50 Backstroke Men - Prelims Tous sauf Avenirs : 12 ans et plus (Sunday 18 October 2020 - 15h54) | ||||||||||
1. | NSEMBENE Nathan | 2004 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:28.06 | 1106 pts | ||||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
2. | MARIE JOSEPH Baptiste | 2004 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:28.31 | 1091 pts | ||||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
3. | MULLER Hugo | 2004 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:28.52 | 1079 pts | ||||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
4. | TAUREAU Julian | 2005 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:31.09 | 936 pts | ||||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
5. | DIANCOURT Samuel | 2003 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:31.32 | 924 pts | ||||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
6. | DESJARDINS Yan | 2002 | FRA | CLUB DAUPHINS LE BLANC | 00:31.93 | 892 pts | ||||
7. | CHENEAU Tom | 2001 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:32.31 | 872 pts | ||||
8. | QUELLIER Emilien | 2005 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:32.56 | 859 pts | ||||
9. | SEDILLEAU Leo | 2005 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:32.78 | 848 pts | ||||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
10. | MARLOT Arthur | 2005 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:33.02 | 835 pts | ||||
11. | CHARTON Clément | 2007 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:36.66 | 661 pts | ||||
12. | LE BIHAN Ervann | 2008 | FRA | ENTENTE SPORTIVE AUBIGNY NATAT | 00:37.59 | 620 pts | ||||
13. | FLAVIER Fabrice | 1969 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:37.69 | 616 pts | ||||
14. | LALEVEE Louis | 2007 | FRA | CN ST-FLORENT-SUR-CHER | 00:38.79 | 569 pts | ||||
15. | LOPES ARRIAT Lény | 2005 | FRA | CNM ST-GERMAIN-DU-PUY | 00:41.50 | 461 pts | ||||
16. | DELSARD Dryss | 2007 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:41.58 | 458 pts | ||||
17. | BOILLOT Tom | 2009 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:41.90 | 446 pts | ||||
18. | BENABIT-LOTMANI Waël | 2008 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:42.94 | 409 pts | ||||
19. | LIMOES DIAS Luis | 2008 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:45.24 | 331 pts | ||||
20. | PRIOU Maxime | 2008 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:46.16 | 303 pts | ||||
21. | JEANNERET Côme | 2006 | FRA | CN ST-FLORENT-SUR-CHER | 00:46.64 | 288 pts | ||||
22. | BONNOT Alexis | 2009 | FRA | CNM ST-GERMAIN-DU-PUY | 00:46.68 | 287 pts | ||||
23. | BRAUD Gabriel | 2007 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:47.41 | 266 pts | ||||
24. | LEGRAND Hugo | 2008 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:51.40 | 164 pts | ||||
25. | LAVAL-OUK Julian | 2009 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:51.56 | 160 pts | ||||
26. | DELATTRE Antoine | 2008 | FRA | CNM ST-GERMAIN-DU-PUY | 00:54.22 | 107 pts | ||||
27. | HENRY Mathéo | 2008 | FRA | CNM ST-GERMAIN-DU-PUY | 00:55.38 | 87 pts | ||||
28. | HEU Mathys | 2008 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:57.38 | 57 pts |