50 Backstroke Mixt - Prelims C10 : 70 - 74 ans (Sunday 26 January 2020 - 16h22) | ||||||||||
1. | CORTI Paul | 1950 | LUX | LUXEMBOURG SHARKS SWIMMING CLUB | 00:51.51 | 652 pts | ||||
50 Backstroke Mixt - Prelims C9 : 65 - 69 ans (Sunday 26 January 2020 - 16h22) | ||||||||||
1. | GRUYERE Martine | 1954 | FRA | PIRANHAS MUSSIPONTAINS | 00:48.99 | 830 pts | ||||
50 Backstroke Mixt - Prelims C8 : 60 - 64 ans (Sunday 26 January 2020 - 16h22) | ||||||||||
1. | AKKOR Ugur | 1960 | FRA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:37.44 | 965 pts | ||||
50 Backstroke Mixt - Prelims C7 : 55 - 59 ans (Sunday 26 January 2020 - 16h22) | ||||||||||
1. | SIGNORINI Laurent | 1965 | FRA | SC THIONVILLE | 00:33.25 | 1078 pts | ||||
2. | PRIORETTI Jean-Michel | 1965 | FRA | SC THIONVILLE | 00:34.29 | 1027 pts | ||||
3. | LEBAS Veronique | 1964 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:40.45 | 952 pts | ||||
4. | DREYSTADT Laurent | 1963 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:41.78 | 698 pts | ||||
50 Backstroke Mixt - Prelims C6 : 50 - 54 ans (Sunday 26 January 2020 - 16h22) | ||||||||||
1. | FRIKHA Khaled | 1966 | GER | SC LANEUVEVILLE | 00:40.53 | 679 pts | ||||
2. | PILLOT Laurence | 1969 | FRA | SC THIONVILLE | 00:49.89 | 514 pts | ||||
3. | DELON Sophie | 1966 | FRA | SN METZ | 00:51.27 | 469 pts | ||||
50 Backstroke Mixt - Prelims C5 : 45 - 49 ans (Sunday 26 January 2020 - 16h22) | ||||||||||
1. | NASS Olivier | 1974 | FRA | SUNDGAU NATATION | 00:32.80 | 969 pts | ||||
2. | HOARAU Yannick | 1973 | FRA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:34.50 | 885 pts | ||||
3. | LACABANE Alexandre | 1975 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:35.05 | 858 pts | ||||
4. | BRUN David | 1973 | FRA | ASPTT NANCY | 00:46.56 | 397 pts | ||||
5. | BELINGHERI Karine | 1974 | FRA | ASN CHARLEVILLE-MÉZIÈRES | 01:03.24 | 127 pts | ||||
50 Backstroke Mixt - Prelims C4 : 40 - 44 ans (Sunday 26 January 2020 - 16h22) | ||||||||||
1. | VANNEAUX Marc | 1978 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:32.90 | 920 pts | ||||
50 Backstroke Mixt - Prelims C3 : 35 - 39 ans (Sunday 26 January 2020 - 16h22) | ||||||||||
1. | GUYON Jérémy | 1983 | FRA | SC THIONVILLE | 00:38.45 | 627 pts | ||||
2. | BRASA Aurore | 1983 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:45.90 | 505 pts | ||||
50 Backstroke Mixt - Prelims C2 : 30 - 34 ans (Sunday 26 January 2020 - 16h22) | ||||||||||
1. | TERVER Jean | 1990 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:34.75 | 769 pts | ||||
2. | ROTH Emmanuelle | 1987 | FRA | SN HAGUENAU | 00:45.96 | 476 pts | ||||
50 Backstroke Mixt - Prelims C1 : 25 - 29 ans (Sunday 26 January 2020 - 16h22) | ||||||||||
1. | GAUNARD Eva | 1991 | FRA | NC DU TERRITOIRE DE LUNEVILLE A BACCARAT | 00:36.63 | 842 pts | ||||
2. | FABING Alexandre | 1992 | FRA | SA VERDUN | 00:38.78 | 569 pts | ||||
3. | VICTOR Florine | 1991 | FRA | SC THIONVILLE | 00:41.38 | 631 pts |