50 Breaststroke Women - Prelims Jeunes 1 et 2 : 11-12 ans (Sunday 8 December 2019 - 16h16) | ||||||||||
1. | NICOL Margaux | 2009 | FRA | CN BREST | 00:43.79 | 685 pts | ||||
2. | VIGOUROUX Emilie | 2008 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:44.15 | 670 pts | ||||
3. | KERVAREC Gaelle | 2008 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:44.30 | 664 pts | ||||
4. | PLOQUIN KEROUREDAN Anna | 2008 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:45.62 | 611 pts | ||||
5. | GUIBERT Judith | 2009 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:45.90 | 600 pts | ||||
6. | MARTEL Léane | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:45.95 | 598 pts | ||||
7. | LE BOURGOCQ Daphné | 2008 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:45.98 | 597 pts | ||||
8. | LOAËC Clémence | 2008 | FRA | CN BREST | 00:46.65 | 571 pts | ||||
9. | HENAFF Ines | 2009 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:46.96 | 559 pts | ||||
10. | CASTREC Marie | 2008 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:48.32 | 510 pts | ||||
11. | MARIE Hélène | 2008 | FRA | CN BREST | 00:48.71 | 496 pts | ||||
12. | MERLAUD Maëlle | 2008 | FRA | CN BREST | 00:49.20 | 479 pts | ||||
13. | GARREC Perrine | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:50.03 | 450 pts | ||||
14. | FAVE Soline | 2008 | FRA | CN BREST | 00:50.79 | 425 pts | ||||
15. | LE JEUNE Heather | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:51.60 | 399 pts | ||||
15. | LEBLOIS Brianne | 2008 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:51.60 | 399 pts | ||||
17. | BRAUN Maïwenn | 2008 | FRA | CN BREST | 00:51.62 | 398 pts | ||||
18. | MICHEL Alexiane | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:51.77 | 394 pts | ||||
19. | PAUGAM Maelys | 2009 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:51.89 | 390 pts | ||||
20. | LOUSSOUARN Maiwen | 2008 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:51.97 | 387 pts | ||||
21. | GUIGOURES Loriane | 2008 | FRA | ELLIANT ST YVI NATATION | 00:52.14 | 382 pts | ||||
22. | LANDOLSI Zoé | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:52.22 | 380 pts | ||||
23. | TOUJAS Irène | 2008 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:52.28 | 378 pts | ||||
24. | OSMOND Louise | 2009 | FRA | CN BREST | 00:52.64 | 367 pts | ||||
25. | PARISSE Kim | 2009 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:53.95 | 328 pts | ||||
26. | MARTY Rose | 2008 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 00:54.90 | 301 pts | ||||
27. | ROBBÉ Avana | 2008 | FRA | CN BREST | 00:54.93 | 300 pts | ||||
28. | VASSARD Léhane | 2008 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 00:57.04 | 245 pts | ||||
29. | GAZQUEZ Lalie | 2008 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:57.06 | 245 pts | ||||
30. | BIGER Salomé | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:57.81 | 227 pts | ||||
31. | BOUCHER Noémie | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 01:06.58 | 66 pts | ||||
--- | LOAEC Enola | 2009 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | DSQ |
--- | ||||
--- | SAUVAGE Marie-clémence | 2009 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | DSQ |
--- | ||||
--- | LE MEUR Emma | 2009 | FRA | CN BREST | DSQ |
--- |