50 Butterfly Men - Prelims (Sunday 2 February 2020 - 16h47) | ||||||||||
1. | BONEL Antonyn | 2001 | FRA | CA ORSAY | 00:26.46 | 1122 pts | ||||
CAF - ILE-DE-FRANCE / MELUN | ||||||||||
2. | CHAUVIN Thomas | 1996 | FRA | US GRIGNY | 00:27.08 | 1081 pts | ||||
3. | LAJIC Anthony | 2002 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:27.23 | 1071 pts | ||||
4. | ABRAHAM Léo | 1996 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:28.14 | 1013 pts | ||||
5. | MONTENS Adriel | 2001 | FRA | EN DRAVEIL | 00:28.29 | 1003 pts | ||||
6. | MUNIER Tristan | 1997 | FRA | CO ULIS NATATION | 00:28.51 | 989 pts | ||||
7. | BOUABDELLAH Yassine | 2005 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:28.63 | 982 pts | ||||
8. | ZAWADSKI Paul | 2002 | FRA | CA ORSAY | 00:28.77 | 973 pts | ||||
9. | POTHERAT Cédric | 1984 | FRA | MORSANG ESSONNE NATATION | 00:28.93 | 963 pts | ||||
10. | VALIN-FIXOT Antonin | 2002 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:29.05 | 956 pts | ||||
11. | ZACHELIN Anaïque | 2001 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:29.10 | 953 pts | ||||
12. | LACOSTE Harry | 1992 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:29.14 | 950 pts | ||||
13. | BELLUNE Kewan | 2004 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:29.28 | 942 pts | ||||
14. | LACOSTE Jean | 1999 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:29.29 | 941 pts | ||||
15. | TAMILALAGAN Sriven | 2003 | FRA | US GRIGNY | 00:29.34 | 938 pts | ||||
16. | HERNANDEZ Dorian | 2003 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:29.41 | 934 pts | ||||
16. | CISSE Yohann | 2005 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:29.41 | 934 pts | ||||
18. | KRAIEM Adam | 2003 | FRA | AS CORBEIL-ESSONNE | 00:29.52 | 927 pts | ||||
18. | HERMAN Florentin | 2000 | FRA | CO ULIS NATATION | 00:29.52 | 927 pts | ||||
20. | DUMON Thomas | 2005 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 00:29.57 | 924 pts | ||||
21. | CHARBONNEL Dorian | 2003 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:29.59 | 923 pts | ||||
22. | BOYER-VIDAL Corentin | 2002 | FRA | CO ULIS NATATION | 00:29.61 | 922 pts | ||||
23. | HOSTEAUX Laurent | 2001 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:29.66 | 919 pts | ||||
24. | LEPLATRE Remy | 2000 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:29.71 | 916 pts | ||||
25. | BENGHERIB Soufiane | 2003 | FRA | US GRIGNY | 00:29.80 | 910 pts | ||||
26. | SAUTEREAU Vincent | 2000 | FRA | CA ORSAY | 00:30.01 | 898 pts | ||||
27. | JEAN Nicolas | 2003 | FRA | CA ORSAY | 00:30.02 | 897 pts | ||||
28. | DA CUNHA David | 2003 | FRA | CA ORSAY | 00:30.14 | 890 pts | ||||
29. | CHARBONNEL Mathis | 2005 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:30.15 | 889 pts | ||||
30. | CHAUDRON Alexandre | 2004 | FRA | CLUB DES NAGEURS DOURDANNAIS | 00:30.40 | 875 pts | ||||
31. | ARAGONES Paul | 2004 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:30.42 | 873 pts | ||||
32. | HADDOUCHE Yazid | 2005 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 00:30.61 | 862 pts | ||||
33. | SAINT-LEGER Baptiste | 2002 | FRA | YERRES NATATION | 00:30.62 | 862 pts | ||||
34. | BAZY Justin | 2002 | FRA | EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS | 00:30.73 | 855 pts | ||||
35. | RANDRIANJAFY Lucky | 2005 | FRA | EN LONGJUMEAU | 00:30.74 | 855 pts | ||||
36. | SCELLIER Tommy | 2002 | FRA | CLUB DES NAGEURS DOURDANNAIS | 00:30.86 | 848 pts | ||||
37. | LACOUTURE Dylan | 2001 | FRA | US GRIGNY | 00:30.98 | 841 pts | ||||
38. | PEUCH Francois | 2003 | FRA | BONDOUFLE AMICAL CLUB | 00:31.00 | 840 pts | ||||
39. | CHAUMERON Mathieu | 1999 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 00:31.01 | 839 pts | ||||
40. | GUYON Erwann | 2004 | FRA | CO ULIS NATATION | 00:31.02 | 839 pts | ||||
41. | ABBOUDI Erwan | 2005 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 00:31.06 | 836 pts | ||||
42. | HOSTEAUX Thomas | 2004 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:31.16 | 831 pts | ||||
43. | OZOUF Mathieu | 2002 | FRA | EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS | 00:31.23 | 827 pts | ||||
44. | CUDRY Hector | 2004 | FRA | CO ULIS NATATION | 00:31.34 | 820 pts | ||||
45. | JLAIEL Yanis | 2005 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:31.42 | 816 pts | ||||
46. | DEMISSY Thomas | 2004 | FRA | EN DRAVEIL | 00:31.58 | 807 pts | ||||
47. | MADDI Fares | 2005 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 00:31.59 | 806 pts | ||||
48. | VITTORI Alexandre | 2006 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:31.73 | 798 pts | ||||
49. | ROUSSE Julien | 2000 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:32.07 | 779 pts | ||||
50. | JACQUEMART Mathieu | 2003 | FRA | YERRES NATATION | 00:32.19 | 773 pts | ||||
51. | MARTIN Tom | 2005 | FRA | YERRES NATATION | 00:32.37 | 763 pts | ||||
52. | BOLLÉA Adan | 2005 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:32.38 | 762 pts | ||||
53. | SAHRANE Sidali | 2006 | FRA | AS CORBEIL-ESSONNE | 00:33.04 | 726 pts | ||||
54. | DJENNANE Aymen | 2005 | ALG | CA ORSAY | 00:33.12 | 722 pts | ||||
--- | MARMION Antoine | 2001 | FRA | CA ORSAY | DNS dec |
--- |