100 Medley Men - Prelims (Saturday 7 December 2019 - 15h23) | ||||||||||
1. | MICHEL Paul | 2000 | FRA | CN BREST | 01:07.32 | 932 pts | ||||
2. | LE HIR Nicolas | 1997 | FRA | CN BREST | 01:09.85 | 865 pts | ||||
3. | LE GUEN Raphael | 2004 | FRA | CN BREST | 01:10.05 | 860 pts | ||||
4. | DREAU Romain | 2002 | FRA | CARHAIX NATATION | 01:10.22 | 855 pts | ||||
5. | PESTEL Houarn | 2000 | FRA | CN BREST | 01:11.08 | 833 pts | ||||
6. | JAOUEN Baptiste | 2002 | FRA | ELLIANT ST YVI NATATION | 01:13.54 | 771 pts | ||||
7. | TAROT Luca | 2003 | FRA | CN BREST | 01:14.09 | 758 pts | ||||
8. | LE TORREC Maxime | 2003 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 01:14.10 | 757 pts | ||||
9. | LEBEL Hugo | 2004 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 01:14.60 | 745 pts | ||||
10. | PETEK Louis | 2004 | FRA | CN BREST | 01:16.25 | 706 pts | ||||
11. | SCEO SALAÜN Louenn | 2005 | FRA | CN BREST | 01:17.11 | 686 pts | ||||
12. | TALLEC Samuel | 2003 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 01:17.53 | 676 pts | ||||
13. | COURBO Alvin | 2004 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 01:17.69 | 672 pts | ||||
14. | KERAUDRAN Leny | 2005 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 01:17.71 | 672 pts | ||||
15. | PAPE Cédric | 2002 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 01:17.77 | 670 pts | ||||
16. | MOREAU Paol | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 01:17.85 | 669 pts | ||||
17. | GOASDUFF Erwann | 2004 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 01:19.46 | 632 pts | ||||
18. | QUERARD Drystan | 2004 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 01:20.21 | 615 pts | ||||
19. | PERNET Edouard | 2005 | FRA | CN BREST | 01:21.76 | 582 pts | ||||
20. | MAZIERES Elouan | 2005 | FRA | CN BREST | 01:22.05 | 575 pts | ||||
21. | CAILLIBOT Anthonin | 2004 | FRA | CARHAIX NATATION | 01:22.70 | 562 pts | ||||
22. | LE GLEAU Yaël | 2006 | FRA | CARHAIX NATATION | 01:23.09 | 553 pts | ||||
23. | MEILLARD Baptiste | 2005 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 01:24.78 | 519 pts | ||||
23. | BEN YOUSSEF Yassine | 2003 | FRA | CARHAIX NATATION | 01:24.78 | 519 pts | ||||
25. | MEVEL Jules | 2004 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 01:25.00 | 514 pts | ||||
26. | LE RHUN LAGADEC Tristan | 2004 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 01:26.90 | 477 pts | ||||
27. | MAHÉ Simon | 2005 | FRA | CN BREST | 01:26.93 | 476 pts | ||||
28. | HAMON Mewen | 2005 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 01:27.18 | 471 pts | ||||
29. | PERSON Samuel | 2005 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 01:32.90 | 367 pts | ||||
30. | MAUTRAY Evan | 2005 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 01:34.21 | 345 pts | ||||
31. | BRAGUE Batiste | 2006 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 01:35.36 | 327 pts | ||||
32. | ALBERT Mathis | 2006 | FRA | CN CONCARNEAU | 01:37.09 | 299 pts | ||||
33. | FAUCHE JESTIN Matis | 2007 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 01:40.26 | 253 pts | ||||
34. | LECLAINCHE Antoine | 2006 | FRA | CARHAIX NATATION | 01:41.17 | 240 pts | ||||
35. | LE GUERN Lukas | 2007 | FRA | CARHAIX NATATION | 01:41.60 | 234 pts | ||||
36. | BOLLOC'H Arthur | 2005 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 01:42.61 | 220 pts | ||||
37. | PELLEAU Arthur | 2006 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 01:52.72 | 107 pts | ||||
38. | BARRE Eliott | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 02:08.34 | 12 pts | ||||
--- | FORGET-CADIOU Léo | 2006 | FRA | CARHAIX NATATION | DSQ |
--- | ||||
--- | LILLO Paul-Antoine | 2005 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | DSQ |
--- |