
9. | SOURON Camille | 2003 | FRA | AQUATIC CLUB FIDESIEN | 00:35.98 | 1047 pts | QFA | |||
10. | GOSNET Manon | 2003 | FRA | USO BEZONS | 00:36.26 | 1033 pts | QFA | |||
11. | THIEBAUT Lucie | 2003 | FRA | ASPTT NANCY | 00:36.56 | 1018 pts | QFA | |||
12. | ARNOLD Samira | 2002 | SUI | SCHWIMMCLUB AAREFISCH AARAU | 00:36.59 | 1016 pts | QFA | |||
13. | CAILLAT Berenice | 2004 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:36.70 | 1010 pts | QFB | |||
14. | MANTILERI Lisa | 1999 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:36.80 | 1005 pts | QFB | |||
15. | DUCHENE Agathe | 2005 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:36.82 | 1004 pts | QFA | |||
16. | MOREIRA Manon | 2006 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:37.00 | 995 pts | QFA | |||
17. | BROC Justine | 2001 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:37.12 | 989 pts | QFB | |||
18. | PERRET Margaux | 2006 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:37.18 | 986 pts | QFA | |||
19. | MARINO Carla | 2007 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:37.21 | 985 pts | QFA | |||
20. | BARRIA-PINTO Andrea | 2007 | FRA | USO BEZONS | 00:37.23 | 984 pts | QFB | |||
21. | BELL Jenny | 2003 | FRA | ASPTT NANCY | 00:37.30 | 980 pts | QFB | |||
21. | GNAZALE Judith | 2006 | FRA | AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY | 00:37.30 | 980 pts | QFB | |||
23. | NGUYEN Camille | 2006 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:37.33 | 979 pts | QFB | |||
24. | BERNARD Mai-Lan | 2006 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:37.34 | 978 pts | QFB | |||
25. | POYAU Amandine | 2003 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:37.41 | 975 pts | QFB | |||
26. | GICQUEL Bertille | 2006 | FRA | CN DES COMMUNES DE L'ATTICHOIS | 00:37.80 | 956 pts | QFB | |||
27. | CARVALHO Oceane | 2003 | FRA | TEAM MARSEILLE NATATION | 00:37.88 | 952 pts | QFB | |||
28. | PENZ Celestine | 2005 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 00:38.61 | 916 pts | QFB | |||
29. | ARMAND Agathe | 2004 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:38.77 | 909 pts | QFB | |||
30. | FEVRIER Marie-Fleur | 2003 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:38.97 | 899 pts | QFB | |||
31. | VARLOTEAUX Emma | 2007 | FRA | USM SARAN | 00:39.13 | 892 pts | QFB | |||
32. | BROSSEAU Lola | 2004 | FRA | YERRES NATATION | 00:39.46 | 876 pts | ||||
33. | GUILLON Marianne | 2004 | FRA | US ST-EGRÈVE | 00:39.50 | 874 pts | ||||
34. | COQ Maelle | 2006 | FRA | CN TRICASTIN | 00:39.92 | 855 pts | QFB | |||
35. | FAURE Camille | 2004 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:40.05 | 849 pts | ||||
35. | BELKACEM Darine | 2007 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:40.05 | 849 pts | ||||
37. | BINELLI Léna | 2003 | FRA | USM SARAN | 00:40.17 | 843 pts | ||||
38. | DELLAL Margaux | 2003 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:40.49 | 828 pts | ||||
39. | BULLE Celeste | 2005 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:40.50 | 828 pts | ||||
40. | COQ Louise | 2004 | FRA | CN TRICASTIN | 00:40.84 | 813 pts | ||||
41. | BATAIL Maya | 2005 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:40.99 | 806 pts | ||||
42. | MC GUIRE Chiara | 2007 | IRL | GENEVE NATATION 1885 | 00:41.12 | 800 pts | ||||
43. | BERTORELLO Laura | 2007 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:41.39 | 788 pts | ||||
44. | ODILLE Maelle | 2004 | FRA | US ST-EGRÈVE | 00:41.65 | 776 pts | ||||
45. | COUTANT Elea | 2007 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:42.20 | 752 pts | ||||
46. | ANGEON Alyssa | 2006 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:42.53 | 738 pts | ||||
47. | MOHAMED SALEM BARDET Siham | 2007 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:42.55 | 737 pts | ||||
48. | PARIS Laurette | 2007 | FRA | DAUPHINS MATHEYSINS | 00:42.71 | 730 pts | ||||
49. | BOUANANI Dounia | 2006 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:42.78 | 727 pts | ||||
50. | CARVALHO Alizee | 2006 | FRA | TEAM MARSEILLE NATATION | 00:43.30 | 705 pts | ||||
51. | PARIS Cathie | 2005 | FRA | DAUPHINS MATHEYSINS | 00:43.73 | 687 pts | ||||
52. | ROUSSEL-QUESADA Elisa | 2007 | FRA | NATATION SUD ARDECHE | 00:43.74 | 687 pts | ||||
53. | JOUANNIN Emma | 2007 | FRA | DAUPHINS MATHEYSINS | 00:44.24 | 666 pts | ||||
54. | RAHMANI Sarah | 2005 | FRA | CN DE VALENTIGNEY | 00:44.25 | 666 pts | ||||
55. | MIEZE Eva | 2006 | FRA | GENEVE NATATION 1885 | 00:44.70 | 647 pts | ||||
56. | GALLOY Melisse | 2005 | FRA | DAUPHINS MATHEYSINS | 00:45.17 | 629 pts | ||||
57. | PAUMOND Clemence | 2004 | FRA | DAUPHINS MATHEYSINS | 00:46.28 | 585 pts | ||||
58. | DEGOT Shannon | 2007 | FRA | NATATION SUD ARDECHE | 00:46.47 | 578 pts | ||||
59. | JOUANNIN Demy | 2005 | FRA | DAUPHINS MATHEYSINS | 00:48.51 | 503 pts | ||||
60. | SITKA Enola | 2005 | FRA | DAUPHINS MATHEYSINS | 00:48.66 | 498 pts | ||||
61. | EYMERY Loane | 2004 | FRA | DAUPHINS MATHEYSINS | 00:49.85 | 456 pts | ||||
62. | ONTEIRAL Lena | 2006 | FRA | DAUPHINS MATHEYSINS | 00:49.95 | 453 pts | ||||
63. | DAVID Clarice | 2005 | FRA | DAUPHINS MATHEYSINS | 00:50.60 | 431 pts | ||||
--- | CHARLES Lea | 1999 | FRA | CMO VÉNISSIEUX | DNS dec |
--- | ||||
--- | JACQUEMOND Clémence | 2005 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | DNS dec |
--- | ||||
--- | PONCIN Ambre | 2006 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | DNS dec |
--- | ||||
--- | KALI ALI Sawsen | 2003 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | DSQ |
--- |