50 Backstroke Men - Prelims (Sunday 19 January 2020 - 16h13) | ||||||||||
1. | MASSELOT Antoine | 2006 | FRA | AVAN VILLENEUVE-D'ASCQ | 00:33.88 | 793 pts | ||||
2. | MULKOWSKI Gabin | 2007 | FRA | RONCHIN OLYMPIQUE CLUB | 00:34.10 | 782 pts | ||||
3. | LECOCQ Aurelien | 2007 | FRA | AVAN VILLENEUVE-D'ASCQ | 00:34.98 | 739 pts | ||||
4. | LEPLAT Valentin | 2006 | FRA | AVAN VILLENEUVE-D'ASCQ | 00:37.66 | 617 pts | ||||
5. | BECUE Mathys | 2008 | FRA | AVAN VILLENEUVE-D'ASCQ | 00:39.08 | 557 pts | ||||
6. | GOMEZ Kenyon | 2007 | FRA | MARCQ NATATION | 00:39.43 | 542 pts | ||||
6. | PIPELIER SERVANT Tom | 2006 | FRA | CN HALLUIN | 00:39.43 | 542 pts | ||||
8. | DASSONVILLE Lemy | 2006 | FRA | AVAN VILLENEUVE-D'ASCQ | 00:40.04 | 518 pts | ||||
9. | FONTAINE Tristan | 2006 | FRA | SECLIN NATATION | 00:40.56 | 497 pts | ||||
10. | LECOQ Aurélien | 2007 | FRA | SECLIN NATATION | 00:40.70 | 492 pts | ||||
11. | ARIYEB Adam | 2007 | FRA | CN CROIX | 00:40.76 | 489 pts | ||||
12. | MILI Elyas | 2006 | FRA | AVAN VILLENEUVE-D'ASCQ | 00:40.84 | 486 pts | ||||
13. | BODART Louis | 2007 | FRA | MARCQ NATATION | 00:41.64 | 456 pts | ||||
14. | ARNOULD Alexandre | 2008 | FRA | LILLE UC NATATION | 00:41.93 | 445 pts | ||||
15. | BENAYADA Jawad | 2008 | FRA | AVAN VILLENEUVE-D'ASCQ | 00:42.14 | 437 pts | ||||
16. | EL BOUMEDIANI Amir | 2007 | FRA | LILLE UC NATATION | 00:43.54 | 388 pts | ||||
17. | HOHM Thomas | 2007 | FRA | CN HALLUIN | 00:44.40 | 359 pts | ||||
18. | BOUDJEMAA Aksel | 2008 | FRA | AVAN VILLENEUVE-D'ASCQ | 00:44.54 | 354 pts | ||||
19. | LEFRANC Louis | 2008 | FRA | SECLIN NATATION | 00:44.81 | 345 pts | ||||
20. | SARKISIAN Mikaël | 2008 | FFN | AVAN VILLENEUVE-D'ASCQ | 00:45.98 | 308 pts | ||||
21. | SAUVAGE Maxime-Xavier | 2007 | FRA | CN HALLUIN | 00:46.00 | 307 pts | ||||
22. | CHIHEB Noam | 2008 | FRA | AVAN VILLENEUVE-D'ASCQ | 00:48.44 | 237 pts | ||||
23. | DUPIN Basile | 2008 | FRA | SECLIN NATATION | 00:48.56 | 234 pts | ||||
24. | GALLOUJ Wassim | 2007 | FRA | LILLE UC NATATION | 00:50.95 | 174 pts | ||||
25. | SOBOCINSKI Lucien | 2008 | FRA | CN CROIX | 00:50.97 | 174 pts | ||||
26. | LEROY Augustin | 2008 | FRA | SECLIN NATATION | 00:51.02 | 173 pts | ||||
27. | TIBERGHIEN Come | 2007 | FRA | SECLIN NATATION | 00:51.48 | 162 pts | ||||
28. | ABRAZ Chahine | 2008 | FRA | LILLE UC NATATION | 00:52.38 | 143 pts | ||||
29. | LIONET Eliott | 2008 | FRA | CN CROIX | 00:52.91 | 132 pts | ||||
30. | LAMORY Thibault | 2006 | FRA | AVAN VILLENEUVE-D'ASCQ | 00:53.08 | 128 pts | ||||
31. | GALLOUJ Amin | 2008 | FRA | LILLE UC NATATION | 00:53.50 | 120 pts | ||||
32. | TERRAK Bahiyeddine | 2008 | FRA | ROUBAIX NATATION | 00:53.56 | 119 pts | ||||
33. | ROSE Lucas | 2007 | FRA | CN HALLUIN | 00:54.38 | 104 pts | ||||
34. | POTTIER Thomas | 2008 | FRA | CN CROIX | 00:55.38 | 87 pts | ||||
35. | LALAOUI Rani | 2008 | FRA | CN CROIX | 00:55.54 | 84 pts | ||||
--- | EL KHAOUA Ismael | 2008 | FRA | MARCQ NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | ADJAL Amine | 2007 | FRA | ROUBAIX NATATION | DNS dec |
--- |