50 Breaststroke Women - Prelims (Saturday 7 December 2019 - 10h29) | ||||||||||
1. | FIEF Mathilde | 2001 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:32.96 | 1208 pts | ||||
2. | MUTTI Anna | 1999 | FRA | MOUETTES DE PARIS | 00:33.93 | 1155 pts | ||||
3. | KNOPF Elora | 2002 | FRA | AS BONDY | 00:34.26 | 1137 pts | ||||
4. | THENOT Adeline | 1991 | FRA | ES STAINS | 00:34.51 | 1124 pts | ||||
5. | LEBLANC Ines | 2004 | FRA | ES STAINS | 00:34.73 | 1112 pts | ||||
6. | COUDERT Lucile | 2004 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:34.89 | 1104 pts | ||||
CAF - ILE-DE-FRANCE / COURBEVOIE | ||||||||||
7. | BINGUE-SIDIBE Lena | 2006 | FRA | JEANNE D'ARC DRANCY | 00:35.04 | 1096 pts | ||||
8. | CIMKAUSKAS Shana | 2004 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:35.15 | 1090 pts | ||||
9. | SULTAN Laura | 2005 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:35.29 | 1083 pts | ||||
10. | PERIANDRE Shana | 2004 | FRA | ES STAINS | 00:35.79 | 1057 pts | ||||
11. | OLIVA Adèle | 1990 | FRA | CN ASNIÈRES | 00:36.09 | 1041 pts | ||||
12. | GYSEMBERG Manon | 2002 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | 00:36.19 | 1036 pts | ||||
13. | BOUCHER Camille | 2006 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:36.60 | 1015 pts | ||||
14. | PEYSSONNEL Emma | 2005 | FRA | SO ROSNY | 00:36.63 | 1014 pts | ||||
15. | TABIASCO Gabrielle | 2004 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:36.71 | 1010 pts | ||||
16. | COURLEUX Valentine | 2006 | FRA | RUEIL ATHLETIC CLUB | 00:37.46 | 973 pts | ||||
17. | STRUILLOU Pauline | 2003 | FRA | OLYMPIQUE LA GARENNE-COLOMBES | 00:37.47 | 972 pts | ||||
18. | KLIKAS Laure | 2004 | FRA | STADE DE VANVES | 00:37.66 | 963 pts | ||||
19. | BAYON Alix | 2004 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:37.70 | 961 pts | ||||
20. | BEAU Celia | 2002 | FRA | CN EPINETTES PARIS | 00:37.86 | 953 pts | ||||
21. | SADEQ Fatima | 2003 | FRA | RSC MONTREUIL | 00:37.90 | 951 pts | ||||
22. | DELAHOUSSE Lison | 2005 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | 00:37.98 | 947 pts | ||||
23. | SYKHEO Lise | 2005 | FRA | AC VILLEPINTE | 00:38.49 | 922 pts | ||||
24. | SITAYEB Iris | 2005 | FRA | ES STAINS | 00:38.61 | 916 pts | ||||
25. | STUTEL Célia | 2006 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:39.02 | 897 pts | ||||
26. | DUPUIS Lise | 2006 | FRA | ANTONY NATATION | 00:39.50 | 874 pts | ||||
27. | MENETRIEUX Alexia | 2003 | FRA | STADE DE VANVES | 00:39.81 | 860 pts | ||||
28. | ROUBAUD DORFIAC Charlotte | 2006 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:40.30 | 837 pts | ||||
29. | CARKAXHIJA Arba | 2006 | CAN | NEPTUNE CLUB DE FRANCE | 00:40.50 | 828 pts | ||||
30. | EL KATEB Meryem | 2004 | FRA | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:40.51 | 828 pts | ||||
31. | LAGURGUE Dune | 2006 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | 00:40.86 | 812 pts | ||||
32. | LORA Ines | 2006 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:41.29 | 792 pts |